Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Instrukcja, terminy – wszystkie niezbędne informacje do złożenia sprawozdania Poradnik o sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Sprawdź

Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 266 82 36
Telefon
666 324 328
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
sala rehabilitacyjna w godz. 8.00 - 21.00; biuro w godz. 8.00 - 16.00
Ulica
Domaniewska 50A
Kod pocztowy
02-672
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Mokotów
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Dostępna przestrzeń z wygodnym i parkingiem przed budynkiem, na których mamy wydzielone miejsca dla naszych gości.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000270809
REGON
14081589000000
NIP
9522021000
Rok powstania
2006
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2009
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Zadzwoń do nas i sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić:

22 266 82 36

czekamy na kontakt w godzinach 9:00 - 21:00

Chcemy świata bez barier, w którym osoby z niepełnosprawnościami są aktywne i mają szanse na realizację swoich planów oraz ambicji.

Zależy nam na zmianie postrzegania niepełnosprawności przez społeczeństwo i same osoby z niepełnosprawnościami.

Kim jesteśmy?
Fundacja Avalon wspiera osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore z całej Polski od 16 lat. Została założona i jest prowadzona jest przez osobę z niepełnosprawnością.

Oferujemy wsparcie poprzez rehabilitację, umożliwia dofinansowanie wydatków związanych z leczeniem, fizjoterapią, kosztami życia codziennego oraz realizacją indywidualnych celów i pasji. Daje możliwość sportowego rozwoju. Przełamuje tabu oraz prowadzi działania edukacyjne w zakresie seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnością ruchową, prowadzi darmowe wsparcie psychologiczne, seksuologiczne, prawne oraz w zakresie szeroko rozumianych zagadnień związanych z niepełnosprawnością.
Ponad to prowadzi działania na rzecz zmiany postrzeganie niepełnosprawności w polskim społeczeństwie poprzez kampanie społeczne i liczne działania edukacyjne.

Fundacja Avalon w kilku liczbach:

 • ponad 13’000 podopiecznych
 • 16 lat działalności,
 • ponad 300mln wypłaconych środków,
 • 9 projektów

Wybrane z naszych projektów:

 • szeroki wachlarz dofinansowań,
 • bardzo szybka realizacja wniosków (ok. 3 dni roboczych!) bez zbędnych formalności,
 • możliwość składania wniosków online, bez wychodzenia z domu,
 • dedykowana aplikacja mobilna,
 • portal zbiórkowy o najniższych opłatach manipulacyjnych,
 • indywidualne podejście do każdej osoby,
 • i wiele wiele innych!

Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Active, w którym nasi fizjoterapeuci zapewniają takie wsparcie osobom z niepełnosprawnościami, aby w życiu były jak najbardziej aktywne i samodzielne. W Fundacji Avalon, rehabilitacja to nie tylko tradycyjne zajęcia z fizjoterapeutą, ale też cały pakiet metod i aktywności, takich jak chociażby taniec, joga, nordic walking, zajęcia na basenie czy wspinaczka!
Nasza oferta skierowana jest zarówno do osób posiadających orzeczenie o niepełnpsprawności, jak i do tych bez orzeczenia!
Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić: Fundacja Avalon | Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Active 2. Kompleksowe Centrum Poradnicze Fundacji Avalon
Oferujemy darmowe porady dla osób niepełnosprawnych, ich opiekunów i bliskich.
Każda zainteresowana osoba może bezpłatnie korzystać z konsultacji z:3. psychologiem,4. seksuologiem,5. adwokatem,6. specjalistą ds. Niepełnosprawności.Avalon Extreme 
Umożliwiamy i promujemy aktywność sportową osób z niepełnosprawnościami, także w ekstremalnej formie! Celem projektu jest też zmiana postrzegania niepełnosprawności poprzez promocję sportów ekstremalnych.
Osoby z niepełnosprawnościami mogą być tak samo aktywne, samodzielne i odnosić sukcesy sportowe! Edukujemy społeczeństwo i wpływamy na zmianę ich postaw.
Tworzymy nowe miejsca szkoleniowe i treningowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Dzięki Avalon Extreme osoby z niepełnosprawnościami mogą brać udział w różnego rodzaju treningach sportowych m.in. cross treningu oraz w treningach sekcji bokserskiej.
Projekt Sekson
#WyłączamyTabu i #WłączamyWiedzę
Rzetelnie edukujemy w obszarze seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnością ruchową. Stworzyliśmy platformę edukacyjną https://sekson.pl, a także Mapę Dostępności – wyszukiwarkę dostosowanych gabinetów i specjalistów z doświadczeniem w pracy z osobami z niepełnosprawnościami - Mapa dostępności | Sekson
Co roku organizujemy Konferencję Sekson poświęconą seksualności i rodzicielstwu osób z niepełnosprawnością ruchową. Jest to największe w Polsce wydarzenie w tym zakresie, skupiające OzN oraz specjalistów i ekspertów.

To nie wszystko!

Fundacja Avalon nieustannie rozwija się i szuka nowych rozwiązań, aby jak najlepiej wspierać osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore.

Wejdź na stronę www.fundacjaavalon.pl i poznaj nasze wszystkie projekty!

Wspieraj osoby z niepełnosprawnościami! 

Wszystkie osoby chcące zmieniać świat razem z nami zachęcamy do wspierania naszej działalności

Potrzebujesz wsparcia? Dołącz do nas - z nami jest łatwiej!

Z FUNDACJĄ AVALON BARIERY NIE ISTNIEJĄ!

Działania społeczne 
Zrealizowaliśmy już 5 ogólnopolskich kampanii społecznych, które zmieniają postrzeganie osób z niepełnosprawnościami przez społeczeństwo!
Angażujemy się w działania społeczne, ważne z perspektywy osób z niepełnosprawnościami, potrzebujących i chorych. Wpływamy na zmianę regulacji prawnych, nie jesteśmy obojętni!

Nasi podopieczni cieszą się takimi możliwościami jak:

Subkonto służy do gromadzenia środków z darowizn oraz odpisu 1,5% podatku, które można przeznaczyć na potrzeby związane z leczeniem, rehabilitacją, transportem oraz codziennym funkcjonowaniem.

wsparcie finansowe:
Fundacja Avalon daje możliwość założenia subkonta dla osób niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych niezależnie od wieku czy schorzenia.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
23.03.2023
Fundacja Avalon rozpoczyna współpracę z Fundacją „Maraton Warszawski”, stając się partnerem dwóch warszawskich imprez biegowych – 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego (marzec 2023) oraz 45. Natonalne-Nederlanden Maratonu Warszawskiego (wrzesień 2023) w zakresie udziału w nich sportowców z niepełnosprawnościami.
Publicystyka
17.03.2023
Fundacja Avalon wspiera Protest opiekunów osób z niepełnosprawnościami #2119. Dyrektor generalny Fundacji uczestniczył we wczorajszych rozmowach w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, wspierając grupę protestujących opiekunów w negocjacjach dotyczących nowego świadczenia dla osób z niepełnosprawnościami oraz możliwości pracy opiekunów bez ryzyka utraty świadczenia pielęgnacyjnego.
Publicystyka
07.03.2023
Niepełnosprawność nie może odbierać równych szans! Nie może prowadzić do wykluczenia i dyskryminacji! Nie może wpychać nikogo w sferę ubóstwa ani społecznie degradować!

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Zarząd

Sebastian Luty, Prezes Zarządu
Łukasz Wielgosz, Członek Zarządu
Krzysztof Dobies, Dyrektor Generalny
Reklama

Podziękowania za wsparcie finansowe

Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszych działań!

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
86160012860003003186426151
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej