Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).
Fundacja Inna Przestrzeń
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 299 04 29
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
wejscie od podwórza: z Pasażu "Italia", IV piętro
Ulica
Nowy Świat 23/25 lok. 32
Kod pocztowy
00-029
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
jest winda
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000257224
REGON
14057765600000
NIP
521-33-93-003
Rok powstania
2006
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2007
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Inna Przestrzeń jest nienastawioną na zysk organizacją pozarządową. Powstała w czerwcu 2006 roku jako kontynuacja działań zespołu osób, które inicjowały i z sukcesem realizowały różne projekty o charakterze społecznym i artystycznym, dotyczące praw człowieka, w ramach innych organizacji pozarządowych (w tym m.in. w warszawskiej grupie Amnesty International i Polskim Stowarzyszeniu Przyjaciół Tybetu).

Aktywnie działamy na rzecz promowania otwartości, demokracji i wielokulturowości. Otwieramy nowe przestrzenie dla wypowiedzi artystycznej i społecznej w Polsce i na świecie. Angażujemy się w działania na rzecz praw człowieka i włączamy zwykłych ludzi w ich realizację. Prowadzimy działania w obszarze edukacji interdyscyplinarnej oraz realizujemy projekty współpracy rozwojowej i na rzecz społeczeństwa obywatelskiego wspólnie z lokalnymi partnerami w różnych miejscach świata. Współpracujemy z państwami Kaukazu, Unii Europejskiej i z Ukrainą. Byliśmy najbardziej aktywną organizacją polską w ramach wsparcia transformacji w Birmie (2012-2015), współpracujemy z organizacjami pozarządowymi w Tunezji, przez lata prowadziliśmy Program Tybetański.

Nasze działania mają rzeczywisty wpływ na zmianę społeczną. W latach 2009-2012 prowadziliśmy projekt pilotażowy, który poprzedzał powstanie w Warszawie Centrum Wielokulturowego. Aktywnie włączyliśmy się również w stworzenie Fundacji na rzecz Centrum Wielokulturowego w Warszawie, której celem jest wspieranie działań na rzecz pełnego i podmiotowego funkcjonowania cudzoziemców, migrantów, mniejszości etnicznych, narodowych i kulturowych w Warszawie. Od 2009 roku prowadziliśmy również Ośrodek Sintar - czeczeńskie centrum animacji i edukacji kulturalnej, który w 2015 roku przekształcił się w samodzielną Fundację SINTAR im. Issy Adajewa. Stworzylismy program i festiwal One Caucasus na pograniczu Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu oraz wspólnie z partnerami gruzińskimi - rozpoczęliśmy wdrażanie pierwszego na Kaukazie budżetu partycypacyjnego. Wydajemy książki artystyczne - w tym poświęcone pograniczu architektury, aktywizmu, sztuki współczesnej, edukacji i przestrzeni publicznej. W 2018 roku rozpoczęliśmy też dwa nowe programy edukacyjne: Akademię Trenerów i Trenerek (wspólnie z Habitat for Humanity) oraz Akademię Młodych Architektów.

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
działalność na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
pomoc humanitarna, rozwojowa
partnerstwa międzynarodowe, wymiana doświadczeń

Zarząd

Witold Hebanowski, prezes
Małgorzata Stankiewicz, członkini zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej