Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym "Jerzyk"

Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym "Jerzyk"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
16 678 34 70
Telefon
509 919 212
Adres rejestrowy
Ulica
Żwirki i Wigury 14
Kod pocztowy
37-700
Miejscowość
Przemyśl
Województwo
podkarpackie
Powiat
Przemyśl
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000370505
REGON
18063504900000
NIP
795-25-11-154
Rok powstania
2010
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2012
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Życie bywa przewrotne a choroba podstępna. Dotyka zarówno starszych jak i młodszych. Szczególnie okrutna wydaje się, gdy zmagają się z nią dzieci, które przecież powinny być okazami zdrowia. Rodzic, stając przed dramatem choroby dziecka, czuje się bezradny i zagubiony. Jest to problem szczególnie dotkliwy w regionie przemyskim, gdzie wysokie bezrobocie i brak odpowiedniego zabezpieczenia medycznego sprawiają, że dzieci nie ma za co, ani gdzie leczyć.

Zdając sobie sprawę z takiej sytuacji powinniśmy dołożyć starań, aby zapewnić warunki do skutecznego leczenia dzieci i młodzieży z naszego regionu. Zarówno dzieci jak i ich rodzice powinni mieć kogoś, kto pomoże się odnaleźć w sytuacji, gdy z dnia na dzień okazuje się, że życie dziecka jest zagrożone i trzeba o nie walczyć.

Takie właśnie ideały przyświecają Arturowi Cielińskiemu, który po przejściach związanych z chorobą nowotworową syna Mateusza, utworzył w Przemyślu Fundację wspierającą dzieci w walce z chorobą pod nazwą Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym - "jerzyk". Nazwa fundacji i jej logo są zainspirowane pseudonimem Mateusza, nadanym mu przez kolegów.

Zasięg działania fundacji jest ogólnopolski, jednak w swych działaniach ma skupiać się przede wszystkim na rejonie województwa podkarpackiego. Fundacja ma pomagać dzieciom i ich rodzicom odnaleźć się w walce z chorobą.

Cele fundacji:

 • pomoc dzieciom i młodzieży przewlekle chorym w tym szczególnie na choroby nowotworowe,
 • ochrona zdrowia oraz i promocja ratowania życia dzieci i młodzieży,
 • prowadzenie różnorodnych działań mających za zadanie łagodzenie psychicznych i psychologicznych skutków leczenia u dzieci i ich rodzin,
 • wspieranie i prowadzenie inicjatyw o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym oraz charytatywnym,
 • promocja i zachęcanie do profilaktyki zdrowotnej.

Fundacja objęła patronat nad oddziałami Pediatrii i Chirurgi Dziecięcej w Przemyskim Szpitalu Wojewódzkim. "Chcielibyśmy założyć przy szpitalach punkty/świetlice, aby dziecko mogło pożyczyć laptopa, grę planszową, książkę - żeby dzień mu szybciej minął, żeby nie myślało o chorobie tak intensywnie. Chcemy również aby było coś takiego jak w Warszawie - żeby przychodzili aktorzy, piosenkarze, byli wolontariusze, którzy porozmawiają, pobawią się z dzieckiem" - mówi Prezes Fundacji.

Fundacja realizuje swoje cele poprzez:

 • pomoc finansową i rzeczową dla dzieci cierpiących na choroby przewlekłe, w tym w szczególności na choroby nowotworowe
 • organizowanie akcji pomocy dzieciom z udziałem innych podmiotów
 • organizowanie i finansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego oraz lekarstw niezbędnych dla ratowania zdrowia lub życia dzieci
 • wspieranie organizacyjne, rzeczowe i finansowe zakładów opieki zdrowotnej prowadzących działalność w zakresie ratowania zdrowia lub życia dzieci, w szczególności w odniesieniu do lekarstw i sprzętu medycznego
 • działalność edukacyjną, wydawniczą i badawczą
 • współpracę z władzami samorządowymi, rządowymi i organizacjami pozarządowymi w zakresie wymienionym w celach działania Fundacji.

Reklama

Zarząd

Anna Kazienko, Członek Zarządu
Artur Cieliński, Prezes Zarządu
Maria Cielińska, Członek Zarządu
Tomasz Schabowski, Wiceprezes Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej