Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Środowiskowo-Lekarskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Radomiu

Środowiskowo-Lekarskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Radomiu
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
666 556 999
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Zadzwoń! numer czynny 7 dni w tygodniu, 24h na dobę.
Ulica
Wernera 9/11 lok. 9
Kod pocztowy
26-600
Miejscowość
Radom
Województwo
mazowieckie
Powiat
Radom
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie kultury fizycznej
KRS
0000153380
REGON
67295866500000
NIP
9482295598
Rok powstania
2003
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2010
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Przekaż 1,5%!

Przekaż 1,5%!

Wesprzyj Środowiskowo-Lekarskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Radomiu

przekaż darowiznę na cele statutowe

Środowiskowo-Lekarskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Radomiu jest dynamicznie rozwijającym się stowarzyszeniem kultury fizycznej, działającym od roku 2002 na terenie całej Polski. Nasza organizacja jest instytucją funkcjonującą w ramach systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Posiada także zgodę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na prowadzenie ratownictwa wodnego, co skutkuje świadczeniem usług ratowniczych na radomskich pływalniach oraz akwenach regionu radomskiego, zarządzanych przez Jednostki Samorządu Terytorialnego. Profesjonalna działalność stowarzyszenia jest możliwa dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze oraz nowoczesnym zasobom sprzętowym, obejmującym m.in.: motorowe łodzie hybrydowe wyposażone w lokalizatory GPS oraz sonary, skutery wodne z platformami ratowniczymi, samochody do transportu ratowników i sprzętu, kłady ratownicze a także profesjonalne wyposażenie medyczne, w tym defibrylatory automatyczne, deski ortopedyczne, nosze podbierakowe, szyny Kramera, torby ratownicze typu R1 i wiele innych. Środowiskowo-Lekarskie WOPR w Radomiu jest organizacją wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000153380 i posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

Działalność stowarzyszenia obejmuje wiele obszarów, wśród których należy wymienić: bezpieczeństwo publiczne, a w szczególności ratownictwo wodne i ratownictwo medyczne oraz edukację, a w niej organizowanie szkoleń w zakresie ratownictwa wodnego, pierwszej pomocy przedlekarskiej, a także instruktora sportu w dyscyplinie pływanie. Należy zaznaczyć, że szkolenia w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy są realizowane na mocy decyzji Wojewody Mazowieckiego, zatwierdzającej program kursu, który jest zgodny z wytycznymi Ministra Zdrowia. Środowiskowo-Lekarskie WOPR jest także organizacją prowadzącą Niepubliczną Placówkę Kształcenia Ustawicznego, której głównym celem jest profesjonalna, nadzorowana przez Kuratorium Oświaty, realizacja szkoleń w zakresie instruktora sportu.

Ponadto, stowarzyszenie prężnie działa w obszarze turystyki i rekreacji organizując zimowe i letnie obozy sportowe, a także w obszarze sportu, prowadząc naukę i doskonalenie pływania dla każdej grupy wiekowej oraz organizując sportowe treningi pływackie w ramach, licencjonowanej przez Polski Związek Pływacki, sekcji „Perła”. Ważnym elementem działalności stowarzyszenia jest prewencja, której celem jest podwyższenie świadomości społeczeństwa w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów oraz nabycie podstawowych umiejętności pierwszej pomocy, a także promocja zdrowego stylu życia. W ramach działalności prozdrowotnej i rehabilitacyjnej Środowiskowo-Lekarskie WOPR prowadzi m.in. zajęcia ruchowo-rehabilitacyjne na pływalni skierowane do seniorów, a także świadczy kompleksowe usługi rehabilitacyjne. Natomiast działania prewencyjne realizowane są poprzez pogadanki w szkołach, centrach handlowych, na piknikach rodzinnych, a także pokazy ratownictwa wodnego i medycznego, w tym we współpracy z innymi służbami, tj. Policją, Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną oraz Pogotowiem Ratunkowym, m.in. w ramach rządowego programu „Razem Bezpieczniej”.

Wielopłaszczyznowa działalność Środowiskowo-Lekarskiego WOPR opiera się przede wszystkim na porozumieniach i umowach z jednostkami i instytucjami rządowymi oraz samorządowymi, a także przedsiębiorstwami i organizacjami pozarządowymi. Wiele przedsięwzięć jest realizowanych również w ramach projektów pozyskiwanych na drodze konkursowej, ogłaszanej m.in. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Wojewodę Mazowieckiego, Zarząd Województwa Mazowieckiego, Prezydenta Radomia, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
sport wyczynowy, profesjonalny
sport amatorski, rekreacyjny
turystyka, krajoznawstwo
rekreacja, wypoczynek
edukacja dzieci i młodzieży
edukacja dorosłych, kształcenie ustawiczne
działalność wychowawcza i formacyjna dzieci i młodzieży
prowadzenie zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży, kół zainteresowań
promocja zdrowia, edukacja zdrowotna
rehabilitacja, terapia
usługi medyczne
ratownictwo pożarnicze, górskie, wodne, medyczne
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych
porządek, bezpieczeństwo publiczne
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji

Zarząd

Arkadiusz Gradowski, Prezes
Szymon Warmiak, Skarbnik
Daniel Sęderowski, Wiceprezes
Reklama

Podziękowania za wsparcie finansowe

Dziękujemy za wspieranie naszych działań!

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
38124057031111001085507561
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej