Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).
Fundacja Fit Kid
Zakończyła działalność
Kontakt
Telefon
602 120 730
Adres rejestrowy
Ulica
Dantego 1 lok. 45
Kod pocztowy
01-924
Miejscowość
Warszawa-Bielany
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Bielany
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000368835
REGON
14264190900000
NIP
118-20-49-371
Rok powstania
2010
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Fit Kid postawiła sobie za cel aktywną promocję zdrowego trybu życia poprzez zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie, a także kształtowanie prawidłowych nawyków prozdrowotnych dzieci i młodzieży w Polsce.

Chcemy aby dzieci w naszym kraju były FIT, czyli zdrowe, sprawne fizycznie i aktywne. Bycie FIT to nie tylko styl życia czy sposób odżywiania, to także najwłaściwsza i najzdrowsza moda. Moda na własne zdrowie. Moda na aktywność fizyczną połączoną z racjonalnym odżywianiem.
Bardzo ważne jest uświadomienie młodemu pokoleniu jak ważna jest aktywność sportowa i rekreacja, prawidłowe odżywianie, a także wybór zdrowego stylu życia. Fundacja Fit Kid pragnie inspirować i motywować dzieci i młodzież do prowadzenia pasjonującego, szczęśliwego życia opartego o solidną wiedzę i dobre wzorce.

Naszym priorytetem jest skuteczna edukacja prozdrowotna, która wpłynie na poprawę stanu zdrowia oraz zmniejszy liczbę dzieci zagrożonych otyłością, nadwagą oraz chorobami dietozależnymi. Alarmujące dane pokazują coraz mniejszą aktywność fizyczną dzieci i młodzieży, ubożenie stylu życia oraz wzrastającą otyłość. Staje się prawdziwym to wyzwaniem nie tylko dla lekarzy, ale również dla specjalistów zdrowia publicznego i pedagogów.

Fundacja Fit Kid jako instytucja pozarządowa włącza się w realizację Narodowego Programu Zapobiegania Nadwadze i Otyłości oraz Przewlekłym Chorobom Niezakaźnym poprzez Poprawę Żywienia i Aktywności Fizycznej, który został zatwierdzony przez Ministerstwo Zdrowia do wdrożenia w latach 2007-2016.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
sport amatorski, rekreacyjny
rekreacja, wypoczynek
promocja zdrowia, edukacja zdrowotna
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej