Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak chronić dane osobowe w Twoim stowarzyszeniu, fundacji? Dowiedz się więcej o RODO. Zamów praktyczny poradnik PDF

Fundacja Inna Przestrzeń
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 299 04 29
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
wejscie od podwórza: z Pasażu "Italia", IV piętro
Ulica
Nowy Świat 23/25 lok. 32
Kod pocztowy
00-029
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
jest winda
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000257224
REGON
14057765600000
NIP
5213393003
Rok powstania
2006
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2007
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Inna Przestrzeń jest nienastawioną na zysk organizacją pozarządową. Powstała w czerwcu 2006 roku jako kontynuacja działań zespołu osób, które inicjowały i z sukcesem realizowały różne projekty o charakterze społecznym i artystycznym, dotyczące praw człowieka, w ramach innych organizacji pozarządowych (w tym m.in. w warszawskiej grupie Amnesty International i Polskim Stowarzyszeniu Przyjaciół Tybetu).

Aktywnie działamy na rzecz promowania otwartości, demokracji i wielokulturowości. Otwieramy nowe przestrzenie dla wypowiedzi artystycznej i społecznej w Polsce i na świecie. Angażujemy się w działania na rzecz praw człowieka i włączamy zwykłych ludzi w ich realizację. Prowadzimy działania w obszarze edukacji interdyscyplinarnej oraz realizujemy projekty współpracy rozwojowej i na rzecz społeczeństwa obywatelskiego wspólnie z lokalnymi partnerami w różnych miejscach świata. Współpracujemy z państwami Kaukazu, Unii Europejskiej i z Ukrainą. Byliśmy najbardziej aktywną organizacją polską w ramach wsparcia transformacji w Birmie (2012-2015), współpracujemy z organizacjami pozarządowymi w Tunezji, przez lata prowadziliśmy Program Tybetański.

Nasze działania mają rzeczywisty wpływ na zmianę społeczną. W latach 2009-2012 prowadziliśmy projekt pilotażowy, który poprzedzał powstanie w Warszawie Centrum Wielokulturowego. Aktywnie włączyliśmy się również w stworzenie Fundacji na rzecz Centrum Wielokulturowego w Warszawie, której celem jest wspieranie działań na rzecz pełnego i podmiotowego funkcjonowania cudzoziemców, migrantów, mniejszości etnicznych, narodowych i kulturowych w Warszawie. Od 2009 roku prowadziliśmy również Ośrodek Sintar - czeczeńskie centrum animacji i edukacji kulturalnej, który w 2015 roku przekształcił się w samodzielną Fundację SINTAR im. Issy Adajewa. Stworzyliśmy program i festiwal One Caucasus na pograniczu Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu oraz wspólnie z partnerami gruzińskimi - rozpoczęliśmy wdrażanie pierwszego na Kaukazie budżetu partycypacyjnego. Wydajemy książki artystyczne - w tym poświęcone pograniczu architektury, aktywizmu, sztuki współczesnej, edukacji i przestrzeni publicznej. W 2018 roku rozpoczęliśmy też dwa nowe programy edukacyjne: Akademię Trenerów i Trenerek (wspólnie z Habitat for Humanity) oraz Akademię Młodych Architektów.

Wsparcie dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy

Zaproszenie dla organizacji z Ukrainy do korzystania z Centrum Wsparcia Koordynacji (Warszawa)
https://www.innaprzestrzen.pl/o-fundacji/aktualnosci/665-forukrainianngos

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
06.08.2021
109 projektów zgłoszonych do programu „Mobilni w Kulturze” otrzyma wsparcie m.st. Warszawy. Dofinansujemy działania kulturalne i artystyczne zaproponowane przez przedstawicieli warszawskich środowisk kultury.
Publicystyka
01.07.2021
Ruszył nabór wniosków do drugiej edycji Programu “Mobilni w Kulturze” organizowanego przez Biuro Kultury Urzędu Miasta st. Warszawy, którego operatorem jest Fundacja Inna Przestrzeń. Celem Programu jest wsparcie finansowe warszawskich artystów i artystek oraz osób działających w sferze kultury i sztuki.
Publicystyka
04.09.2020
Kolejna, pełna kolorów i energii, edycja Wielokulturowego Warszawskiego Street Party organizowanego przez Fundację Inna Przestrzeń dobiegła końca! Zobacz fotorelację i już zarezerwuj termin na przyszłoroczne wydarzenie!!

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
działalność na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
pomoc humanitarna, rozwojowa
partnerstwa międzynarodowe, wymiana doświadczeń

Zarząd

Witold Hebanowski, prezes
Małgorzata Stankiewicz, członkini zarządu
Reklama

Przynależność do związków, porozumień, sieci

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej