Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Stowarzyszenie na rzecz Trwałego i Zrównoważonego Rozwoju "Zielona Ziemia"

Stowarzyszenie na rzecz Trwałego i Zrównoważonego Rozwoju "Zielona Ziemia"
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
660 858 326
Adres rejestrowy
Ulica
Daszyńskiego 6
Kod pocztowy
46-060
Miejscowość
Prószków
Województwo
opolskie
Powiat
opolski
Gmina
Prószków
Adres kontaktowy
Ulica
Pomologia 2
Kod pocztowy
46-060
Miejscowość
Prószków
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000255314
REGON
16008184000000
NIP
991-03-74-185
Rok powstania
2006
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
18
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Działamy, jak wynika z nazwy, na rzecz trwałego i zrównoważonego rozwoju, który powinien przejawiać się w każdej dziedzinie życia człowieka. Prowadzimy zaawansowane czynności proceduralne z wykorzystaniem polskiego i unijnego ustawodawstwa dotyczącego ochrony zasobów przyrodniczych i kulturowych, mające na celu zapobiegać niekorzystnemu planowaniu przestrzennemu w skali lokalnej. Ponadto będziemy pprofesjonalizować nasze działania na bazie realizacji projektów, związanych z kształtowaniem społeczeństwa obywatelskiego a tym samym będziemy pozyskiwać środki na realizacją naszych przedsięwzięć i przedsięwzięć stowarzyszeń i instytucji partnerskich.

Prowadzone działania
Obecnie prowadzimy działania na szczeblu wojewódzkim ubiegając się o uwzględnienie w wojewódzkim planie zagospodarowania przestrzennego woj. opolskiego oraz w wojewódzkiej strategii rozwoju woj. opolskiego objęcie formą ochrony zespołu parkowo-zabytkowego w Pomolgii w gminie Prószków w woj. opolskim wraz z przyległymi gruntami, które stanowią jednolitą 150 letnią historię. Sporządziliśmy ”Studium zasobów przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych zespołu parkowo-zabytkowego w Pomologii wraz z przyległymi gruntami” które będzie służyło jako załącznik-uzasadnienie do wniosku kierowanego do zarządu województwa opolskiego. W grudniu zostanie powołana Rada Programowa, w skład której będzie wchodzić przedstawiciel Rady Ogrodów Botanicznych w Polsce. Rada ta będzie się zajmować wdrażaniem strategii ratującej Pomologię z możliwością założenia i prowadzenia ogrodu botanicznego na jaj terenie.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
zrównoważony rozwój
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
pomoc w samozatrudnieniu
pośrednictwo pracy
doradztwo zawodowe
działalność na rzecz integracji europejskiej
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej