Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Stowarzyszenie Pomocy Uzależnionym i Ich Bliskim "Falochron"

Stowarzyszenie Pomocy Uzależnionym i Ich Bliskim "Falochron"
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
721 138 654
Adres rejestrowy
Ulica
Juliusza Słowackiego 1
Kod pocztowy
42-600
Miejscowość
Tarnowskie Góry
Województwo
śląskie
Powiat
tarnogórski
Gmina
Tarnowskie Góry
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Wejście i pomieszczenia oraz wc dostosowane dla osób niepełnosprawnych
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000376783
REGON
24185254100000
NIP
949-21-66-075
Rok powstania
2011
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie Pomocy Uzależnionym i Ich Bliskim "Falochron" powstało, by wspierać osoby uzależnione, szczególnie w podjęciu wysiłku zmiany swojego dotychczasowego życia, a także wsparcia bliskich tych osób, by potrafiły towarzyszyć im w podejmowaniu tych zmian. Celem działalności stowarzyszenia jest także podejmowanie działań profilaktycznych wobec dzieci i młodzieży wskazując nie tylko na zagrożenia związane z używaniem narkotyków czy alkoholu ale również wskazując na możliwości rozwoju własnych zainteresowań i pasji (np. tworzenie muzyki, wspinaczka, jazda konna itp.).

Organizacja istnieje od stycznia 2011r. zrzeszając osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym oraz ich rodzinami.

W ramach naszej działalności:

  • Stworzyliśmy i prowadzimy: Centrum Leczenia Uzależnień Od Substancji Psychoaktywnych. W naszym Centrum prowadzimy terapię w formie Oddziału Dziennego oraz Poradni Terapii Uzależnień Od Substancji Psychoaktywnych.
  • Prowadzimy zajęcia profilaktyczne z zakresu przeciwdziałania uzależnień od alkoholu, narkotyków, dopalaczy oraz komputera. Od kilku lat współpracujemy z pedagogami szkół o różnym szczeblu nauczania - szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne.

Każda z wymienionych form pomocy jest udzielana bezpłatnie oraz jest również skierowana do osób nie objętych składką ubezpieczeniową (ZUS).

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
profilaktyka uzależnień

Zarząd

Anna Pyrkosz, Skarbnik
Edyta Krzyszkowska, Wiceprezes
Michał Pyrkosz, Prezes
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej