Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
12 412 15 24
Telefon
12 418 00 77
Telefon
12 412 15 24
Adres rejestrowy
Ulica
Krasickiego 18
Kod pocztowy
30-503
Miejscowość
Kraków
Województwo
małopolskie
Powiat
Kraków
Gmina
Kraków
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000301501
REGON
12066548800000
NIP
945-21-02-152
Rok powstania
2008
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2017
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Nasza misja:

Chcemy, żeby mieszkańcy w dialogu i współpracy decydowali o sprawach, które ich dotyczą. Zależy nam, aby organizacje pozarządowe poprzez zaangażowanie ludzi skutecznie realizowały swoją misję. Uczestniczymy w dialogu na rzecz tworzenia lepszego prawa sprzyjającego aktywności społecznej i obywatelskiej.
Edukujemy i wspieramy mieszkańców, organizacje pozarządowe i samorządy w efektywnej realizacji celów. Dbamy o to, żeby działać profesjonalnie i konsekwentnie. Wierzymy w sens działania na rzecz dobra wspólnego.
Przedstawiciele BIS są wybierani do Małopolskiej Rady Pożytku Publicznego, Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, są członkami komisji konkursowych, doświadczonymi ekspertami w tematyce rozwoju organizacji, ekonomii społecznej, partycypacji i współpracy lokalnej. Wszystkie projekty realizujemy we współpracy z organizacjami i samorządami w Małopolsce.
Należymy do Sieci Wspierania Organizacji Pozarządowych "SPLOT", która działa na rzecz wzmacniania sektora pozarządowego w Polsce.

Co robimy:

Edukujemy i wspieramy mieszkańców, organizacje pozarządowe i samorządy w efektywnej realizacji celów. Dbamy o to, żeby działać profesjonalnie i konsekwentnie. Wierzymy w sens działania na rzecz dobra wspólnego.
Realizujemy trzy Programy merytoryczne:

1) Zaangażowani mieszkańcy
Zaangażowani mieszkańcy, którzy biorą "sprawy w swoje ręce" to lepiej funkcjonujące wspólnoty.

2) Obywatelskie organizacje
Obywatelskie organizacje są przestrzeniami do twórczej aktywności ludzi i są formalnymi partnerami dla samorządów w realizacji potrzeb społecznych.

3) Dialog i współpraca
To nasze naczelne zasady, które realizujemy w działaniu na rzecz rozwoju aktywności społecznej i budowania silnego i wiarygodnego sektora pozarządowego w Małopolsce.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
01.08.2013
Bębło. Podkrakowska wioska, w której rzeczywistość zachwyca. Brak pędzących aut, pośpiechu i brudu. To miejsce, gdzie mieszkańcy są skupieni wokół problemów swojej wsi i pragną ją ulepszać, tworzyć nowe perspektywy dla młodego pokolenia jej mieszkańców. Być może właśnie z powodu tak miłej atmosfery tam panującej, projekt realizowany w Bęble przez grupę aktywnych mieszkańców nosił nazwę „Moja mała ojczyzna – tutaj chcę mieszkać, tutaj chcę żyć”.
Publicystyka
01.08.2013
Ziemia sądecka kusi zarówno piechurów, jak i zmotoryzowanych swoim niezaprzeczalnym czarem i magią. Zbocza malowniczo zbiegające się w doliny rzeczne, domostwa rozrzucone na stokach, zagubione wśród drzew. Kwitnące wiosenne jabłonie, które zapowiadają obfite zbiory i przyjazny spokój, panujących w jarach oraz pod koronami drzew. Ten malowniczy krajobraz nosi jedną nazwę – Popowice.
Publicystyka
27.08.2013
"Miejscowości Tematyczne w Małopolsce" to projekt realizowany przez Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych w partnerstwie z Elbląskim Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz Małopolską Siecią LGD.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
animowanie działań wspólnot lokalnych
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele pożytku publicznego
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej