Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenie Rozwoju "Pitagoras"
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
782 568 450
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
Brak możliwości wizyt osobistych, prosimy o kontakt mailowy i telefoniczny
Ulica
św. Rocha 41b lok. 7
Kod pocztowy
35-330
Miejscowość
Rzeszów
Województwo
podkarpackie
Powiat
Rzeszów
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000370538
REGON
18063789300000
NIP
8133641280
Rok powstania
2010
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
15
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Wesprzyj Stowarzyszenie Rozwoju "Pitagoras"

przekaż darowiznę

Stowarzyszenie Rozwoju "PITAGORAS" powstało w 2010 roku z inicjatywy grupy osób zainteresowanych upowszechnianiem języka migowego oraz budowaniem własnych kompetencji społecznych.

Celem stowarzyszenia jest prowadzenie działalności edukacyjno-oświatowej, kulturalnej, zawodowej, społecznej i medycznej skierowanej do różnych grup społecznych: osób niepełnosprawnych, osób bezrobotnych, osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i zawodowym oraz osób zainteresowanych własnym rozwojem. Istotnym elementem działalności jest edukacja w zakresie Polskiego Języka Migowego różnych grup społecznych i zawodowych.

Posiadamy ekspertów w zakresie nauczania języka migowego oraz w zakresie świadczenia usług tłumaczenia na język migowy. Realizujemy wiele projektów edukacyjnych z wykorzystaniem nowych technologii, a naszym atutem jest prowadzenie edukacji osób niesłyszących w różnych obszarach ich codziennego funkcjonowania. Stawiamy sobie za cel udostępnianie w języku migowym tych miejsc, z których swobodnie korzystają osoby słyszące, np. muzea czy różne usługi świadczone dla ludności. Profesjonalizujemy się również w tłumaczeniu materiałów dla instytucji i firm. Jesteśmy Instytucją Szkoleniową zarejestrowaną w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie. Prowadzimy Centrum Edukacyjne Języka Migowego kształcące w zakresie Polskiego Języka Migowego. Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi organizacjami działającymi na rzecz rozwoju.

Dostrzegamy potrzebę upowszechniania nauki języka migowego wśród osób słyszących, dlatego szkolimy osoby indywidualne, jak i grupy zawodowe w zakresie komunikacji z osobami Głuchymi, przede wszystkim używając Polskiego Języka Migowego (PJM).

Wyróżnia nas to, iż oprócz organizowanych szkoleń i kursów stale dbamy o polepszanie jakości życia osób niesłyszących, świadcząc dla nich usługi tłumaczenia on-line, niezależnie od ich miejsca zamieszkania.

Dostęp do internetu pozwala niesłyszącym na uniezależnienie się od stacjonarnych tłumaczy migowych, co z sukcesem sprawdza się w wielu sytuacjach życiowych.

Edukacja osób niesłyszących to nasz kluczowy cel, który realizujemy od samego początku naszej działalności. Nagrywamy filmy w języku migowym, które dotyczą różnych obszarów aktywności osób Głuchych. Nie boimy się poruszać tematów trudnych i takich, które nie są dotychczas otwarte dla osób niesłyszących.
W tym celu sami podnosimy swoje kwalifikacje i szkolimy się biorąc udział w różnych projektach edukacyjnych, w tym wyjazdach zagranicznych, na których poznajemy sposoby jak najlepszego dotarcia do osób posługujących się językiem migowym.
Szukamy wsparcia do naszych działań i chętnie podejmujemy współpracę z instytucjami, NGO oraz wolontariuszami.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
17.07.2017
Stowarzyszenie Rozwoju PITAGORAS w Rzeszowie w okresie od 1 kwietnia 2017 do 31 grudnia 2017 realizuje projekt skierowany do osób głuchych zainteresowanych rozwojem prowadzonej działalności stowarzyszenia.
Publicystyka
17.07.2017
Stowarzyszenie Rozwoju PITAGORAS w Rzeszowie realizuje interesujący projekt w zakresie upowszechniania wiedzy i informacji na temat aktywnego, ale bezpiecznego spędzania wolnego czasu.
Publicystyka
25.07.2016
Stowarzyszenie Rozwoju „PITAGORAS” informuje, iż realizuje projekt pt. "Udostępnianie zasobów Muzeum Okręgowego w Tarnowie osobom niesłyszącym", współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.

Organizacja jest Podmiotem Ekonomii Społecznej

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja prowadzi działalność odpłatną.

Opis specyfiki usług:

- organizacja kursów języka migowego
- tłumaczenie filmów na język migowy

Realizowane usługi:
  • Edukacja

Realizujemy usługi publiczne: Nie

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dzieci i młodzieży
edukacja dorosłych, kształcenie ustawiczne
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji
Odbiorcy działań

Zarząd

Piotr Krupa, Prezes
Magdalena Sadłowska-Krupa, Wiceprezes
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
86203000451110000002717370
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej