{!-- --} Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego - Profil - ngo.pl
Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
516 788 590
Telefon
32 209 59 60
Adres rejestrowy
Ulica
Warszawska 6 lok. 311
Kod pocztowy
40-006
Miejscowość
Katowice
Województwo
śląskie
Powiat
Katowice
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000530305
REGON
36011904400000
NIP
638-18-11-387
Rok powstania
2014
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego została powołana do życia w 2014 roku, by działać na rzecz zatrudnienia oraz świadczyć porady prawne. Stworzona została przez doświadczone osoby dotychczas działające na różnych polach. Zarówno w administracji publicznej, sektorze prywatnym jak i organizacjach pozarządowych. Chcąc działać wspólnie zjednoczone siły zaowocowały powstaniem FRSP.

Misją Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości, tworzenie nowych miejsc pracy oraz działania na rzecz pełnego zatrudnienia. Świadczymy doradztwo dla osób bezrobotnych, pracujących oraz przedsiębiorców, a także organizacji pozarządowych w zakresie pozyskiwania dotacji oraz dofinansowań. Podpowiadamy jak zmienić pracę, dostać się na staż, otrzymać środki na założenie, rozwój firmy lub organizacji pozarządowej.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego została powołana do życia przez grupę ekspertów realizujących działania związane z rynkiem pracy. Są to osoby jak: doradca ds. tworzenia biznesplanów i pozyskiwania środków na rozpoczęcie/rozwój działalności gospodarczej, koordynatorka projektów PO KL dla przedsiębiorców (6.2, 8.1.1., 8.1.2), radca prawny świadczące porady także dla pracujących i bezrobotnych, koordynatorka projektów europejskiego wolontariatu, pracownica PUP. Działając dotąd wspólnie, lecz nieformalnie w kilku organizacjach pozarządowych i instytucji publicznych postanowiliśmy zjednoczyć siły pod szyldem Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego właśnie. Prowadzimy działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, zwiększenie zatrudnienia, podniesienia poziomu wiedzy o przedsiębiorczości i rynku pracy, a także wzmacniania potencjału trzeciego sektora. Doradzamy osobom chcącym założyć działalność gospodarczą gdzie szukać możliwości finansowania oraz jak napisać poprawny wniosek, osobom bez doświadczenia zawodowego pomagamy dostać się na staż lub wolontariat, także zagraniczny, przygotowujemy do rozmów kwalifikacyjnych, piszemy i poprawiamy cv, przedsiębiorców informujemy o możliwościach jakie mają, aby wzmocnić ich działalność np. dzięki dotacjom unijnym czy wsparciu z PUP. Prowadzimy także placówkę bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich stworzoną w ramach projektu FIO - Śląskie Lokalnie, która funkcjonuje nadal, nawet po mimo zakończenia okresu realizacji projektu. Wspieramy także organizacje pozarządowe m.in poprzez szkolenia z zakresu pozyskiwania środków finansowych na działalność oraz porady prawne z zakresu zakładania organizacji, a także problemów spotykanych podczas działalności:

 • bezrobotni i nieaktywni zawodowo (priorytetowo)
 • osoby zagrożone utratą pracy
 • osoby pracujące chcące rozpocząć działalność gospodarczą, którym sytuacja materialna nie pozwala na skorzystanie z porad komercyjnych
 • absolwenci wchodzący na rynek pracy
 • osoby bez doświadczenia zawodowego
 • osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i mikroprzedsiębiorcy
 • organizacje pozarządowe.

Pozyskiwanie dotacji na:

 • rozpoczęcie działalności gospodarczej
 • rozwój działalności gospodarczej
 • wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy
 • refundację składek ZUS dla pracowników
 • refundację części wynagrodzenia pracowników
 • inwestycje ekologiczne.

Ludzie, którzy tworzą FRSP mają doświadczenie w pisaniu, realizacji i raportowania projektów w ramach Programu "Młodzież w działaniu", jak również projektów w ramach nowego Programu Erasmus +, zwłaszcza projektów EVS ale również wymian młodzieżowych i projektów szkoleniowych. FRSP jest profesjonalną organizacją współpracującą z lokalnymi wolontariuszami i wspierającą ich zaangażowania we wszystkich obszarach życia organizacji. Nasz koordynatorka projektów Erasmus+ miała okazję składać projekty EVS do Polskiej Narodowej Agencji,realizować, koordynować i rozliczać. Do tej pory ma na swoim koncie ok. 50 zrealizowanych projektów i ponad 130 wysłanych za granicę wolontariuszy.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
lokalny rozwój ekonomiczny, rozwój lokalnej przedsiębiorczości
zakładanie fundacji, stowarzyszenia
porady prawne, pomoc prawna
dostarczanie informacji o źródłach finansowania
pomoc w pisaniu projektów, konsultowanie wniosków
budowanie zespołu i zarządzanie nim
PR i promocja organizacji
aktywizacja lokalna

Zarząd

Natalia Podbielska, wiceprezes zarządu
Marcin Germanek, prezes zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej