Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja Szansa dla Niewidomych
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 51 010 99
Adres rejestrowy
Ulica
Chlubna 88
Kod pocztowy
03-051
Miejscowość
Warszawa-Białołęka
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Białołęka
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000260011
REGON
01315430000000
NIP
113-22-95-659
Rok powstania
1992
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja została założona w 1992 roku przez niewidomych i ich widzących przyjaciół. Nasze działania koncentrują się na wspieraniu osób, które straciły wzrok, a medycyna nie daje im nadziei na poprawę losu. W Europie i Ameryce Północnej niewidomi i niedowidzący są zrehabilitowani i oprzyrządowani na taką skalę, że dorównują widzącym.

Fundacja Szansa dla Niewidomych stara się by tak było i w Polsce. Jesteśmy przede wszystkim organizacją, która doradza niewidomym i słabowidzącym, jak aktywnie żyć i odnosić sukcesy. Nasi beneficjenci biorą udział w profesjonalnych szkoleniach i warsztatach, otrzymują od nas w trakcie ich trwania niezbędne materiały szkoleniowe, jak chociażby podręczniki dotyczące nowoczesnej rehabilitacji.

TYFLOPUNKTY, nasze punkty konsultacyjne

Fundacja poza swoim biurem w Warszawie, posiada szesnaście tyflopunktów (od słowa typhlos, niewidomy) w dużych miastach wojewódzkich. Każdy tyflopunkt prowadzi specjalistyczne poradnictwo skierowane do osób niewidomych, niedowidzących oraz ich rodzin. Z konsultacji korzystają również przedstawiciele instytucji i organizacji, które mają za zadanie im pomagać.
W każdym z nich znajdują się niezwykłe urządzenia, dzięki którym niewidomi "widzą" więcej: brajlowskie monitory, syntezatory mowy, elektroniczne lupy i udźwiękowione urządzenia codziennego użytku takie jak: zegarki, termometry, wagi czy ciśnieniomierze. Więcej na temat naszych punktów konsultacyjnych znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce: TYFLOPUNKTY.

Konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND

Bardzo ważnym przedsięwzięciem, które organizujemy od wielu lat jest międzynarodowa konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND. Możemy szczycić się faktem, że jesteśmy organizatorem tej największej w Europie Wschodniej i Środkowej, a od kilku lat nawet na świecie imprezy. Jest to niesamowite wydarzenie nie tylko dla całego środowiska osób niewidomych i słabowidzących, ale dla wszystkich, którzy pragną bliżej poznać "nasz świat".
Corocznie w wydarzeniu uczestniczy kilka tysięcy osób z całego świata, w tym z tak odległych krajów jak: Afganistan, Kenia czy Sri Lanka.
Od kilku lat konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND odbywa się pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP.

AKCJE Fundacji

Fundacja prowadzi akcje społeczne. Jedną z najbardziej udanych i znanych odtychczas była akcja "Tyflobus - widzieć więcej". Celem przedsięwzięcia był wzrost wiedzy na temat problemów osób niewidomych i sposobów ich rozwiązywania. Podstawowym założeniem projektu natomias - dotarcie do jak największej liczby osób, dlatego został zorganizowany objazd Tyflobusem po całej Polsce. To wszystko po to, aby każdy mógł zobaczyć, że niewidomi mogą być samodzielni. Podróż po całej Polsce uświadomiła nas o potrzebie naszych działań.

Nasze PUBLIKACJE

Specjalizujemy się w wydawnictwach skierowanych do naszego środowiska. Wydajemy publikacje zróżnicowane tematycznie, przewodniki, podręczniki, książki kulinarne itp.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dorosłych, kształcenie ustawiczne
poradnictwo specjalistyczne
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej