Jak stworzyć budżet projektu? Dowiedz się podczas webinaru eduNGO. Dołącz >
International Police Association (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji) - Sekcja Polska - Podkarpacka Grupa Wojewódzka
- Jednostka terenowa stowarzyszenia posiadająca osobowość prawną
Wesprzyj działalność stowarzyszenia
Naczelne hasło: "Służyć poprzez przyjaźń".
Stowarzyszenie skupia funkcjonariuszy policji, Straży Granicznej i emerytów tych służb, a jego celem jest tworzenie więzów autentycznej przyjaźni i koleżeństwa zawodowego pomiędzy zatrudnionymi w służbach policyjnych na świecie a także do krzewienia idei tolerancji we wszystkich obszarach kulturowych i przyczynianie się do zrozumienia między narodami. Nie jest to organizacja zawodowa typu INTERPOL. Pomagamy funkcjonariuszom z innych krajów poznawać Polskę, rozwijamy kontakty międzynarodowe, uczestniczymy w imprezach kulturalnych i sportowych organizowanych przez kolegów zza granicy.
Podkarpacka Grupa Wojewódzka wspólnie z szesnastoma innymi grupami tworzy Sekcję Polską Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA liczącą prawie 13 tys. członków. Podkarpacka Grupa IPA powstała w dniu 18 września 2000 roku z połączenia się w jednolity organizm dwóch ówczesnych grup wojewódzkich: Rzeszowskiej (działającej od 1992 roku) i Krośnieńskiej (działającej od 1996 roku). W swoich szeregach PGW skupia ponad 1760 członków zrzeszonych w 13 Regionach. Podkarpacka Grupa opowiada się za współpracą ze wszystkimi grupami wojewódzkimi w kraju oraz sekcjami narodowymi. Jej celem i zadaniem jest tworzenie więzów autentycznej przyjaźni i koleżeństwa zawodowego pomiędzy zatrudnionymi w służbach policyjnych na całym świecie, a także do nawiązywania współpracy międzynarodowej i krzewienie idei tolerancji we wszystkich obszarach kulturowych i przyczynianie się do zrozumienia między narodami.
Celem IPA jest jednoczenie czynnych i byłych funkcjonariuszy służb policyjnych, poprzez nawiązywanie kontaktów i wzajemną pomoc oraz angażowanie się w działalność społeczną i kulturalną. Jej głównym zadaniem jest tworzenie więzów autentycznej przyjaźni i koleżeństwa zawodowego pomiędzy policjantami na całym świecie oraz promowanie współpracy lokalnej i międzynarodowej. Bardzo ważnym elementem odnoszącym się do członkostwa jest jego rodzinny charakter.
Ponadto celami Stowarzyszenia są:
a) rozwój kontaktów kulturalnych pomiędzy jego członkami,
b) pogłębianie wiedzy ogólnej i wymiany doświadczeń zawodowych,
c) prowadzenie działalności charytatywnej i socjalnej,
d) podnoszenia prestiżu Policji i Straży Granicznej, a w szczególności poprzez poprawę stosunków między społeczeństwem, a tymi formacjami.
d) przyczynianie się do pokojowej koegzystencji narodów i utrzymania pokoju światowego.
Stowarzyszenie zobowiązuje się do zachowania podstaw zawartych w Deklaracji Praw Człowieka o treści przyjętej w 1948 roku przez Narody Zjednoczone. IPA Sekcja Polska jest neutralna wobec organizacji politycznych, związków zawodowych, wspólnot religijnych i związków wyznaniowych, kierując się w realizacji swych zadań jedynie celami ideowymi Stowarzyszenia.
Działalność gospodarcza i odpłatna
Organizacja prowadzi działalność odpłatną.
Odpłatna działalność statutowa oraz pożytku publicznego prowadzona jest w zakresie organizacji: szkoleń, imprez sportowych i rekreacyjnych (wpisowe) , turystycznych, spotkań integracyjnych.