Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Fundacja Słonie Na Balkonie
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
42 207 34 74
Adres rejestrowy
Ulica
Piotrkowska 17 lok. 8
Kod pocztowy
90-407
Miejscowość
Łódź
Województwo
łódzkie
Powiat
Łódź
Gmina
Łódź
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000409122
REGON
10136093800000
NIP
9820372946
Rok powstania
2012
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2014
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Słonie na Balkonie powstała by pomagać dzieciom z problemami psychicznymi. Podopieczni Fundacji to pacjenci dziecięcego oddziału psychiatrycznego Szpitala im. dr. J. Babińskiego w Łodzi - dzieci w wieku od 3 do 14 lat.

Cierpią one m.in. na zaburzenia depresyjne, zaburzenia lękowe, nadpobudliwość, ADHD, zaburzenia zachowania, zaburzenia emocjonalne, zaburzenia nerwicowe oraz zaburzenia odżywiania (anoreksję, bulimię). Niektóre z dzieci mają za sobą bardzo trudne i bolesne doświadczenia. Mali pacjenci przyjmowani są do szpitala, ponieważ nierzadko są ofiarami przemocy czy wykorzystywania seksualnego. Bywają zaniedbani. Wiele z nich hospitalizowanych jest po podjęciu próby samobójczej.

Należy pamiętać, że na oddziały psychiatryczne trafiają dzieci z różnych środowisk i w różnym wieku. Z rodzin pełnych, wydolnych wychowawczo i z rodzin dysfunkcyjnych. Z rodzin zamożnych i z tych o niższym statusie ekonomicznym. Z rodzin zastępczych, domów dziecka i ośrodków wychowawczych. Dziewczynki i chłopcy uczęszczający do dobrych szkół i tych o gorszej renomie. Mieszkający na wsiach, w małych miasteczkach, jak i dużych miastach. Nie ma zasady, nie ma reguły.  Każde dziecko to osobna historia. Każde wymaga indywidualnego planu terapeutycznego i innego działania.

Reklama

Zarząd

Joanna Paduszyńska, Prezes Zarządu
Michał Żak, Wiceprezes Zarządu
Robert Fastyn, Przewodniczący Rady Fundacji
Aneta Błaszczyk, Członek Rady Fundacji
Natalia Rogucka, Członek Rady Fundacji
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej