Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Organizacja turystyki i wypoczynku dla dzieci, młodzieży Na co NGO-sy powinny zwrócić uwagę? Dowiedz się 24.04 o 15.00 na #ngoplLIVE >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 266 82 36
Telefon
666 324 328
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
Sala rehabilitacyjna w godz. 8.00 - 21.00; biuro w godz. 8.00 - 16.00. Czekamy na kontakt w godzinach 9:00 - 21:00.
Ulica
Domaniewska 50A
Kod pocztowy
02-672
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Mokotów
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Dostępna przestrzeń z wygodnym i parkingiem przed budynkiem, na których mamy wydzielone miejsca dla naszych gości.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000270809
REGON
14081589000000
NIP
9522021000
Rok powstania
2006
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2009
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Wesprzyj działalność Fundacji Avalon

przekaż darowiznę na cele statutowe

Chcemy świata bez barier, w którym osoby z niepełnosprawnościami są aktywne i mają szanse na realizację swoich planów oraz ambicji.

Zależy nam na zmianie postrzegania niepełnosprawności przez społeczeństwo i same osoby z niepełnosprawnościami.

Kim jesteśmy?
Fundacja Avalon wspiera osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore z całej Polski od 17 lat. Została założona i jest prowadzona jest przez osobę z niepełnosprawnością.

Oferujemy wsparcie poprzez rehabilitację, umożliwiamy dofinansowanie wydatków związanych z leczeniem, fizjoterapią, kosztami życia codziennego oraz realizacją indywidualnych celów i pasji. Dajemy możliwość sportowego rozwoju. Przełamujemy tabu oraz prowadzimy działania edukacyjne w zakresie seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnością ruchową, prowadzimy darmowe wsparcie psychologiczne, seksuologiczne, prawne oraz w zakresie szeroko rozumianych zagadnień związanych z niepełnosprawnością.
Ponad to prowadzi działania na rzecz zmiany postrzeganie niepełnosprawności w polskim społeczeństwie poprzez kampanie społeczne i liczne działania edukacyjne.

Fundacja Avalon w kilku liczbach:

 • ponad 14000 podopiecznych
 • 17 lat działalności,
 • blisko 400 mln wypłaconych środków,
 • 10 projektów

Wybrane z naszych projektów:

 • szeroki wachlarz dofinansowań,
 • bardzo szybka realizacja wniosków (ok. 3 dni roboczych!) bez zbędnych formalności,
 • możliwość składania wniosków online, bez wychodzenia z domu,
 • dedykowana aplikacja mobilna,
 • portal zbiórkowy o najniższych opłatach manipulacyjnych,
 • indywidualne podejście do każdej osoby,
 • i wiele wiele innych!

Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Active, w którym nasi fizjoterapeuci zapewniają takie wsparcie osobom z niepełnosprawnościami, aby w życiu były jak najbardziej aktywne i samodzielne. W Fundacji Avalon, rehabilitacja to nie tylko tradycyjne zajęcia z fizjoterapeutą, ale też cały pakiet metod i aktywności, takich jak chociażby taniec, joga, nordic walking, zajęcia na basenie czy wspinaczka!
Nasza oferta skierowana jest zarówno do osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności, jak i do tych bez orzeczenia!
Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić: Fundacja Avalon | Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Active 2. Kompleksowe Centrum Poradnicze Fundacji Avalon
Oferujemy darmowe porady dla osób niepełnosprawnych, ich opiekunów i bliskich.
Każda zainteresowana osoba może bezpłatnie korzystać z konsultacji z:3. psychologiem,4. seksuologiem,5. adwokatem,6. specjalistą ds. Niepełnosprawności. Avalon Extreme 
Umożliwiamy i promujemy aktywność sportową osób z niepełnosprawnościami, także w ekstremalnej formie! Celem projektu jest też zmiana postrzegania niepełnosprawności poprzez promocję sportów ekstremalnych.
Osoby z niepełnosprawnościami mogą być tak samo aktywne, samodzielne i odnosić sukcesy sportowe! Edukujemy społeczeństwo i wpływamy na zmianę ich postaw.
Tworzymy nowe miejsca szkoleniowe i treningowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Dzięki Avalon Extreme osoby z niepełnosprawnościami mogą brać udział w różnego rodzaju treningach sportowych m.in. cross treningu oraz w treningach sekcji bokserskiej.

Projekt Sekson

#WyłączamyTabu i #WłączamyWiedzę
Rzetelnie edukujemy w obszarze seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnością ruchową. Stworzyliśmy platformę edukacyjną https://sekson.pl, a także Mapę Dostępności – wyszukiwarkę dostosowanych gabinetów i specjalistów z doświadczeniem w pracy z osobami z niepełnosprawnościami - Mapa dostępności | Sekson
Co roku organizujemy Konferencję Sekson poświęconą seksualności i rodzicielstwu osób z niepełnosprawnością ruchową. Jest to największe w Polsce wydarzenie w tym zakresie, skupiające OzN oraz specjalistów i ekspertów.

Avalon Kids

Projekt Fundacji Avalon, który powstał w 2023 roku, a jego celem jest wyrównywanie szans pomiędzy dziećmi pełnosprawnymi a z niepełnosprawnością. Projekt realizuje działania na rzecz inkluzywnego świata, w którym dzieci są otoczone wsparciem i zrozumieniem od najmłodszych lat. Oferta Avalon Kids jest skierowana do dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, przewlekle chorych, sprawnych posiadających wady postawy lub opinię psychologiczną, ich rodziców, opiekunów, szkół i placówek medycznych. Fundacja Avalon dysponuje nowoczesną przestrzenią zajęciowo-rehabilitacyjną oraz wykwalifikowaną kadrą składającą się z fizjoterapeutów, lekarzy i pedagogów doświadczonych w pracy z osobami z niepełnosprawnością.

To nie wszystko!

Fundacja Avalon nieustannie rozwija się i szuka nowych rozwiązań, aby jak najlepiej wspierać osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore.

Wejdź na stronę www.fundacjaavalon.pl i poznaj nasze wszystkie projekty!

Wspieraj osoby z niepełnosprawnościami!

Wszystkie osoby chcące zmieniać świat razem z nami zachęcamy do wspierania naszej działalności

Potrzebujesz wsparcia? Dołącz do nas - z nami jest łatwiej!

Z FUNDACJĄ AVALON BARIERY NIE ISTNIEJĄ!

Działania społeczne 
Zrealizowaliśmy już 6 ogólnopolskich kampanii społecznych, które zmieniają postrzeganie osób z niepełnosprawnościami przez społeczeństwo!
Angażujemy się w działania społeczne, ważne z perspektywy osób z niepełnosprawnościami, potrzebujących i chorych. Wpływamy na zmianę regulacji prawnych, nie jesteśmy obojętni!

Nasi podopieczni cieszą się takimi możliwościami jak:

Subkonto służy do gromadzenia środków z darowizn oraz odpisu 1,5% podatku, które można przeznaczyć na potrzeby związane z leczeniem, rehabilitacją, transportem oraz codziennym funkcjonowaniem.

wsparcie finansowe:
Fundacja Avalon daje możliwość założenia subkonta dla osób niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych niezależnie od wieku czy schorzenia.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
11.04.2024
Po 5 latach, od ostatniej edycji Workout Battle, Fundacja Avalon wraca do organizacji zawodów crosstreningowych! Już 27 kwietnia, w hali Decepticon Gym przy ulicy Sadowej 4 w Warszawie (Wesoła), zawodnicy z niepełnosprawnościami wezmą udział w niezwykle emocjonującej przygodzie sportowej. Projekt Avalon Extreme przygotował również zadanie specjalne dla wszystkich osób sprawnych, które będą chciały wziąć udział w wydarzeniu!
Publicystyka
04.04.2024
Z badań przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Avalon w ramach Projektu Sekson: „Seksualność i rodzicielstwo osób z niepełnosprawnością ruchową” wynika, że częstym powodem odkładania konsultacji medycznych przez osoby z niepełnosprawnością jest kwestia braku informacji o dostosowaniu gabinetu czy placówki medycznej, a także obawa przed kontaktem z niedoświadczonym lekarzem specjalistą.
Publicystyka
27.03.2024
W tym roku Fundacja Avalon w szczególny sposób uczci Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wraz z firmą KABAK podjęła się kolejnej współpracy przy projektowaniu nowego wzoru skarpetek SPEKTRUM DOBRA. Skarpetki to bezpośrednie wsparcie Projektu Avalon Kids, Fundacji Avalon oraz oryginalna forma edukacji w zakresie społecznej świadomości na temat spektrum autyzmu poprzez zwiększanie empatii i wrażliwości społecznej.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Zarząd

Sebastian Luty, Prezes Zarządu
Łukasz Wielgosz, Członek Zarządu
Krzysztof Dobies, Dyrektor Generalny
Reklama

Podziękowania za wsparcie finansowe

Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszych działań!

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
86160012860003003186426151
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej