Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Nowość: ABC obowiązków organizacji pozarządowych Księgowość, sprawozdawczość, RODO. Skorzystaj z kursu eduNGO >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Fundacja Służby Rodzinie "Nadzieja"
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
42 646 76 18
Telefon
609 102 535
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
poniedziałek - piątek w godz. 10.00 - 16.00
Ulica
Władysława Broniewskiego 1a
Kod pocztowy
93-162
Miejscowość
Łódź
Województwo
łódzkie
Powiat
Łódź
Gmina
Łódź
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Osoby na wózkach inwalidzkich zapraszamy wejściem od strony Domu Samotnej Matki; prosimy o wcześniejszy sygnał - pracownicy służą pomocą.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000262774
REGON
10025895900000
NIP
7292613195
Rok powstania
2006
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2007
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Dla dziecka rodzina jest odzwierciedleniem świata, dlatego naszą misją jest dbanie o prawidłowy rozwój rodziny. Wspieramy rodziny i wszystkie inicjatywy służące rodzinie, a także promujemy jej pozytywny wizerunek. Wdrażamy programy pomocy i stymulujemy rodziny do rozwoju. Szczęśliwa i kochająca się rodzina to źródło radości, energii i inspiracji.

Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja” została powołana przez Centrum Służby Rodzinie w Łodzi. Swoją działalność rozpoczęła w 2006 r., a głównym zadaniem była budowa Domu Samotnej Matki. Dzięki dotacji unijnej i niesamowitemu zaangażowaniu mieszkańców Łodzi, ale również Darczyńców z całej Polski, którzy wsparli dzieło darowiznami oraz wpłatami z 1% podatku - w 2011 r. udało się zrealizować to ogromne wyzwanie. Po wybudowaniu Domu nadal pomagamy w utrzymaniu placówki i wspieramy jego Podopiecznych.

Swoim wsparciem aktualnie obejmujemy:

  • Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej – do placówki o pomoc zwracają się kobiety, które są ofiarami przemocy domowej, bezdomne, ubogie czy będące w kryzysowej sytuacji. Kobiety wraz z dziećmi otrzymują dach nad głową, pełne wyżywienie, a także kompleksową pomoc: pracownika socjalnego, położnej, psychologa, terapeuty czy psychiatry. Dzięki wsparciu mogą wyprostować trudne sytuacje w swoim życiu i usamodzielnić się.
  • Świetlica środowiskowa „M.Łodzi Niegniewni” – miejsce, które otacza opieką dzieci i młodzież zagrożone dysfunkcjami społecznymi. Otrzymują one ciepły posiłek, pomoc w odrabianiu lekcji oraz możliwość rozwijania swoich pasji i talentów. Dzieci i ich rodzice mogą skorzystać nie tylko z pomocy wychowawców, ale także psychologa.
  • Fundusz Ochrony Macierzyństwa – wsparciem otaczane są najuboższe mamy w ciąży i z małymi dziećmi. Otrzymują one paczki żywnościowe, artykuły higieniczne, wyprawki dla niemowląt. Potrzebujący mogą skorzystać z magazynu ubraniowego, a przede wszystkim z porad specjalistów.
  • Szkoła Rodzicielstwa im. Włodzimierza Fijałkowskiego – zajmuje się organizacją i prowadzeniem kursów przygotowujących do porodu, naturalnego karmienia i pełnienia ról rodzicielskich.

Ponadto realizuje inicjatywy, projekty i kampanie mające na celu wsparcie rodzin w ich wyzwaniach wychowawczych, trudnościach dnia codziennego, ale także inspirujące do rozwoju.

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Fundacja prowadzi działalność gospodarczą w zakresie reklamy (PKD 73.11.Z): reklamowania sponsorów w ramach umów sponsorskich w zamian za uzyskane wsparcie (na prowadzenie przez Fundację działalności pożytku publicznego). Działalność gospodarcza jest prowadzona w rozmiarach służących realizacji celów Fundacji oraz wyłącznie jako dodatkowa w stosunku do działalności pożytku publicznego.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dzieci i młodzieży
działalność wychowawcza i formacyjna dzieci i młodzieży
prowadzenie zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży, kół zainteresowań
profilaktyka uzależnień
pomoc rzeczowa: odzież, żywność, wyposażenie
pomoc psychologiczna
poradnictwo specjalistyczne
schronienie, nocleg

Zarząd

Robert Jaśpiński, Dyrektor, Prezes Zarządu
Agnieszka Krawczyk, Zastępca Dyrektora, Członek Zarządu
Magdalena Lesiak, Zastępca Dyrektora, Członek Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
43 1140 1108 0000 2031 5500 1001
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej