Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenie Teatralne A Part
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
32 250 39 04
Adres rejestrowy
Ulica
Barlickiego 15b lok. 4
Kod pocztowy
40-820
Miejscowość
Katowice
Województwo
śląskie
Powiat
Katowice
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000198114
REGON
27820856400000
NIP
634-25-23-187
Rok powstania
2004
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2014
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Teatr A Part jest teatrem autorskim reżysera Marcina Hericha, założonymw 2004 roku w Katowicach. A Part to niezależny projekt artystyczny i skupiona wokół Hericha grupa teatralna, realizująca autorskie przedstawienia sceniczne, działania site specific oraz widowiska plenerowe. Teatr A Part jest teatrem ciała, ruchu, formy i narracji wizualnej. W obszarze sensów spektakle A Partu sięgają w głąb ludzkich instynktów i tajemnic egzystencji, emocji i imponderabiliów.

W 2014 roku nakładem Fundacji Paryż ukazała się monografia zatytułowana „Teatr A Part. 10 lat Teatru A Part (2004-2014)”, podsumowująca dotychczasowy dorobek Teatru.

W 2018 Teatr otrzymał Złotą Maskę, nagrodę przyznawaną przez dziennikarzy Województwa Śląskiego, za całokształt osiągnięć artystycznych.

Spektakle Teatru, prezentowane na scenach gościnnych, w przestrzeniach plenerowych i nieteatralnych, w kraju i za granicą, zostały pokazane dotąd w 28 krajach na 5 kontynentach (Białoruś, Brazylia, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dania, Dominikana, Egipt, Francja, Hiszpania, Holandia, Iran, Irlandia, Izrael, Korea Południowa, Litwa, Niemcy, Polska, Rosja, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Turcja, USA, Węgry, Wielka Brytania, Włochy).

Teatr nie posiada stałego oficjalnego miejsca prezentacji. Zajmowana od 2013 roku przez Teatr A Part przestrzeń przy ul. 3 Maja 11a w Katowicach, pełniąca funkcję atelier i sceny studyjnej teatru, nie jest oficjalnie czynna z powodów administracyjnych.

Teatr A Part jest producentem i organizatorem odbywającego się od 1994 roku w Katowicach cyklicznego Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part (wcześniej: Międzynarodowy Festiwal Teatrów A Part), którego Herich jest współpomysłodawcą i dyrektorem artystycznym od początku istnienia imprezy. Dotąd odbyły się 24. edycje festiwalu. Najbliższa: czerwiec 2019 roku.

Teatr A Part jest reprezentowany przez organizację pozarządową o nazwie Stowarzyszenie Teatralne A Part. Głównymi statutowymi obszarami działań Stowarzyszenia są: produkcja, promocja i prezentacja autorskich przedstawień Teatru A Part; organizacja zdarzeń artystycznych, w tym Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part; działania popularyzatorskie i edukacyjne. W skład zarządu Stowarzyszenia wchodzą: Marcin Herich (Prezes) oraz Monika Wachowicz (Wiceprezes) i Cezary Kruszyna (Wiceprezes). Stowarzyszenie Teatralne A Part jest organizacją pożytku publicznego (numer KRS 0000198114).

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
muzyka
teatr
film
taniec
sztuki wizualne, wzornictwo
animacja społeczno-kulturalna
edukacja kulturalna
organizacja lokalnych wydarzeń kulturalnych: świąt, festiwali, festynów
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej