Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Oraz Młodzieży z Zespołem ADHD "Akceptacja"

Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Oraz Młodzieży z Zespołem ADHD "Akceptacja"
Kontakt
Telefon
506 344 822
Adres rejestrowy
Ulica
Jagielońska 21
Kod pocztowy
44-100
Miejscowość
Gliwice
Województwo
śląskie
Powiat
Gliwice
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000242395
REGON
24019860200000
NIP
631-24-72-976
Rok powstania
2005
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Prowadzone działania
Stowarzyszenie,,AKCEPTACJA" powstało z potrzeby rodziców i opiekunów dzieci nadpobudliwych, którzy przeszli bardzo długą i krętą drogę zanim trafili do specjalisty, który zdiagnozował ich pociechę, rozpoczął leczenie oraz udzielił kilku ważnych wskazówek na temat postępowania z dzieckiem nadpobudliwym psychoruchowo. To właśnie grupa tych zdeterminowanych ludzi postanowiła o potrzebie wspólnego wsparcia dla siebie nawzajem, oraz innych szukających pomocy i wsparcia osób, których pociechy zostały obdarzone ADHD, w tym celu zwołali kilka zebrań, powstawał STATUT … aż wreszcie 28 kwietnia 2005 r. został przyjęty, wtedy to trzech Członków Założycieli wypełniło odpowiednie dokumenty i 18 maja 2005r. złożyło wniosek do Sądu. Stowarzyszenie zostało zarejestrowane 30 września 2005 r.

Stowarzyszenie,,AKCEPTACJA" jest zrzeszeniem osób, zawiązanym dla niesienia pomocy dzieciom i młodzieży z zespołem ADHD w różnych okresach rozwoju życia, ich rodzinom a także opiekunom prawnym.

Dzisiaj, członkowie Stowarzyszenia pełnią dyżury w swojej siedzibie przy ul. Jagiellońskiej w każdy poniedziałek 16:00 - 18:00. Na dyżury zgłaszają się rodzice, dziadkowie oraz rodzeństwo osób mających problemy z nadpobudliwością, niejednokrotnie zdesperowane, zagubione, zestresowane zachowaniem swoich dzieci, wnuków bądź rodzeństwa. Podczas wizyty chętni informowani są o możliwościach uzyskania fachowej pomocy lekarzy psychiatrów i psychologów. Otrzymują materiały i artykuły na temat ADHD oraz tak bardzo potrzebne zrozumienie od osób borykających się z podobnymi problemami wychowawczymi. Organizowane przez nas Samopomocowe Grupy Wsparcia mają między innymi na celu wymianę doświadczeń rodzicielskich, zrozumienie w trudnej sytuacji, oraz dzielenie się sukcesami i porażkami wychowawczymi w funkcjonowaniu rodziny, w której jest osoba z ADHD. Stowarzyszenie organizuje pogadanki, prelekcje i spotkania ze specjalistami, na które zaprasza rodziców i pedagogów.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej