Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Alwernia - Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny

Alwernia - Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
888 361 121
Adres rejestrowy
Ulica
Lubelska 32
Kod pocztowy
21-100
Miejscowość
Lubartów
Województwo
lubelskie
Powiat
lubartowski
Gmina
Lubartów
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000300023
REGON
06034011400000
NIP
714-19-96-293
Rok powstania
2008
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2008
Ludzie
Liczba członków
35
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

ALWERNIA - Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny powstało z inicjatywy młodych osób gromadzącej się przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Lubartowie oraz przy udziale braci kapucynów. Stowarzyszenie ALWERNIA zostało wpisane do Rejestru Stowarzyszeń 26 lutego 2008 roku.
Nazwa oraz logo naszego Stowarzyszenia odzwierciedlają jego cele i założenia. Promocja młodzieży i rodziny oznacza dla nas podejmowanie działań w kierunku ożywiania i integrowania młodych ludzi z naszego miasta oraz wychodzenie naprzeciw potrzebom ich rodzin. Nazwa góry ALWERNIA nawiązuje do duchowości franciszkańskiej. Tak jak Święty Franciszek i my chcemy bezinteresownie pomagać innym. Dlatego udzielamy darmowych korepetycji, organizujemy aktywny wypoczynek dla młodzieży, promujemy młodych artystów, dbamy o kulturę fizyczną. Nasza działalność zakłada też organizowanie koncertów charytatywnych i Mikołajków, czyli akcji mającej na celu zorganizowanie paczek świątecznych dla biednych dzieci z naszego miasta i okolic.
Osoby, które wchodzą w skład naszego stowarzyszenia to przede wszystkim osoby młode i kreatywne wywodzące się z wspólnoty ministranckiej oraz Ruchu Światło-Życie. Wszyscy mamy coś wspólnego a jest to sympatia do świętego Franciszka a co za tym idzie także do Braci Mniejszych Kapucynów. Przy ich klasztorze mamy swoją siedzibę i pod ich patronatem działamy.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
porządek, bezpieczeństwo publiczne
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej