Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Webinar o zarządzaniu finansami w NGO [16.10.23] Poznaj kluczowe obszary. Sprawdź program >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Stowarzyszenie "Świat Nadziei"
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
507 431 127
Adres rejestrowy
Ulica
Ruska 46a lok. 102
Kod pocztowy
50-347
Miejscowość
Wrocław
Województwo
dolnośląskie
Powiat
Wrocław
Gmina
Wrocław
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000245833
REGON
02025492000000
NIP
8982082959
Rok powstania
2005
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2008
Ludzie
Liczba członków
40
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie Świat Nadziei, jako organizacja pożytku publicznego, od kilku lat realizuje we Wrocławiu projekty ukierunkowane na aktywizację społeczną osób z niepełnosprawnością umysłową oraz z zaburzeniami psychicznymi, przede wszystkim poprzez działania twórcze i integrację w życiu kulturalnym miasta. Do współpracy w ramach realizowanych projektów zapraszamy znanych artystów, wiodące wrocławskie instytucje związane z kulturą i sztuką, instytucje miejskie, a także inne organizacje pozarządowe działające na rzecz osób niepełnosprawnych i z zaburzeniami psychicznymi. Najważniejsze realizowane działania i projekty to: Galeria ArtBrut i Pracownia Aktywizacji Społecznej oraz Program Aktywizacji Społecznej "Sztuka Aktywności".

Galeria Sztuki ArtBrut i Pracownia Aktywizacji Społecznej 

Zadaniem Galerii ArtBrut i Pracowni Aktywizacji Społecznej, prowadzonej we Wrocławiu przez Stowarzyszenie Świat Nadziei od początku 2009 roku, jest prezentowanie i aktywne promowanie sztuki i twórczości osób z niepełnosprawnością umysłową i z zaburzeniami psychicznymi, integracja społeczna oraz zwrócenie uwagi na problematykę tych osób.
W ramach działań Galerii ArtBrut i Pracowni realizowany jest cykl wystaw oraz zajęć galeryjnych obejmujących warsztaty twórcze, spotkania autorskie i zajęcia terapeutyczne w zakresie aktywizacji społecznej osób ze specjalnymi potrzebami - polegających między innymi na usamodzielnianiu tych osób w prowadzeniu przez nich galerii sztuki.

Od początku swojego funkcjonowania Galeria ArtBrut przygotowała ponad 30 zbiorowych i indywidualnych wystaw i prezentacji, promujących twórczość osób niepełnosprawnych i osób z zaburzeniami psychicznymi, stworzyła własną kolekcję, posiada bogatą dokumentację multimedialną realizowanych działań. Jest jednym z niewielu tego typu przedsięwzięć w kraju, nie ma stałej dotacji, funkcjonuje jako długofalowy niekomercyjny projekt stowarzyszenia, na który środki pozyskiwane są co roku z różnych źródeł. 

W 2013 roku Galeria ArtBrut otrzymała za swoją działalność nagrodę kulturalną WARTO Gazety Wyborczej, w kategorii sztuki wizualne. Wcześniej była dwukrotnie do nagrody nominowana. 

Projekty Pracowni i Galerii ArtBrut włączone zostały do aplikacji i programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Projekt "Sztuka Aktywności" realizowany jest przez Stowarzyszenie Świat Nadziei od początku 2007 roku z myślą o poszukiwaniu i tworzeniu nowych rozwiązań funkcjonowania społecznego dla osób z niepełnosprawnością umysłową i z zaburzeniami psychicznymi. 

W sposób długofalowy inicjuje i integruje współpracę w kierunku aktywizacji społecznej pomiędzy wiodącymi wrocławskimi instytucjami kultury i sztuki, takimi jak : Teatr Pieśń Kozła, Zakład Narodowy Imienia Ossolińskich, Muzeum Współczesnym Wrocławia, Muzeum ASP we Wrocławiu, BWA Wrocław - Galerie Sztuki Współczesnej, Fundacja WRO - Centrum Sztuki Mediów, Teatr Polski, Galeria Miejska, Galeria Entropia, Gazeta Wyborcza oraz z placówkami i instytucjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. Dzięki temu możliwe jest zapewnienie wysokiego poziomu realizowanych działań prowadzonych przez terapeutów oraz specjalistów z różnych dziedzin sztuki i kultury. Działania projektowe umożliwiają uczestnikom bezpośredni kontakt z artystami i ludźmi kultury, rozwijanie twórczych umiejętności, udział w wydarzeniach społecznych i kulturalnych, a tym samym pełniejszą integrację w społeczeństwie. 

Rozwijanie długofalowej współpracy umożliwia poszukiwanie i wdrażanie nowoczesnych metod i niestandardowych rozwiązań w aktywizacji społecznej i zawodowej osób ze specjalnymi potrzebami. Istotą działań jest przełamywanie lęku przed kontaktem i współpracą z ludźmi niepełnosprawnymi i z zaburzeniami psychicznymi, w wyniku negatywnego wyobrażenia i stereotypowego ich postrzegania.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
sztuki wizualne, wzornictwo
literatura, czasopisma
animacja społeczno-kulturalna
edukacja kulturalna
doradztwo zawodowe
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji

Zarząd

Agnieszka Chojnacka, prezes
Katarzyna Kaczorowska, wiceprezes
Zofia Zacharska, skarbnik
Dominika Pysno-Dowgielewicz, sekretarz
Jacek Zachodny, członek zarządu
Paweł Granicki, członek zarządu
Jacek Zachodny, członek zarządu
Błażej Chwoła, członek zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej