Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Młodzi Socjaliści w likwidacji

Młodzi Socjaliści w likwidacji
W likwidacji
Kontakt
Telefon
790 742 852
Adres rejestrowy
Ulica
Rewolucji 1905 r. 46
Kod pocztowy
90-213
Miejscowość
Łódź
Województwo
łódzkie
Powiat
Łódź
Gmina
Łódź
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000243890
REGON
22013062000000
NIP
586-21-66-439
Rok powstania
2005
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Jesteśmy organizacją skupiającą młodych, demokratycznych socjalistów i socjalistki. Jesteśmy niezależni od partii politycznych choć nie wykluczamy współpracy z partiami, których cele i programy byłyby zbieżne z naszymi. Łączą nas idee, w które wierzymy, i chęć wspólnego działania. Odwołujemy się do tradycji przedwojennego PPS-u oraz „Pierwszej Solidarności”. Działamy jako stowarzyszenie, do którego może wstąpić każdy od 16-35 roku życia. Wierzymy, że świat bez wojen, wyzysku, niesprawiedliwości i dyskryminacji jest możliwy - i chcemy o niego walczyć!

Jesteśmy grupą młodych ludzi, którym bliskie są idee wolności, równości i braterstwa. Nazywamy siebie młodymi socjalistami, bo uważamy, że najważniejsze jest likwidowanie barier w dostępie do tego co niesie ze sobą postęp cywilizacyjny. Chcemy rzeczywistej realizacji zasady sprawiedliwości społecznej. Nie zgadzamy się na dyskryminację na żadnym tle. Szanujemy człowieka i jego przyrodzoną godność, której żadne prawo i państwo nie może odbierać. Wierzymy, że sprawnie zarządzana własność społeczna może przynosić pożytki całemu społeczeństwu, a nie tylko wąskiej grupie najlepiej sytuowanych.

Chcemy żyć w społeczeństwie równych sobie ludzi, w którym nie będzie ubóstwa i niesprawiedliwości społecznej. Uważamy, że każdy człowiek ma prawo do pracy, dachu nad głową, edukacji, opieki zdrowotnej, pomocy na starość - i że obowiązkiem społeczeństwa jest zapewnić każdemu realizację tych elementarnych praw.

Opowiadamy się za budową gospodarki opartej na społecznej kontroli środków produkcji - najsprawiedliwiej rozdzielającej ciężary i owoce pracy. Chcemy zaostrzenia progresji podatkowej. Jesteśmy przeciwko dalszej prywatyzacji własności państwowej. Państwo powinno odzyskać kontrolę nad kluczowymi sektorami gospodarki (m.in. bankowość, energetyka, ubezpieczenia).

Nie zgadzamy się na forsowanie neoliberalnego systemu gospodarki, wzorującego się na USA, gdzie 12 proc. obywateli żyje poniżej progu ubóstwa, a 45 mln mieszkańców nie ma ubezpieczenia zdrowotnego. Jako lewica chcemy podporządkowania gospodarki potrzebom ludzi. Wiemy, że wolność człowieka zależy od przysługujących mu praw społecznych: nie może być wolny ten, kto nie jest wolny od głodu, bezdomności, ubóstwa.

Działalność Młodych Socjalistów skupia się na urządzaniu happeningów, demonstracji, zabieraniu głosu w kwestiach ważnych dla młodzieży, braniu udziału w debatach publicznych. Organizujemy też obozy szkoleniowe, wyjazdy zagraniczne, konferencje i seminaria. Współpracujemy z podobnymi organizacjami z innych krajów. Staramy się jak najczęściej spotykać i dyskutować o sytuacji lewicy a przy okazji dobrze się bawić.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
prawa konsumentów
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
działalność na rzecz integracji europejskiej
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej