Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Fundacja Szansa dla Niewidomych
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 51 010 99
Adres rejestrowy
Ulica
Chlubna 88
Kod pocztowy
03-051
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Białołęka
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000260011
REGON
01315430000000
NIP
1132295659
Rok powstania
1992
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja została założona w 1992 roku przez niewidomych i ich widzących przyjaciół. Nasze działania koncentrują się na wspieraniu osób, które straciły wzrok, a medycyna nie daje im nadziei na poprawę losu. 
W Europie i Ameryce Północnej niewidomi i niedowidzący są zrehabilitowani i oprzyrządowani na taką skalę, że dorównują widzącym. 

Fundacja Szansa dla Niewidomych stara się by tak było i w Polsce. Jesteśmy przede wszystkim organizacją, która doradza niewidomym i słabowidzącym, jak aktywnie żyć i odnosić sukcesy. Nasi beneficjenci biorą udział w profesjonalnych szkoleniach i warsztatach, otrzymują od nas w trakcie ich trwania niezbędne materiały szkoleniowe, jak chociażby podręczniki dotyczące nowoczesnej rehabilitacji. 

TYFLOPUNKTY, nasze punkty konsultacyjne 

Fundacja poza swoim biurem w Warszawie, posiada szesnaście tyflopunktów (od słowa typhlos, niewidomy) w dużych miastach wojewódzkich. Każdy tyflopunkt prowadzi specjalistyczne poradnictwo skierowane do osób niewidomych, niedowidzących oraz ich rodzin. Z konsultacji korzystają również przedstawiciele instytucji i organizacji, które mają za zadanie im pomagać. 
W każdym z nich znajdują się niezwykłe urządzenia, dzięki którym niewidomi "widzą" więcej: brajlowskie monitory, syntezatory mowy, elektroniczne lupy i udźwiękowione urządzenia codziennego użytku takie jak: zegarki, termometry, wagi czy ciśnieniomierze. Więcej na temat naszych punktów konsultacyjnych znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce: TYFLOPUNKTY. 

Konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND 

Bardzo ważnym przedsięwzięciem, które organizujemy od wielu lat jest międzynarodowa konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND. Możemy szczycić się faktem, że jesteśmy organizatorem tej największej w Europie Wschodniej i Środkowej, a od kilku lat nawet na świecie imprezy. Jest to niesamowite wydarzenie nie tylko dla całego środowiska osób niewidomych 
i słabowidzących, ale dla wszystkich, którzy pragną bliżej poznać "nasz świat". Corocznie w wydarzeniu uczestniczy kilka tysięcy osób z całego świata, w tym z tak odległych krajów jak: Afganistan, Kenia czy Sri Lanka.Od kilku lat konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND odbywa się pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP. 

AKCJE Fundacji 

Fundacja prowadzi akcje społeczne. Jedną z najbardziej udanych i znanych dotychczas była akcja "Tyflobus - widzieć więcej". Celem przedsięwzięcia był wzrost wiedzy na temat problemów osób niewidomych i sposobów ich rozwiązywania. Podstawowym założeniem projektu natomiast - dotarcie do jak największej liczby osób, dlatego został zorganizowany objazd Tyflobusem po całej Polsce. To wszystko po to, aby każdy mógł zobaczyć, że niewidomi mogą być samodzielni. Podróż po całej Polsce uświadomiła nas o potrzebie naszych działań. 

Przeprowadziliśmy również kampanię promującą czytelnictwo w brajlu "Widzę dotykiem" mającą na celu m.in. zwiększenie dostępności wydawnictw brajlowskich. 

Nasze PUBLIKACJE 

Specjalizujemy się w wydawnictwach skierowanych do naszego środowiska. Wydajemy publikacje zróżnicowane tematycznie, przewodniki, podręczniki, książki kulinarne itp. 

WOLONTARIAT 

Ty także możesz być członkiem naszego zespołu i razem z nami tworzyć świat otwarty dla niewidomych! Dołącz do wolontariuszy Fundacji Szansa dla Niewidomych i wspieraj osoby 
z niepełnosprawnością wzroku! Nasi wolontariusze są zaangażowani w szereg różnorodnych inicjatyw - biorą udział w zbiórkach publicznych, pomagają w realizacji projektów na rzecz aktywizacji społeczno-zawodowej osób niepełnosprawnych,  w szkoleniach i konferencjach, 
w tym w ogólnopolskiej konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND, która co roku gromadzi kilka tysięcy osób. Udział w naszych inicjatywach to czas na pomaganie, ale także możliwość samorozwoju, nabycia nowych kompetencji. Jest to także niezapomniana przygoda. 
Nie czekaj! Zrób coś dobrego dla innych  i dla siebie - dołącz do nas!  

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się mailowo (szansa@szansadlaniewidomych.org) lub telefonicznie (22 510 10 99).

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Szkolenia i wydarzenia
25.08.2022
Cała Polska
Bezpłatne
Fundacja Szansa dla Niewidomych zaprasza wielkopolskich seniorów w wieku emerytalnym do udziału w projekcie „Akademia pełni życia”
Publicystyka
24.05.2021
Pod adresem https://idol.szansadlaniewidomych.org/ można już zgłaszać kandydatów w corocznym konkursie Fundacji Szansa dla Niewidomych - IDOL. Do zdobycia atrakcyjne nagrody w następujących kategoriach: - Idol Środowiska; - Media; - Urząd otwarty dla niewidomych; - Edukacja; - Instytucja/Placówka kultury/Firma; - AntyIdol.
Publicystyka
05.07.2017
(PAP) W miniony poniedziałek, 4 lipca 2017 r., w Salonie Prezentacyjnym Fundacji Szansa dla Niewidomych miała miejsce uroczystość wręczenia nagród w II edycji Konkursu „Jestem lepszy od...”.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dorosłych, kształcenie ustawiczne
poradnictwo specjalistyczne
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
22 1240 1082 1111 0000 0514 1795
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej