Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Instrukcja, terminy – wszystkie niezbędne informacje do złożenia sprawozdania Poradnik o sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Sprawdź

Bank Żywności w Płocku - Związek Stowarzyszeń

Bank Żywności w Płocku - Związek Stowarzyszeń
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
24 264 42 98
Adres rejestrowy
Ulica
3 Maja 18 lok. 315
Kod pocztowy
09-402
Miejscowość
Płock
Województwo
mazowieckie
Powiat
Płock
Dane rejestrowe
Forma prawna
Federacja, związek stowarzyszeń
KRS
0000296823
REGON
14127403000000
NIP
7743046670
Rok powstania
2008
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2009
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Ideą działania Banku Żywności w Płocku, jak również wszystkich polskich Banków Żywności jest dawanie i dzielenie się. Te wartości określają misję banku żywności.
Nie chodzi w niej o zyski, ale o służbę zranionemu przez życie człowiekowi, który cierpi głód.
Bank Żywności działa na rzecz innych stowarzyszeń i fundacji walczących z głodem. Nie jest to zwykła dystrybucja żywności, ale partnerskie i humanistyczne podejście do osób wspomaganych, branie pod uwagę ich problemów i potrzeb. Udzielanie pomocy żywnościowej to forma przywracania godności osobie uzyskującej wsparcie i pomoc w realizacji jej planów.

Prowadzone działania
Prowadzenie działalności Banku Żywności, sukcesywne comiesięczne pozyskiwane żywności(mąka, cukier, mleko, kasza, dżemy, dania gotowe, musli, płatki kukurydziane, sery żółte i topione, makaron, przyprawy kulinarne, sosy, słodycze, napoje, tłuszcze itp.) magazynowanie a następnie przekazywanie jej organizacjom pozarządowym walczącym z głodem i ubóstwem, prowadzącym stołówki, domy dziennego pobytu, domy samotnej matki, noclegownie i stołówki dla bezdomnych, wreszcie rozdającym żywność potrzebującym.

Działania socjalno-pomocowe na rzecz osób, rodzin, ludzi starszych, dzieci i spełniającym kryteria zawarte w art.7 ustawy o pomocy społecznej: D.U.nr.64 poz.593, czyli tych którzy żyją w ubóstwie pozbawieni zostali pracy, domu czy mieszkania, nie radzą sobie życiowo z powodu wieku,
choroby czy innych negatywnych zdarzeń losowych.

W ramach pozyskiwania żywności uczestniczymy w europejskim programie PEAD co pozwala nam udzielać skutecznej prowadzonej na dużą skalę pomocy żywnościowej. Współpracujemy z lokalnymi producentami i dystrybutorami żywności, którzy bezpłatnie przekazują nam pełnowartościowe artykuły spożywcze, a my dzielimy je między potrzebujących. W chwili obecnej Bank Żywności w Płocku obsługuje 25 organizacji pozarządowych rozdając im co miesiąc od 30 do 50 ton żywności o wartości do 100 tys. PLN miesięcznie. W ten sposób blisko 17 tyś. osób, biednych, bezdomnych, bezrobotnych otrzymuje comiesięczne wsparcie.

Poza czynnikiem materialnym pomocy, osoby otrzymujące żywność uzyskują sposobność spotykania się z innymi ludźmi żyjących w podobnych warunkach, mają potrzebę wyjścia z domu, wymiany doświadczeń, rozmów, obserwujemy jak niejednokrotnie tworzą się nowe znajomości, ludzie udzielają sobie rad, wzajemnie się wspierają, integrują mobilizując się wzajemnie do pokonywania szarej niełatwej codzienności w jakiej żyją.Bank żywności monitorując sytuacje środowisk ludzi, którym pomaga ma możliwość tworzenia bazy danych, identyfikowania potrzeb, by skutecznie udzielać wsparcia, aktywizować ludzi pomniejszając obszary biedy i wykluczania społecznego ludzi potrzebujących, często wstydzących się swej biedy i zamykających na kontakty z otoczeniem. Bank żywności w sposób ciągły realizuje przyjęte rozwiązania, sukcesywnie, co najmniej raz w miesiącu przez szereg lat udzielając pomocy i wsparcia .

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej