Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Fundacja Humanites - Sztuka Wychowania
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
E-mail
Pokaż
E-mail
Pokaż
Telefon
504 144 784
Telefon
660 459 056
Adres rejestrowy
Ulica
Nowogrodzka 56 lok. 7
Kod pocztowy
00-695
Miejscowość
Warszawa-Śródmieście
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000368820
REGON
14264189000000
NIP
524-27-22-596
Rok powstania
2010
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2012
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Głównym celem Fundacji Humanites - Sztuka Wychowania jest wspieranie rozwoju młodego pokolenia w kontekście uniwersalnych wartości i kompetencji społecznych poprzez wsparcie współczesnej zapracowanej rodziny w budowie zdrowych, trwałych więzi w rodzinie, biorąc pod uwagę szereg wyzwań dzisiejszego świata takich jak zalew informacji, konsumpcjonizm, wszechobecną agresję i ciągłe życie w biegu.

Fundacja szuka, wspiera i wdraża systemowe rozwiązania w kontekście rodziny definiując cele tak w ujęciu ogólnospołecznym jak i:

  • w obszarze współpracy z pracodawcami, gdzie na co dzień przebywa większość rodziców,
  • w obszarze systemu oświaty, gdzie znaczącą część czasu spędzają nasze dzieci na zajęciach lekcyjnych i kontaktach z rówieśnikami oraz w obszarze mediów, które towarzyszą istotnie nam i naszym dzieciom w czasie wolnym i są wpływowym nośnikiem kształtującym wzorce zachowań.

W ramach naszej działalności realizujemy między innymi:

  1. Cykl konferencji-warsztatów dla liderów biznesu "Sukces w pracy = sukces w rodzinie?" (29 listopada 2012 roku odbyła się już III konferencja z tego cyklu)
  2. Portal społecznościowy www.mamrodzine.pl dla rodziców, ze szczególnym uwzględnieniem rodziców nastolatków, łączący w jednym miejscu różne zagadnienia związane z relacjami w rodzinie, wychowaniem dzieci i inspirację jak w tym obszarze się rozwijać poprzez szkolenia czy literaturę.
  3. Akademia Przywództwa Liderów Oświaty - innowacyjny program rozwoju przywództwa w systemie oświaty dla dyrektorów szkół z udziałem wiodących wykładowców ze świata biznesu, psychologii, socjologii i pedagogiki. Szczegóły na http://www.aplo.pl/
  4. Dwie godziny dla Rodziny - coroczna akcja społeczna Fundacji skierowana do wszystkich pracodawców, instytucji i organizacji oraz ich pracowników związana z upowszechnieniem w Polsce Międzynarodowego Dnia Rodziny, przypadającego na 15 maja - Akcja oprócz promocji Dnia Rodziny ma na celu zwrócenie uwagi na wagę wielopokoleniowych więzi rodzinnych oraz wagę więzi rodzinnych jako podstawy budowy tożsamości młodego pokolenia.
  5. Nowatorski program dla nauczycieli, pedagogów, psychologów i wychowawców. Pierwsza w Warszawie Szkła Tutorów.
  6. Warsztaty dla osób indywidualnych oraz dla firm w ramach Programu Zrównoważonego Rozwoju. Proponujemy takie tematy jak, np., umiejętność stawiania granic, budowanie relacji z partnerem, relacje z dzieckiem, uzależnienia, komunikacja z nastolatkiem, wybór szkoły dla dziecka, konsekwencja w wychowaniu.
  7. Asistance Rodziny: pakiet pierwszej pomocy dla pracowników i ich rodzin w zakresie wyzwań związanych z ich życiem prywatnym (indywidualnie dobrana pomoc specjalistów współpracujących z Fundacją).
  8. Recenzje, publikacje w mediach, udział konferencjach, grupach dyskusyjnych, konsultacyjnych w temacie Rodziny i relacji rodzinnych, równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Strony prowadzone przez Fundację:
www.humanites.pl - główna strona Fundacji
www.mamrodzine.pl - serwis dla Rodziców i Wychowawców
www.aplo.pl - Akademia Przywództwa Liderów Oświaty

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
profilaktyka uzależnień
prawa dziecka
sprawy formalne związane z działalnością organizacji, np. konsultowanie statutów, formularzy KRS i dokumentów
pośrednictwo wolontariatu dla organizacji pozarządowych
współpraca z innymi (partnerstwa), w tym z mediami, biznesem
doradztwo zawodowe
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej