Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Wszystko o działalności odpłatnej w jednym miejscu! Kup kurs online "Jak NGO może sprzedawać produkty i usługi"

Fundacja na rzecz Niepełnosprawnych Dzieci, Młodzieży i Dorosłych "Zapewnić Przyszłość"

Fundacja na rzecz Niepełnosprawnych Dzieci, Młodzieży i Dorosłych "Zapewnić Przyszłość"
Kontakt
Telefon
601 598 008
Telefon
515 123 122
Telefon
602 601 873
Adres rejestrowy
Ulica
VI Poprzeczna 24
Kod pocztowy
04-614
Miejscowość
Warszawa-Wawer
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Wawer
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000369546
REGON
14273059900000
NIP
952-21-01-590
Rok powstania
2010
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Witam,
Jesteśmy fundacją powstałą z inicjatywy dwadzieściorga rodziców dzieci niepełnosprawnych, będących jednocześnie fundatorami. Łączy nas troska o los naszych pociech, kiedy już nie będziemy w stanie im pomóc, gdy nas nie będzie - zabraknie.
Nie mamy fundatora- sponsora ani doświadczenia, borykamy się z dniem codziennym jednocześnie w małżeństwie lub samotnie wychowując dzieci, które nie będą nigdy mogło być samodzielne, bo stale potrzebują pomocy.
Przyświeca nam nadzieja, że zdołamy naszym dzieciom zapewnić przyszłość. Chcemy stworzyć i wypracować dom dla ludzi niepełnosprawnych, nieporadnych i samotnych. Dom a później domy, które powstaną w oparciu o społeczność lokalną miasta czy dzielnicy, bo z potrzeb ludzi z danego regionu będą wywodzili się jego mieszkańcy.
Pomoc, życzliwość, ofiarność a przede wszystkim dalekowzroczność społeczeństwa i włodarzy poszczególnych ośrodków są w stanie przełożyć nasze zamierzenia w konkretne działania.
Problem nie dotyka tylko nas.
W obliczu zmian społecznych, sposobu i modelu życia jest coraz więcej samotnych osób potrzebujących pomocy i nie są to tylko osoby niepełnosprawne.
Problem dotyczy w coraz większym stopniu całego społeczeństwa. Również osób w pełni sprawnych młodych i w sile wieku, które rozwijając się zawodowo żyjąc pełną piersią często samotnie nie do końca zdają sobie sprawę, że w razie choroby czy innych zdarzeń będą potrzebowały choćby czasowej opieki czy pomocy.
Naszym celem jest stworzenie miejsca, w którym takie osoby znajdą opiekę i będą potrzebne, realizując swoje zainteresowania, pasje i czynnie współuczestnicząc w funkcjonowaniu domu.
Chcemy zapewnić ludziom nie tylko niepełnosprawnym godziwą przyszłość, gdy zabraknie im najbliższych; dom otwarty na lokalną społeczność, domy opieki całodobowej dla osób niepełnosprawnych, nieporadnych, potrzebujących wsparcia.
Dom na niewielką ilość osób maksymalnie 25 do 30, w tym stałe 2 miejsca interwencyjne z pobytem do jednego miesiąca.
Warsztaty Terapii Zajęciowej.
Rehabilitacja dla mieszkańców i osób z zewnątrz.
Punkt konsultacyjny dla osób niepełnosprawnych, nieporadnych.
Miejsce, w którym zarówno mieszkańcy domu jak i dzielnicy mogą się spotkać porozmawiać. Służyłoby to zarówno przywracaniu podopiecznych domu społeczeństwu jak i aktywizacji mieszkańców miasta czy dzielnicy. Ludzie starsi mogliby pomóc, staliby się znów potrzebni, chociażby czytając czy dzieląc się doświadczeniem i wiedzą z mieszkańcami domu. Liczymy na pomoc ludzi w każdym wieku.
Zaczynamy od zera. Potrzebujemy wszystkiego życzliwości, wolontariuszy, fachowców, miejsca, a przede wszystkim ludzi myślących o przyszłości, otwartych z pasją.

Czekamy na Ciebie.

Pozdrawiam,
Elżbieta Sowa
Prezes Fundacji.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
prawa dziecka
aktywizacja lokalna
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
działalność na rzecz integracji europejskiej
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej