Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).
Towarzystwo Przyrodnicze Alauda
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Popiela 3 lok. 36
Kod pocztowy
87-100
Miejscowość
Toruń
Województwo
kujawsko-pomorskie
Powiat
Toruń
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000380495
REGON
34088415100000
NIP
879-26-50-892
Rok powstania
2011
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2014
Ludzie
Liczba członków
26
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Nasze Towarzystwo jest organizacją pozarządową (stowarzyszeniem), stworzonym przez miłośników przyrody, działających na rzecz jej ochrony. Naszym celem jest zachowanie różnorodności biologicznej, poprzez ochronę i odtwarzanie środowiska naturalnego. Wspieramy działania zgodne z zasadą zrównoważonego rozwoju, aktywizujemy postawy proekologiczne społeczeństwa.

Jesteśmy stowarzyszeniem ogólnopolskim, ale nasza aktywność skupiona jest głównie na obszarze miasta Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego. Początki naszych wspólnych działań przyrodniczych, to coroczna, prowadzona już od dziesięciu lat inwentaryzacja awifauny wzdłuż lewego brzegu Wisły, na odcinku od Bydgoszczy do Włocławka. Akcja zwana „liczeniem bielika” prowadzana jest do tej pory przez studentów i sympatyków Sekcji Ornitologicznej Studenckiego Koła Naukowego Biologów UMK. Przeprowadzana jest ona zawsze w trudnych zimowych warunkach, co jednoczy naszą grupę. Ponadto doświadczenia nabywamy działając również w Sekcji Chiropterologicznej, Entomologicznej i Ichtiologicznej Studenckiego Koła Naukowego Biologów UMK, w Komitecie Ochrony Orłów, Polskim Klubie Ekologicznym, OTOP i w wielu innych organizacjach i instytucjach zajmujących się tą tematyką.

Aby wspólne działania w zakresie czynnej ochrony przyrody przyniosły zamierzone efekt - 11 marca 2011 roku zarejestrowaliśmy się w Krajowym Rejestrze Sadowym w Toruniu, KRS nr 0000380495. Razem, już jako Towarzystwo Przyrodnicze ALAUDA, możemy skuteczniej działać na rzecz ochrony środowiska naturalnego, w tym wpływać na ograniczenie decyzji mających negatywny wpływ na środowisko przyrodnicze. Nasze Towarzystwo nie prowadzi działalności gospodarczej, a członkowie uczestniczą w projektach bezinteresownie i bezpłatnie. Wśród nas są osoby od wielu lat czynnie zaangażowane w ochronę przyrody, a wśród nich ornitolodzy, entomolodzy, ichtiolodzy czy botanicy. Skupiamy ludzi nauki i zajmujących się przyrodą zawodowo, a także hobbystów-pasjonatów.

Jeżeli zależy Ci na ochronie przyrody i zrównoważonym rozwoju - zapraszamy do nas!

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań

Zarząd

Marek Skowroński, skarbnik
Dariusz Płąchocki, wiceprezes
Paweł Goliasz, prezes
Przemysław Doboszewski, członek zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej