Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Stowarzyszenie Wspierania Działań Twórczych Via Arte w likwidacji

Stowarzyszenie Wspierania Działań Twórczych Via Arte w likwidacji
W likwidacji
Kontakt
Telefon
32 761 03 88
Adres rejestrowy
Ulica
Skalskiego 10 lok. 9
Kod pocztowy
42-500
Miejscowość
Będzin
Województwo
śląskie
Powiat
będziński
Gmina
Będzin
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000273362
REGON
24059217300000
NIP
625-23-38-380
Rok powstania
2007
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
15
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
VIA ARTE jest organizacją apolityczną, działającą społecznie na rzecz mieszkańców Będzina. Stowarzyszenie skupia ludzi młodych, twórczych i aktywnych. Kierując się niezależnością, organizacja inicjuje spektakularne wydarzenia kulturalne, adresowane zarówno do szerokiego kręgu odbiorców jak również te, o bardziej elitarnym charakterze. Stowarzyszenie współpracuje z władzami samorządowymi, placówkami kulturalnymi oraz niezależnymi środowiskami twórczymi. Naczelną ideą działań jest stwarzanie możliwości rozwoju poprzez twórczość, wsparcie zainteresowanych osób oraz promocję i kontakt ze sztuką w szerokim rozumieniu tego słowa. VIA ARTE jest społecznie zaangażowanym zespołem, wrażliwych na sztukę ludzi, wśród których są artyści plastycy, fotograficy oraz animatorzy kultury.

Prowadzone działania
W dziedzinie animacji kultury skierowanej do najmłodszych mieszkańców, zrealizowaliśmy we współpracy z UM i MiPBP imprezę pt. Smok Będziński, obejmującą szeroki wachlarz działań - od happeningu po konkurs plastyczny. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, w związku z czym planujemy kolejne edycje.
Bazując na doświadczeniach foto grupy KOŃ TROJAŃSKI (wystawy, imprezy, happeningi) stworzyliśmy projekt zorganizowania międzynarodowego pleneru fotograficznego, obejmującego fotografików z Będzina, oraz miast partnerskich - Tatabanyia na Węgrzech i Kaisiadorys z Litwy. Z pomocą władz miasta nasi przedstawiciele nawiązali osobiste kontakty z węgierskimi i litewskimi twórcami, dzięki czemu powstały szanse na zainicjowanie ciekawej formy wymiany wzajemnych doświadczeń.
Priorytetem naszych działań jest stworzenie w Będzinie ciekawych miejsc kulturotwórczych, które umożliwiałyby zaprezentowanie artystycznie wartościowych przejawów sztuki współczesnej i służyłyby szerokiemu kręgowi odbiorców. Unikalnym projektem w skali regionu byłaby galeria Pod Niebem, czyli sezonowy (od wczesnej wiosny do późnej jesieni) system wystawienniczy zlokalizowany na głównym deptaku miasta. Ta oryginalna forma prezentacji sztuk wizualnych pozwoli na organizowanie dużych wystaw, głównie z dziedziny fotografii, i będzie skierowana do masowego kręgu odbiorców, równocześnie pełniąc rolę atrakcyjnego nośnika treści promocyjnych.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
organizacja lokalnych wydarzeń kulturalnych: świąt, festiwali, festynów
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej