Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Stowarzyszenie p.n. "Związek Greków w Polsce - Oddział w Warszawie"

Stowarzyszenie p.n. "Związek Greków w Polsce - Oddział w Warszawie"
Kontakt
Adres rejestrowy
Ulica
Orląt Lwowskich 54 lok. 11
Kod pocztowy
02-495
Miejscowość
Warszawa-Ursus
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Ursus
Dane rejestrowe
Forma prawna
Jednostka terenowa stowarzyszenia posiadająca osobowość prawną
KRS
0000298486
Rok powstania
2008
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

  1. Umacnianie więzi przyjaźni i harmonijnego współżycia między społecznością grecką i polską oraz prowadzenie działalności sprzyjającej rozwojowi wszechstronnej współpracy; 2. Kształtowanie postaw aktywnego zaangażowania w rozwój gospodarczy kraju i poczucia obywatelskiej odpowiedzialności wśród społeczności greckiej; 3. Zachowanie tożsamości kulturowej i świadomości narodowej Greków poprzez rozwój i pielęgnowanie języka i kultury greckiej w Polsce; 4. Nauczanie języka greckiego, popularyzowanie wiedzy o Grecji, jej historii i kulturze; 5. Kultywowanie, rozwijanie i upowszechnianie tradycji narodowych, kulturalnych i historycznych Grecji, nauczanie tańców ludowych; 6. Uczestnictwo w życiu publicznym i organach przedstawicielskich. Inspirowanie samorządów lokalnych do opieki i pomocy finansowej w rozwoju kultury i oświaty greckiej. Prezentowanie stanowiska związku w istotnych sprawach społecznych i politycznych; 7. Reprezentowanie społeczności greckiej i informowanie o jej potrzebach i problemach, władz państwowych, samorządowych, instytucji publicznych i opinii publicznej; 8. Współdziałanie ze środkami masowego przekazu i innymi stowarzyszeniami lub organizacjami w zakresie popularyzacji historii i kultury Grecji oraz problematyki narodowościowej.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
działalność na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej