Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenie Ekologiczne "Etna"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
600 878 006
Adres rejestrowy
Ulica
Chopina 25 lok. 7
Kod pocztowy
55-200
Miejscowość
Oława
Województwo
dolnośląskie
Powiat
oławski
Gmina
Oława
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Schody.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000084582
REGON
93280974000000
NIP
912-17-42-946
Rok powstania
2002
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2012
Ludzie
Liczba członków
19
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie Ekologiczne ETNA powstało w roku 2001 (data rejestracji 28 stycznia 2002). Naszym głównym celem jest ochrona przyrody, w szczególności rzadkich gatunków ptaków. Dotychczasowe działania w tym zakresie koncentrują się w rejonie Doliny Baryczy i Stawów Milickich, gdzie są prowadzone pod okiem ornitologów z Uniwersytetu Wrocławskiego.
Ważnym priorytetem jest edukacja ekologiczna - Etna prowadzi zajęcia dla szkół i przedszkoli, festyny uliczne, wydało książki zawierające edukacyjne wiersze o przyrodzie pt. "Przyrodnicze rymowanki. Po stawie pływa", "Historia perkoza Fistaszka", "Ballada o Misiu Mago", "Jestem z miasta".

Do naszych priorytetów zaliczamy także inne aspekty ochrony środowiska zapobieganie i przeciwdziałanie zmianom klimatu, powstawaniu różnego rodzaju zanieczyszczeń. Kierujemy się przy tym dążeniem aby ochrona środowiska i działalność ekonomiczna przestały być antagonistyczne lecz raczej wspólnie przyczyniały się do poprawy jakości życia. W związku z tym współorganizowaliśmy warsztaty międzynarodowe poświęcone zrównoważonemu rozwojowi obszarów przyjeziornych, edukacji ekologicznej, czynnej ochronie przyrody i zarządzaniem obszarami przyrodniczo cennymi.

W ramach Partnerstwa dla Doliny Baryczy organizowaliśmy zagraniczne wyjazdy studyjne dla przedstawicieli instytucji zrzeszonych w Partnerstwie do wielu krajów europejskich.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji
działalność na rzecz integracji europejskiej

Zarząd

Roman Guziak, Prezes
Ewa Zuber, Skarbnik
Mariola Łęczycka, Wiceprezes
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej