Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Stowarzyszenie "Pomost"
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
669 722 791
Adres rejestrowy
Ulica
Barlickiego 3
Kod pocztowy
44-100
Miejscowość
Gliwice
Województwo
śląskie
Powiat
Gliwice
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000432518
REGON
24304215400000
NIP
6312647200
Rok powstania
2012
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
24
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

"Wyszedłem z więzienia po 7 latach i 8 miesiącach. Pierwsze kroki skierowałem do sklepu, chciałem zrobić zakupy, by pokazać się dzieciom. W sklepie wytrzymałem może 4 minuty, wszystko mnie bombardowało; szum kółek wózków, natłok ludzi, głosy, wszystko, łącznie z kolorowymi światłami, musiałem uciec.
Przed sklepem wypaliłem z pięć papierosów. Myślałem: Nie dam rady kupić spodni? Nie dam rady być między ludźmi? Kupienie spodni, spojrzenie ekspedientce w oczy, kosztowało mnie mnóstwo trudu. Parę minut po wyjściu to był dla mnie niesamowity wysiłek…" - relacjonował jeden z członków Stowarzyszenia.

Wychodzimy z założenia, iż uzależnienie od środków psychoaktywnych jest chorobą poważnie zaburzającą funkcjonowanie w ramach norm społecznych. Osoby opuszczające zakłady karne i osoby uzależnione łączy problem bezradności. Z rożnych powodów nie umieją one stosować strategii zaradczych, nawet w odniesieniu do prostych, codziennych obowiązków, z którymi mierzy się każda osoba funkcjonująca prawidłowo w społeczeństwie.
Mechanizmy uzależnienia, analogicznie do mechanizmów powodowanych przez długoletnie odbywanie kary pozbawienia wolności, powodują, że poczucie obowiązku zaciera się, zdominowane anomią moralną. Tak jak u osób, u których nie wykształciły się mechanizmy związane z samokontrolą, dbałością o siebie i o swoje sprawy oraz z uwagi na patogenne środowiska pochodzenia.
Chcemy skupić się na tym, by utracone lub niewykształcone wartości u wymienionych grup przywrócić.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
profilaktyka uzależnień
pośrednictwo pracy
doradztwo zawodowe
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji
działalność na rzecz integracji europejskiej

Zarząd

Justyna Szpak, skarbnik
Justyna Sieradzka, wiceprezes
Edward Szeliga, prezes
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej