Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Szkoła Profesjonalnych Instruktorów Nurkowania

Szkoła Profesjonalnych Instruktorów Nurkowania
Kontakt
Telefon
601 424 842
Adres rejestrowy
Ulica
Lwowska 48/50
Kod pocztowy
42-202
Miejscowość
Częstochowa
Województwo
śląskie
Powiat
Częstochowa
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000390077
REGON
24198971900000
NIP
573-28-34-262
Rok powstania
2011
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie zostało utworzone w celu upowszechniania wiedzy o środowisku wodnym, aby zrzeszać miłośników wojaży pod powierzchnią wody i zarażać pasją do nurkowania tych, którzy szukają nowej, wyjątkowej przygody oraz by promować sporty wodne i podwodne.

Jednym z głównych celów Stowarzyszenia jest upowszechnianie wiedzy o zdrowotnych i rekreacyjnych zaletach nurkowania, a także informacji o środowisku wodnym. Akcentujemy, że nurkowanie to sport dostępny dla każdego, także (i szczególnie) dla osób niepełnosprawnych, gdyż w wodzie każdy może czuć się w pełni sprawnym i w pełni wolnym człowiekiem i cieszyć się życiem bez ograniczeń.

Działalność stowarzyszenia skierowana jest głównie do dzieci w wieku od lat 10, młodzieży szkolnej oraz środowiska akademickiego. Chcemy również, aby młodzież z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych miała możliwość uczestniczenia w tej formie rekreacji poprzez zasmakowanie nowej podwodnej przygody, oderwania się od codziennych trosk, przełamania barier, odkrycia w sobie pasji i ponadprzeciętnych zdolności.

W ramach podejmowanych działań stowarzyszenie organizuje wykłady, prezentacje połączone z pokazami multimedialnymi, prelekcje, naukę nurkowania, obozy nurkowe, wyjazdy turystyczno-nurkowe w kraju i za granicą. Kursy nurkowe odbywają się w systemach federacji CMAS, Cedip, Padi, SSI. W celu podniesienia kwalifikacji prowadzone są również szkolenia dla certyfikowanych nurków na kursach zaawansowanych/specjalistycznych.

Poprzez działalność stowarzyszenia pragniemy dać szansę poznania środowiska podwodnego dzieciom, młodzieży i dorosłym tak, aby codzienne życie każdej osoby mogło zostać napełnione magiczną przestrzenią wielkiego błękitu, aby osoby te mogły wkroczyć w milczący świat głębin, zyskać ukojenie oraz chwilę na odpoczynek i refleksję.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji
działalność na rzecz integracji europejskiej
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej