Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Fundacja ISKIERKA
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
32 706 90 39
Adres rejestrowy
Ulica
Pługa Adama 1 lok. 2
Kod pocztowy
02-047
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Ochota
Adres kontaktowy
Ulica
Targowa 5
Kod pocztowy
41-503
Miejscowość
Chorzów
Województwo
śląskie
Powiat
Chorzów
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000248546
REGON
14040658700000
NIP
5272493999
Rok powstania
2006
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2006
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja ISKIERKA, jest Organizacją Pożytku Publicznego. Działa na rzecz dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin.

Nasze cele:

  • tworzenie systemów wsparcia finansowego, psychologicznego i społecznego
  • finansowanie zakupu sprzętu medycznego oraz lekarstw niezbędnych dla ratowania zdrowia lub życia dzieci
  • finansowanie ogólnopolskich badań naukowych w zakresie skuteczniejszej diagnostyki w dziedzinie hematologii i onkologii dziecięcej
  • organizacja różnorodnych projektów integracyjnych i terapeutyczno-rehabilitacyjnych
  • finansowanie remontów i doposażenia dziecięcych oddziałów szpitalnych
  • organizacja szkoleń dla personelu medycznego
  • tworzenie innowacyjnych projektów z zakresu CSR oraz kampanii społecznych
  • realizacja dziecięcych marzeń
  • wolontariat.

SKUTECZNOŚĆ i TRANSPARENTNOŚĆ

Środki pozyskane przez fundację przeznaczane są na rzeczywiste, najważniejsze potrzeby podopiecznych. ISKIERKA kupuje leki i sprzęt medyczny niezbędne dla ratowania zdrowia lub życia dzieci, uruchamia także subkonta na których gromadzone są środki na dofinansowanie kosztów leczenia i rehabilitacji. Fundacja wyremontowała i doposażyła już pięć dziecięcych oddziałów szpitalnych. Finansuje także ogólnopolskie badania naukowe w zakresie skuteczniejszej diagnostyki w dziedzinie hematologii i onkologii dziecięcej oraz prowadzi szkolenia dla personelu medycznego z zakresu komunikacji z małym pacjentem i rozwiązywania problemów pojawiających się w długotrwałym procesie leczenia onkologicznego. Rodziny mogą także korzystać z pomocy doświadczonego psychologa czy grupy wsparcia, zarówno w trakcie leczenia jak i po stracie dziecka.

Fundacja ISKIERKA otwarcie pokazuje jak pomagają przekazywane jej pieniądze, poprzez publiczną publikację sprawozdań finansowych i merytorycznych a także dbając o transparentność działań.

PASJA ŻYCIA

W walce z chorobą, optymizm i pozytywne nastawienie są równie ważnym elementem terapii, jak drogie lekarstwa. Dlatego fundacja pomaga "oswoić" chorobę oraz łamie stereotypy pokazując, jak niemożliwe staje się możliwym. Spełnia marzenia dzieci, organizuje aktywny wypoczynek połączony z atrakcyjnymi formami rehabilitacji ruchowej, takimi jak hipoterapia, wspinaczka górska, żeglarstwo czy dogoterapia. Podopieczni ISKIERKI reprezentują także Polskę na Międzynarodowych Igrzyskach Zwycięzców w Moskwie.

Mali pacjenci, jeżeli tylko stan zdrowia im na to pozwala, w ciekawy sposób rozwijają także swoje zdolności podczas całorocznych zajęć warsztatowych na oddziałach. Jednakże tym, co je wyróżnia od klasycznego rysowania czy malowania są oryginalne techniki artystyczne, takie jak: witraże, malowanie na naturalnym jedwabiu, mozaiki, decoupage czy też spotkania z niezwykłymi artystami, dzielącymi się swoja pasją.

Fundacja organizuje cykliczne imprezy integracyjne, takie jak bale czy pikniki oraz angażuje się w różnorodne projektu pomagające dzieciom odreagować stres towarzyszący chorobie, wzmocnić się psychicznie i pokonać poczucie izolacji społecznej. Dlatego ISKIERKA sięga po niekonwencjonalne metody, uwielbiane przez dzieci i ich rodziców.

Jednym z autorskich projektów Fundacji ISKIERKA jest np. Dziecięcą Orkiestra Onkologiczna pod batutą prof. Piotra Sutta. To mali pacjenci bez kroplówek, lekarze i pielęgniarki bez szpitalnych fartuchów, rodzice z uśmiechem na twarzach a wszyscy z bardzo egzotycznymi instrumentami perkusyjnymi w rękach. To także artyści, towarzyszący im w niezwykłej przygodzie ze światem muzyki oraz przedstawiciele biznesu, odkrywający nowe możliwości w innowacyjnej formule CSR podczas dorocznych, grudniowych koncertów fundacji. Dotychczas grali z nimi m.in.: zespół Raz Dwa Trzy, Artur Rojek, Natalia Kukulska, Mika Urbaniak, Ew Uryga, Me Myself And I, Szymon Majewski a także przedstawiciele biznesu, których zapraszają do tego projektu m.in.: Chór Managerów, Doradców Podatkowych czy Chór Inżynierów (!) Orkiestra wydała już trzy płyty i gościła na kultowej liście przebojów radiowej "Trójki".

INNOWACYJNOŚĆ I NAJWYŻSZA JAKOŚĆ DZIAŁANIA.

Zakres i metody działania Fundacji ISKIERKA doceniono m.in. przez NEWSWEEK POLSKA wyróżniając Prezes Zarządu Fundacji Jolantę Czernicką - Siwecką w Konkursie na Społecznika Roku 2008.

Zespół i podopieczni fundacji zajęli również pierwsze miejsce w kategorii MARKETING SPOŁECZNY i zdobyli GRAND PRIX w kategorii INNOWACJE W MEDIACH w konkursie MEDIA TRENDY 2008 za kampanię społeczną "GAZETA Z ISKIERKĄ" zrealizowaną wspólnie z katowicką redakcją Gazety Wyborczej. W 2009 roku Danuta Hübner nominowała prezes Iskierki w plebiscycie "Kobieta Roku" miesięcznika "Twój Styl" a w 2010 roku Wojewoda Śląski nagrodził w konkursie "Śląskie na 5" w kategorii filantropia. Jednak największą nagroda jest dla nas uśmiech dzieci i ich rodziców!

"Każdy ma swojego anioła.
Kiedy z choroba nowotworową zmagają się małe dzieci
nawet ich anioły potrzebują wsparcia drugiego człowieka…"

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
22.12.2015
Relacja z koncertu Fundacji ISKIERKA "Mamy tę moc" z udziałem Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej, Marty Kossakowskiej Mariki, Carrantuohill, Jarosława Boberka oraz Chóru Konstruktorów Jutra złożonego z pracowników Grupy Kapitałowej Kopex i Mostostal. Dziewiąty już koncert na rzecz dzieci z chorobą nowotworową odbył się w chorzowskim Teatrze Rozrywki 28 listopada 2015 r.
Publicystyka
05.12.2014
29 listopada w Teatrze Rozrywki w Chorzowie zagrała Dziecięca Orkiestra Onkologiczna, która tworzy się i koncertuje tylko raz w roku. To mali podopieczni śląskich ośrodków onkologicznych (w Katowicach, Chorzowie i Zabrzu) wraz ze swoimi rodzinami. W tym roku został zaproszony Kamil Bednarek z zespołem i Maciej Miecznikowski, Szyman Majewski, Jarosław Boberek, a śpiewająco wspierał ich Chór Energetyków (pracownicy Grupy Tauron).
Publicystyka
12.12.2013
Dziecięca Orkiestra Onkologiczna, wokalistka jazzowa Karo Glazer, zespół reggae Konopians i kwintet dęty Hevelius Brass wystąpili w sobotę 7 grudnia 2013 w Teatrze Rozrywki w Chorzowie na dorocznym koncercie Fundacji ISKIERKA, która wspiera dzieci z chorobą nowotworową.

Obszary działań i ich odbiorcy

Odbiorcy działań

Zarząd

Jolanta Czernicka-Siwecka, Prezes
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
16105015881000002300230170
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej