Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia

Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
660 539 514
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
urzędowo: od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00, w nagłych sprawach: 24h
Ulica
Aleja Monte Cassino 7
Kod pocztowy
75-414
Miejscowość
Koszalin
Województwo
ZACHODNIOPOMORSKIE
Powiat
Koszalin
Adres kontaktowy
Ulica
skrytka pocztowa 90
Kod pocztowy
75-016
Miejscowość
Koszalin 1
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000367678
REGON
32091000700000
NIP
669-25-04-500
Rok powstania
2010
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2012
Ludzie
Liczba członków
17
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Tworzymy miejsce nieistniejące jeszcze ani w Koszalinie, ani na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, w którym osoby znajdujące się w przeróżnych potrzebach zostaną objęte długotrwałym i kompleksowym wsparciem. Chcemy wziąć odpowiedzialność za człowieka i pomóc mu wyjść na prostą. Nie chodzi o to, żeby tylko dać mu chleb - nakarmić i zostawić samemu sobie, ale dowiedzieć się jak można mu pomóc, mądrze pomóc odnaleźć się na nowo w społeczeństwie. Alkoholika zawieziemy na odwyk, byłemu więźniowi pomożemy znaleźć pracę i nawiązać kontakt z rodziną, człowiekowi z depresją udzielimy wsparcia i wysłuchamy. Naszą misją bowiem jest zajmowanie się zarówno osobami żyjącymi w ubóstwie, jak i zmagającymi się na co dzień z biedą ukrytą. Nad pomocą w wyjściu z trudności i znalezieniu ich przyczyn współpracować będzie sztab fachowców: pracownicy socjalni, prawnik, doradcy zawodowi, a także psychologowie i terapeuci. Nie chcemy spełniać roli specjalistycznych ośrodków. Chcemy zapewnić ciągłe, kilkuletnie oparcie człowiekowi, który takiego oparcia potrzebuje. A wszystko to dokonywać się będzie przy największym lekarzu - Jezusie.
Stowarzyszenie tworzą ludzie wierzący - zaangażowani katolicy, którzy są świadkami, że największą i najbardziej skuteczną pomoc człowiekowi daje Jezus. Dlatego też oprócz kompleksowej i kompetentnej pomocy ludzkiej, będziemy proponowali pomoc duchową - Mszę Świętą, adorację Najświętszego Sakramentu, spowiedź, spotkanie z księdzem, modlitwę wstawienniczą, modlitwę uwolnienia, rekolekcje. Dom Miłosierdzia ma być domem otwartym na Nową Ewangelizację i głoszenie Słowa Bożego. Pragniemy, by był miejscem modlitwy, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz by formowali się w nim wolontariusze, gdyż poza niezbędnym, fachowym personelem w znacznej mierze na ich pracy będzie się opierało prowadzenie domu.
W Domu Miłosierdzia zamieszka kapłan z ekipą kilku osób posługujących ludziom w potrzebie po to, by mógł być on otwarty dzień i noc, dla każdego potrzebującego, począwszy od alkoholika po człowieka w depresji. W domu znajdować się będzie kaplica, przy domu zaś działać będzie jadłodajnia dla potrzebujących i bar szybkiej obsługi dla mieszkańców miasta, co przyczyni się do pozyskania części środków finansowych na działalność placówki.
Chcemy nawiązać współpracę z Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, Urzędem Marszałkowskim, Urzędem Miasta, Powiatowym Biurem Pracy, Kurią Biskupią a także z Domem Samotnej Matki i z Centrum Kryzysowym.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
ochrona zabytków, dziedzictwo, tradycja narodowa
profilaktyka uzależnień
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
prawa dziecka
porady prawne, pomoc prawna
wsparcie lokalowe, techniczne
status pożytku publicznego - przywileje, obowiązki

Zarząd

Zbigniew Jaworski, Skarbnik
Ilona Czeszejko, Wiceprezes Zarządu
Radosław Siwiński, Prezes Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej