Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Sprawozdania NGO w czerwcu Kto i co musi zrobić? Sprawdź 20.06 na #ngoplLIVE >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Stowarzyszenie "Godność i Praca - Centrum Integracji Społecznej"

Stowarzyszenie "Godność i Praca - Centrum Integracji Społecznej"
Kontakt
Telefon
77 441 83 74
Telefon
77 547 25 82
Telefon
692 153 914
Adres rejestrowy
Ulica
Krakowska 32a
Kod pocztowy
45-075
Miejscowość
Opole
Województwo
opolskie
Powiat
Opole
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000256671
REGON
16008055500000
NIP
7542868388
Rok powstania
2006
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Nie posiadamy żadnych możliwości finansowych ani logistycznych, w związku z tym prosimy o ewentualną pomoc, która usprawnić nasze działania mające na celu reintegrację społeczną i zawodową osób bezrobotnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym w ramach działań Klubu Integracji Społecznej. Zamierzamy równolegle prowadzić działania integracyjno-edukacyjne z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych w ramach Świetlicy Środowiskowej z programem socjoterapeutycznym.

Prowadzone działania:

  1. tworzenie lokalnej sieci wsparcia dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym
  2. rozwijanie bazy mieszkaniowej dla osób wykluczonych społecznie
  3. niesienie pomocy osobom długotrwale bezrobotnym, bezdomnym, opuszczającym zakłady karne, wychowawcze i opiekuńcze, uzależnionym, samotnym rodzicom, wielodzietnym rodzicom i innym grupom zagrożonym wykluczeniem społecznym
  4. aktywizacja środowisk i osób marginalizowanych i zagrożonych wykluczeniem społecznym
  5. wspierania inicjatyw mających na celu powstawanie różnych form edukacji i przedsiębiorczości
  6. promocja zatrudnienia i aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych
  7. współpraca z administracja rządową i samorządową oraz organizacjami działającymi w polu pomocy społecznej w kraju i zagranicą.
  8. udzielanie bezpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej

Współpracujemy z:
-Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Opolu
-Powiatowym Urzędem Pracy w Opolu.
-Regionalnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej
-Uniwersytetem Opolskim
-Ministerstwem Sprawiedliwości

W pierwszej fazie naszego przedsięwzięcia stworzyliśmy wspomniany już wyżej Klub Integracji Społecznej.

Chcemy nadać tej części naszego projektu szczególną rolę. Klub Integracji Społecznej pełni funkcję miejsca spotkań i konsolidacji tych, którzy z braku miejsca pracy, ciężkiej sytuacji rodzinnej, zagrożenia patologią (alkoholizm) lub jakiegokolwiek innego powodu skazani są na samotność i pozostawanie poza więziami społecznymi. Pragniemy, aby było to przyjazne, ciepłe miejsce, które stanowić będzie zarówno bazę pomocową, jak również zapewni "uczniom" możliwość rozwoju ich osobowości, będzie stanowić impuls do aktywności i przyczyni się do przywrócenia im wiary w samych siebie. Mamy nadzieję, że w atmosferze akceptacji i zrozumienia osoby objęte programem odnajdą poczucie bezpieczeństwa oraz zdobędą motywację i odpowiednie umiejętności do pracy nad sobą i działania na rzecz innych. Interakcje osób ze środowisk defaworyzowanych ze studentami, absolwentami, wolontariuszami i specjalistami będą stanowiły niewątpliwie szansę do integracji społecznej. Chcemy, aby poprzez uczestnictwo w działaniach Klubu Integracji Społecznej, nasi "uczniowie" odzyskali szacunek dla samych siebie, poczucie własnej wartości oraz wiarę w to, że warto być aktywnym i myśleć w kategoriach długoterminowych. Chcemy pomóc nadać im sens ich życiu, jak również wpłynąć na poszerzanie ich horyzontów, podniesienie się ich aspiracji życiowych
Podstawowym celem naszych działań jest organizacja Klubu Integracji Społecznej oraz powołanie w ramach Klubu grup samopomocowych oraz wzajemnego wsparcia, których funkcjonowanie byłoby doskonałą formą zarówno pomocy potrzebującym jak też i formą integracji wolontariuszy. Organizujemy działania o charakterze integracyjnym, terapeutycznym, doradczym z nastawieniem na zatrudnienie. W szczególności prowadzimy programy zatrudnienia tymczasowego, mające na celu pomoc w znalezieniu pracy na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy, w pełnym lub niepełnym wymiarze, na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej.Ponadto w ramach działań Klubu można uzyskać pomoc w zakresie poradnictwa prawnego,psychologicznego, spraw mieszkaniowych i socjalnych.

Obecnie w ramach programu Ministerstwa Sprawiedliwości utworzyliśmy Ośrodek Pomocy Ofiarom Przestępstw w ogólnokrajowej Sieci podobnych Ośrodków, w którym zapewniamy bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną osobom poszkodowanym w wyniku działań przestępczych.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
porządek, bezpieczeństwo publiczne
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
pomoc w samozatrudnieniu
pośrednictwo pracy
doradztwo zawodowe
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji
działalność na rzecz integracji europejskiej
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej