Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Piszesz wniosek o dotację, mały grant do urzędu miasta, gminy? Jak wypełnić formularz wniosku? Zamów poradnik ngo.pl

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba"

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba"
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
799 036 122
Adres rejestrowy
Ulica
Poznańska 14 lok. 8
Kod pocztowy
84-230
Miejscowość
Rumia
Województwo
pomorskie
Powiat
wejherowski
Gmina
Rumia
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000382243
REGON
221206325
NIP
5882378570
Rok powstania
2011
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2013
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Ty też możesz pomóc...

Dzieci, któe są pod naszą opieką wymagają wsparcia, a wiele innych czeka na pomoc

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba" powstała, aby ratować życie i zdrowieNasza pomoc trafiła do ponad 152000 dzieci i osób chorych lub ubogich poprzez finansowanie operacji medycznych, sprzętu, leków, nierefundowanego leczenia m.in. nowotworów itd.

Pomagamy też dzieciom najuboższym – sfinansowaliśmy już ponad 40450 posiłków w szkołach dla dzieci niedożywionych. Fundacja nie zatrudnia osób, działała w oparciu o pracę wolontariacką i każde podarowane wsparcie jest przeznaczane na pomoc potrzebującym.

Finansujemy leczenie m.in. nierefundowane np. chemioterapie nowotworów, operacje, lekarstwa, przeszczepy komórek macierzystych, specjalistyczne leczenie różnymi metodami itd. Pomagamy też w bieżącym leczeniu tysięcy dzieci i osób – w kosztach jakie muszą ponosić na leki, opatrunki, sprzęt medyczny, badania, rehabilitacje – dzięki temu mogą pokonywać choroby.

Na prośbę rodziców szukamy drogi leczenia dzieci m.in. otworzyliśmy drogę dla polskich dzieci do protonoterapii, leczymy dzieci z guzami mózgu, siatkówczakiem, neuroblastomą i innymi nowotworami, wadami serca, malformacjami i wiele innych chorób. Udało się uratować życie bardzo wielu dzieci np. poprzez zakwalifikowanie ich do klinik zagranicznych i finansowanie leczenia gdy nie miały już innej szansy.

Ratowane jest też m.in. życie osób cierpiących na nowotwory tkanek miękkich np. trzustki, wątroby, nerek i innych narządów poprzez nierefundowane zabiegi NanoKnife dzięki temu, że nasza Fundacja podpisała pierwszą w Polsce 3-stronną umowę i wprowadziła to leczenie do szpitala publicznego – Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie
Wyposażamy szpitale w sprzęt medyczny, aby dzieci i dorośli mieli jak najlepsze możliwości leczenia np. zakupiliśmy laser do leczenia nowotworów u dzieci w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Oprócz leczenia raka to urządzenie przywraca wzrok wcześniakom, które rodzą się niewidome i leczy inne choroby. Zakupiliśmy też sprzęt medyczny do wielu innych szpitali, tworzymy sale rehabilitacji dzieci itd.

Pomagamy także dzieciom, które straciły rodzica oraz tym, których rodzice są ciężko chorzy, a także bardzo często dzieciom pokrzywdzonym przez przemoc w rodzinie - prowadzimy akcję "Pogotowie Dziecięce" i wiele innych.

Przykłady działań są opisane na stronie internetowe Fundacji m.in. w zakładce "Leczenie - pomoc" oraz "Inicjatywy". Niektóre z dzieci są przedstawionych ze zdjęciami na stronie Fundacji w zakładce "Podopieczni".

Przekazując 1% podatku – pomagasz dzieciom. Nasz nr KRS: 0000382243. Dziękujemy!

Reklama
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
10109011020000000116058968
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej