Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak uzyskać status OPP i jak go nie stracić Zacznij w 2024 r. zbierać 1,5 % podatku. Sprawdź jak >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Stowarzyszenie Moje Miasto
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
508 954 442
Adres rejestrowy
Ulica
Bohaterów Warszawy 104B
Kod pocztowy
44-280
Miejscowość
Rydułtowy
Województwo
śląskie
Powiat
wodzisławski
Gmina
Rydułtowy
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000272960
REGON
24057870100000
NIP
6472429179
Rok powstania
2007
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2015
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie w 2006 roku założyli ludzie aktywni, niezależni politycznie, chcący wspierać swoją wiedzą i doświadczeniem rozwój inicjatyw obywatelskich w naszym mieście. W 2007 roku Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym.
MOJE MIASTO jest organizacją non profit, czyli nie nastawioną na zysk, której misją jest rozwój aktywnego społeczeństwa obywatelskiego. Posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Nasze cele są w głównej mierze oparte na wspieraniu i integrowaniu istniejących organizacji pozarządowych oraz działających w naszym mieście aktywnych grup mieszkańców. Wspieramy inicjatywy obywatelskie chcące pozyskać zewnętrzne środki finansowe na realizację swoich projektów. Organizujemy bezpłatne szkolenia dla mieszkańców i organizacji naszego miasta czy też konferencje z udziałem znanych autorytetów w dziedzinie rozwoju sektora pozarządowego. Swoje cele realizujemy przy szerokiej współpracy z innymi organizacjami, partnerami biznesowymi oraz władzami samorządowymi.

Naszą organizację tworzy obecnie 38 osób o bardzo różnych umiejętnościach, kompetencjach i poglądach. To co nas łączy to wrażliwość na problemy społeczne i potrzeby lokalnej społeczności. Jesteśmy elastyczni, otwarci na współpracę, chętnie sięgamy po innowacyjne metody działania.
Nieodłącznym elementem strategii działania Stowarzyszenia MOJE MIASTO będzie dalsze prowadzenie szerokiej współpracy z organizacjami pozarządowymi polegającej m.in. na realizacji wspólnych projektów i wszelakich innych działań aktywizujących społeczność lokalną. Dla naszych mieszkańców prowadzimy bezpłatne kursy komputerowe a także inne szkolenia i warsztaty mające na celu m.in. rozwój kompetencji informatycznych i językowych.
Jako Stowarzyszenie mamy zamiar pobudzać innych mieszkańców do aktywności w sprawach, które mają wpływ na to co dzieje się w ich mieście. Jako uczestnicy akcji Fundacji Batorego "Masz Głos Masz Wybór" będziemy wspólnie z społecznością lokalną i samorządem w ramach projektu "Wspólna Przestrzeń" podejmowali działania mające na celu korzystną zmianę miejsc użyteczności publicznej. Będziemy organizować spotkania z władzami miasta w celu propagowania społeczeństwa obywatelskiego, czyli takiego któremu nie są obojętne losy miasta w którym żyje a także chce mieć wpływ na to co się w nim dzieje teraz i za kilka lat.
Nasze plany są ambitne ale możliwe do zrealizowanie zwłaszcza gdy ma się duży potencjał ludzki a także społeczną akceptację działań, które służą mieszkańcom naszego miasta. Do tego jeszcze potrzebne są środki o które potrafimy i chcemy się ubiegać ze źródeł zewnętrznych czyli grantów. Nasza organizacja jest otwarta na nowe, dobre i przynoszące korzyści pomysły dla społeczności lokalnej.
W związku z czym jesteśmy otwarci na osoby, które mają chęci i potencjał do działania na rzecz naszego miasta. Każdy u nas będzie mile widziany.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej