Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Fundacja Białoruski Dom w Warszawie
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
695 807 059
Adres rejestrowy
Ulica
Wiejska 13 lok. 3
Kod pocztowy
00-480
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000408748
REGON
14597893400000
Rok powstania
2012
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Białoruski Dom powstał po wydarzeniach z 19 grudnia 2010 roku, kiedy tysiące Białorusinów wyszły na ulice Mińska, aby zaprotestować przeciw fałszerstwom wyborczym w swoim kraju.

Demonstrację brutalnie rozpędzono, a wielu jej uczestników, w tym niezależni kandydaci na prezydenta, trafiło do więzień. Przedstawiciele dwóch białoruskich ruchów demokratycznych: Ruchu "O Wolność" i Europejskiej Białorusi, którzy w wyniku prześladowań z przyczyn politycznych wyjechali do Polski, stworzyli w Warszawie Białoruski Dom - placówkę służącą wsparciu działalności demokratycznej na Białorusi, pełniącą jednocześnie funkcję centrum informacyjnego.

Białoruski Dom, łącząc środowiska wielu białoruskich organizacji opozycyjnych, stał się z czasem "niezależną ambasadą Białorusi". Działalność Białoruskiego Domu obejmuje między innymi wsparcie lokalnych inicjatyw obywatelskich i niezależnej prasy na Białorusi, analitykę i edukację oraz promocję bialoruskiej kultury. W partnerstwie z organizacjami na całym świecie Białoruski Dom włącza się aktywnie w walkę o prawa człowieka.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
04.03.2021
Fundacja Białoruski Dom w Warszawie uprzejmie informuje o rozpoczęciu zbiórki podpisów pod petycją na rzecz uwolnienia dwóch dziennikarek telewizji Biełsat – Kaciaryny Andrejewej (Bachwaławej) i Darii Czulcowej. Petycja ma na celu zachęcenie do wykorzystania wszystkich dostępnych środków w celu uwolnienia obu dziennikarek Biełsatu, jak również przestrzegania zasad prawa i przyspieszenia rozwiązania kryzysu politycznego na Białorusi.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
działalność na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
działalność polityczna
działalność na rzecz integracji europejskiej
Reklama

Oddziały, koła, placówki

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej