Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenie Moje Miasto
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
508 954 442
Adres rejestrowy
Ulica
Bohaterów Warszawy 104B
Kod pocztowy
44-280
Miejscowość
Rydułtowy
Województwo
śląskie
Powiat
wodzisławski
Gmina
Rydułtowy
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000272960
REGON
24057870100000
NIP
647-24-29-179
Rok powstania
2007
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2015
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie w 2006 roku założyli ludzie aktywni, niezależni politycznie, chcący wspierać swoją wiedzą i doświadczeniem rozwój inicjatyw obywatelskich w naszym mieście. W 2007 roku Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym.
MOJE MIASTO jest organizacją non profit, czyli nie nastawioną na zysk, której misją jest rozwój aktywnego społeczeństwa obywatelskiego. Posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Nasze cele są w głównej mierze oparte na wspieraniu i integrowaniu istniejących organizacji pozarządowych oraz działających w naszym mieście aktywnych grup mieszkańców. Wspieramy inicjatywy obywatelskie chcące pozyskać zewnętrzne środki finansowe na realizację swoich projektów. Organizujemy bezpłatne szkolenia dla mieszkańców i organizacji naszego miasta czy też konferencje z udziałem znanych autorytetów w dziedzinie rozwoju sektora pozarządowego. Swoje cele realizujemy przy szerokiej współpracy z innymi organizacjami, partnerami biznesowymi oraz władzami samorządowymi.

Naszą organizację tworzy obecnie 38 osób o bardzo różnych umiejętnościach, kompetencjach i poglądach. To co nas łączy to wrażliwość na problemy społeczne i potrzeby lokalnej społeczności. Jesteśmy elastyczni, otwarci na współpracę, chętnie sięgamy po innowacyjne metody działania.
Nieodłącznym elementem strategii działania Stowarzyszenia MOJE MIASTO będzie dalsze prowadzenie szerokiej współpracy z organizacjami pozarządowymi polegającej m.in. na realizacji wspólnych projektów i wszelakich innych działań aktywizujących społeczność lokalną. Dla naszych mieszkańców prowadzimy bezpłatne kursy komputerowe a także inne szkolenia i warsztaty mające na celu m.in. rozwój kompetencji informatycznych i językowych.
Jako Stowarzyszenie mamy zamiar pobudzać innych mieszkańców do aktywności w sprawach, które mają wpływ na to co dzieje się w ich mieście. Jako uczestnicy akcji Fundacji Batorego "Masz Głos Masz Wybór" będziemy wspólnie z społecznością lokalną i samorządem w ramach projektu "Wspólna Przestrzeń" podejmowali działania mające na celu korzystną zmianę miejsc użyteczności publicznej. Będziemy organizować spotkania z władzami miasta w celu propagowania społeczeństwa obywatelskiego, czyli takiego któremu nie są obojętne losy miasta w którym żyje a także chce mieć wpływ na to co się w nim dzieje teraz i za kilka lat.
Nasze plany są ambitne ale możliwe do zrealizowanie zwłaszcza gdy ma się duży potencjał ludzki a także społeczną akceptację działań, które służą mieszkańcom naszego miasta. Do tego jeszcze potrzebne są środki o które potrafimy i chcemy się ubiegać ze źródeł zewnętrznych czyli grantów. Nasza organizacja jest otwarta na nowe, dobre i przynoszące korzyści pomysły dla społeczności lokalnej.
W związku z czym jesteśmy otwarci na osoby, które mają chęci i potencjał do działania na rzecz naszego miasta. Każdy u nas będzie mile widziany.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej