Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Europejskie Forum Właścicielek Firm
Zakończyła działalność
Kontakt
Adres rejestrowy
Kod pocztowy
00-372
Miejscowość
Warszawa-Śródmieście
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000156108
REGON
01549207500000
NIP
951-20-77-631
Rok powstania
2003
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie Europejskie Forum Właścicielek Firm powstało w 2003 roku w odpowiedzi na potrzebę społeczną. Misją Stowarzyszenia jest zbudowanie kobiecego środowiska będącego wzorcem etycznym i biznesowym dla przyszłych pokoleń. Realizując swoją misję EFWF współpracuje z organizacjami państwowymi, społecznymi oraz prywatnymi, które opowiadają się za udziałem przedsiębiorców w postępie społecznym i ekonomicznym.

Członkinią stowarzyszenia może zostać kobieta prowadząca własną firmę, niezależnie od jej wielkości i rodzaju. Członkami EFWF są producenci, handlowcy, prawnicy, architekci, projektanci, naukowcy, lekarze, sportowcy, artyści, tłumacze itp. Nadrzędnym celem działań EFWF jest rozwój intelektualny i współpraca przedsiębiorczyń.

Częstokroć, aby prowadzić własną firmę, panie opierają się na intuicji i ciężkiej pracy, a przypisana im rola społeczna matek i żon czy partnerek, wcale im tego nie ułatwia. Nasze stowarzyszenie oferuje im wiedzę, która bierze się z jednej strony z bezpośredniej wymiany doświadczeń, ale także opartej na współpracy z ośrodkami naukowymi uczelni wyższych.
EFWF działając wśród kobiet aktywnych, postanowiło szczególnie uhonorować kobiety, które dokonały rzeczy znamienitych w dziedzinach przez siebie reprezentowanych, nadając im tytuł Kobiety Wybitnej EFWF. W loży Kobiet Wybitnych zasiadają m.in. Panie: Teresa Rosati, Krystyna Prońko, Janina Ochojska, Katarzyna Grochola, Krystyna Janda, prof. Jadwiga Koralewicz, Premier Hanna Suchocka i Małgorzata Niezabitowska. Pani te są jednocześnie honorowymi Członkiniami EFWF.

W 2013 roku Europejskie Forum Właścicielek Firm rozpoczyna następne dziesięciolecie swojej działalności. Pięć słów jest wyznacznikiem obecnych obszarów działalności Stowarzyszenia: Nauka, Współpraca, Etyka, Dyplomacja, Biznes.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
literatura, czasopisma
ochrona zabytków, dziedzictwo, tradycja narodowa
edukacja kulturalna
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
pomoc w samozatrudnieniu
działalność na rzecz integracji europejskiej
promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicą
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej