Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Forum Od-nowa
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
512 137 077
Adres rejestrowy
Ulica
Braci Załuskich 3 lok. 77
Kod pocztowy
01-773
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Żoliborz
Dane rejestrowe
Forma prawna
Nieformalna grupa lub inicjatywa
Rok powstania
2012
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Organizacja ekspercka o charakterze think-tanku, projektująca zmiany systemowe w zakresie polityk sektorowych w Polsce. Forum Od-nowa zrzesza kilkanaście osób, reprezentujących różne generacje i profesje (od wolnych zawodów, poprzez pracowników administracji publicznej, przedstawicieli biznesu, aż do naukowców), którzy dzielą się swą wiedzą i wizjami dla dobra wspólnego. Naszą metodą działania jest sporządzanie analiz i raportów, w których oprócz elementu diagnozy rzeczywistości znajdują się konkretne propozycje możliwych do wdrożenia zmian.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
30.10.2017
28 października został opublikowany raport o sektorze rządowym "Administracja 3.0". Dokument przygotowała dr Justyna Glusman, Agata Dąmbska, Rafał Antczak, Wojciech Białożyt i Zbigniew Derdziuk, przy wsparciu Fundacji Przyjazny Kraj. W raporcie "Administracja 3.0" zostało zawartych 36 konkretnych rekomendacji systemowych, wraz z uzasadnieniem proponowanych zmian, w sześciu obszarach funkcjonowania państwa:
Publicystyka
06.02.2015
Brak przejrzystości, zarówno jeżeli chodzi o funkcjonowanie jednostek samorządu terytorialnego (JST), jak i jego zasoby majątkowe, stanowi dziś poważną barierę rozwojową, przesądza o niedemokratycznym charakterze procesów rozwojowych i nie pozwala na podejmowanie racjonalnych, opartych na faktach decyzji przez wszystkie osoby i instytucje uczestniczące w tych procesach.
Publicystyka
20.05.2014
„Powstał zbiór zaleceń dla samorządów, ale bez sięgnięcia do źródeł problemów, z którymi aktualnie się borykają: finansów, ograniczenia samodzielności organizatorskiej, przeregulowania”. Nawiązując do rozmowy z Arturem Celińskim Forum Od-nowa dzieli się swoimi uwagami do Krajowej Polityki Miejskiej.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
działalność na rzecz integracji europejskiej
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej