Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Wszystko o działalności odpłatnej w jednym miejscu! Kup kurs online "Jak NGO może sprzedawać produkty i usługi"

Europejskie Forum Właścicielek Firm
Zakończyła działalność
Kontakt
Adres rejestrowy
Kod pocztowy
00-372
Miejscowość
Warszawa-Śródmieście
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000156108
REGON
01549207500000
NIP
951-20-77-631
Rok powstania
2003
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie Europejskie Forum Właścicielek Firm powstało w 2003 roku w odpowiedzi na potrzebę społeczną. Misją Stowarzyszenia jest zbudowanie kobiecego środowiska będącego wzorcem etycznym i biznesowym dla przyszłych pokoleń. Realizując swoją misję EFWF współpracuje z organizacjami państwowymi, społecznymi oraz prywatnymi, które opowiadają się za udziałem przedsiębiorców w postępie społecznym i ekonomicznym.

Członkinią stowarzyszenia może zostać kobieta prowadząca własną firmę, niezależnie od jej wielkości i rodzaju. Członkami EFWF są producenci, handlowcy, prawnicy, architekci, projektanci, naukowcy, lekarze, sportowcy, artyści, tłumacze itp. Nadrzędnym celem działań EFWF jest rozwój intelektualny i współpraca przedsiębiorczyń.

Częstokroć, aby prowadzić własną firmę, panie opierają się na intuicji i ciężkiej pracy, a przypisana im rola społeczna matek i żon czy partnerek, wcale im tego nie ułatwia. Nasze stowarzyszenie oferuje im wiedzę, która bierze się z jednej strony z bezpośredniej wymiany doświadczeń, ale także opartej na współpracy z ośrodkami naukowymi uczelni wyższych.
EFWF działając wśród kobiet aktywnych, postanowiło szczególnie uhonorować kobiety, które dokonały rzeczy znamienitych w dziedzinach przez siebie reprezentowanych, nadając im tytuł Kobiety Wybitnej EFWF. W loży Kobiet Wybitnych zasiadają m.in. Panie: Teresa Rosati, Krystyna Prońko, Janina Ochojska, Katarzyna Grochola, Krystyna Janda, prof. Jadwiga Koralewicz, Premier Hanna Suchocka i Małgorzata Niezabitowska. Pani te są jednocześnie honorowymi Członkiniami EFWF.

W 2013 roku Europejskie Forum Właścicielek Firm rozpoczyna następne dziesięciolecie swojej działalności. Pięć słów jest wyznacznikiem obecnych obszarów działalności Stowarzyszenia: Nauka, Współpraca, Etyka, Dyplomacja, Biznes.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
literatura, czasopisma
ochrona zabytków, dziedzictwo, tradycja narodowa
edukacja kulturalna
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
pomoc w samozatrudnieniu
działalność na rzecz integracji europejskiej
promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicą
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej