Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Fundacja "Chcę Żyć"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
E-mail
Pokaż
Telefon
695 420 422
Adres rejestrowy
Ulica
Piaskowa 6
Kod pocztowy
05-082
Miejscowość
Zielonki
Województwo
mazowieckie
Powiat
warszawski zachodni
Gmina
Stare Babice
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000251632
REGON
14044982300000
NIP
118-18-28-009
Rok powstania
2006
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2006
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Prowadzone działania:

  1. Organizowanie, finansowanie lub dofinansowywanie kosztów diagnostyki chorych dzieci i kosztów ich leczenia w kraju i zagranicą,
  2. Pomoc finansową i rzeczową dla dzieci szczególnie zagrożonych utratą zdrowia lub życia.
  3. Organizowanie i finansowanie lub dofinansowywanie zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego oraz lekarstw niezbędnych dla ratowania zdrowia lub życia dzieci.
  4. Organizowanie akcji pomocy dzieciom z udziałem innych podmiotów.
  5. Wspieranie organizacyjne, rzeczowe i finansowe zakładów opieki zdrowotnej prowadzących działalność w zakresie ratowania zdrowia lub życia dzieci, w szczególności w odniesieniu do sprzętu medycznego i lekarstw, o których mowa w pkt 3 tego paragrafu.
  6. Wspieranie organizacyjne, rzeczowe i finansowe wypoczynku rehabilitacyjno - leczniczego i wakacyjnego, pomoc i wsparcie psychologiczne dla dzieci dotkniętych chorobą nowotworową oraz ich rodzin.

Opis działalności Fundacji do 2012 r.
Od początku działalności Fundacji (połowa 2006 r.) Fundacja sfinansowała leki, rehabilitację lub sprzęt do rehabilitacji 120 ciężko chorym dzieciom z bardzo ubogich rodzin. Zapłacono za badania 100 dawców szpiku kostnego. Dostarczono kilkaset książek do biblioteczki Kliniki Chirurgii Onkologicznej Dzieci w Warszawie. Wysłano lub wręczono 170 paczek chorym dzieciom.
Fundacja zgromadzone środki (poza niezbędnymi wydatkami na potrzeby biurowe) przeznacza na leki i rehabilitację dzieci z bardzo ubogich rodzin.
Wszyscy w Fundacji pracują społecznie. Nikt nie pobiera żadnych wynagrodzeń i zwrotów poniesionych przez nich kosztów.
Jest bardzo dużo podań z prośbami o pomoc ciężko chorym i bardzo ubogim dzieciom. Niestety bardzo skromne środki pozwalają nam tylko na jednorazową pomoc kilkunastu procentom rodzin które o nią proszą. Apelujemy aby jak najwięcej szlachetnych osób włączyło się do wspólnego działania z nami w postaci gromadzenia funduszy na pomoc tym nieszczęśliwym i biednym dzieciom. Wspólnie poprawimy zdrowie i sprawność dzieci oraz udowodnimy rodzinom zmagającym się z biedą i nieszczęściem, że są ludzie którzy
potrafią spieszyć z pomocą i realizują motto Fundacji „ZATRZYMAJ SIĘ I POMYŚL PO CO ŻYJESZ”.

Reklama

Zarząd

Justyna Parkot, Prezes Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej