Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Wszystko o działalności odpłatnej w jednym miejscu! Kup kurs online "Jak NGO może sprzedawać produkty i usługi"

Fundacja Pracownia Nauki i Przygody
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
E-mail
Pokaż
Telefon
501 783 923
Adres rejestrowy
Ulica
Rymkiewicza 19a
Kod pocztowy
01-644
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Żoliborz
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000408518
REGON
14596446400000
NIP
525-25-25-561
Rok powstania
2012
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2017
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Outdoor & adventure education w Polsce, pedagogika przeżyć, pedagogika przygody.

Inspiracją dla powołania Pracowni, była wiara - poparta wiedzą oraz doświadczeniem - w edukacyjną i wychowawczą siłę natury i przygody. Ludzie tworzący Pracownie są, w większości, edukatorami, animatorami ale też podróżnikami, sportowcami czy harcerzami. Ukształtowały nas nie tylko studia czy kursy ale też trud podróży, wspinaczki, żeglarstwa. Swoimi doświadczeniami chcemy dzielić się z innymi, ponieważ w najlepszy z możliwych sposobów - na sobie - sprawdziliśmy jak wspaniale może rozwijać się człowiek poprzez przygodę w przyrodzie i zaskakujące spotkania z nauką. Chcemy promować „pedagogikę przygody”.

W swoich działaniach kierujemy się szerokim rozumieniem edukacji. Nie sprowadzamy jej tylko do ilości zdobytej wiedzy, ponieważ sucha wiedza daje słabe fundamenty kształcenia. Szukamy połączenia między wiedzą, kształceniem a wychowaniem. Uważamy, że człowiek potrzebuje harmonijnego rozwoju umysłowego, emocjonalnego i fizycznego - aby było to możliwe, powinien się uczyć, zdobywać nowe umiejętności i doświadczenia ale też po prostu beztrosko bawić! W zależności od wieku - każdy z nas ma swoje własne potrzeby i własne tempo nauki oraz wzrastania.

Organizujemy warsztaty, kursy, konferencje naukowe, wydajemy publikacje.

Darowizny zbierane z pomocą  wplacam.ngo.pl

"P" jak przygoda
a nie jak pandemia...
8,00 zł
Dziękujemy, że nas widzisz!
25,00 zł
Dziękujemy, że doceniasz nasz wysiłek!
50,00 zł
Dziękujemy, że się dzielisz!
Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
03.12.2016
Pracując zarówno w środowisku biznesowym oraz w III sektorze, często żałuję, że organizacje pozarządowe nie mają dostępu do ciekawych metod rozwojowych czy narzędzi szkoleniowych. Barierą są wysokie koszty materiałów, pomocy dydaktycznych – a czasem koszty certyfikatów i szkoleń. Na szczęście są firmy, które dzielą się wiedzą i zasobami – o takiej współpracy jest ten artykuł.
Publicystyka
26.01.2016
Pracownia Nauki i Przygody, dzięki dofinansowaniu z Urzędu M.St. Warszawy, wykorzystała w programie wolontariackim rozwiązanie kojarzone bardziej z branżą HR niż III sektorem - diagnozę talentów w metodyce Instytutu Gallupa.
Publicystyka
16.02.2015
Metody pracy inspirowane outdoor education, pedagogiką przygody, pedagogiką przeżyć, zyskują w Polsce coraz większą popularność. Do klasyki narzędzi stosowanych w tych nurtach należą niskie parki linowe. Warto przyjrzeć się ich rodzajom i potencjalnym możliwościom wykorzystania.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
animacja społeczno-kulturalna
edukacja kulturalna
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej