Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

Fundacja "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci"

Fundacja "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci"
Logo 1%
To jest organizacja pożytku publicznego
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
71 367 51 09
Telefon
71 724 20 69
Strona na Facebooku
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
biuro czynne w godz. 7:00 - 15:00.
Ulica
Jedności Narodowej 47/47a/49a
Kod pocztowy
50-260
Miejscowość
Wrocław
Województwo
Dolnośląskie
Powiat
Wrocław
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenia
KRS
0000287982
REGON
02059837000000
NIP
894-29-23-364
Rok powstania
2007
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci" działa nieprzerwanie od 2007 roku. Na wrocławskim Nadodrzu mieści się siedziba i centrum dowodzenia organizacji, a opieka odbywa się na całym Dolnym Śląsku w domach chorych dzieci.

Podopieczni fundacji to dzieci z chorobami genetycznymi, neurologicznymi, metabolicznymi i onkologicznymi, a także te, które uległy nieszczęśliwym wypadkom. Pracownicy fundacji są przy nich regularnie, a także zawsze wtedy, gdy rodziny ich potrzebują - gdy trzeba uśmierzyć ból lub kontrolować działanie osłabionego organizmu. Pod opieką hospicjum jest nie tylko dziecko, ale cała jego rodzina, bo pomoc jest holistyczna - od medycznej przez psychologiczną, po socjalną.

Przy tym systemie opieki paliatywnej - najlepszym dla dziecka - lekarz czy pielęgniarka dojeżdżają do chorych w całym województwie. Auto to środek transportu, a w tym wypadku także narzędzie do pomagania. Fundacja opłaca leki, stałą opiekę pielęgniarsko - lekarską, rehabilitację, a także udostępnia kosztowny, specjalistyczny sprzęt medyczny. Fundacja uruchomiła Pediatryczną Poradnię Konsultacyjną dla Dzieci Nieuleczalnie i Przewlekle Chorych. To miejsce udzielania porad lekarskich z wybranych dziedzin pediatrii dla dzieci z poważnymi schorzeniami przewlekłymi.

Od 2013 r. fundacja prowadzi także hospicjum perinatalne. Rodzice nienarodzonego dziecka, które jest nieuleczalnie chore, mogą się przygotować na jego odejście dzięki pomocy lekarzy i psychologa. Po śmierci dziecka rodzina ma możliwość korzystania z Grupy Wsparcia Dla Rodzin po Stracie Dziecka.

Dla rodzin opieka jest bezpłatna, ale jej zorganizowanie i realizacja bardzo kosztowna. Część wydatków finansuje państwo, ale to za mało. Pomagają więc osoby indywidualne, firmy i instytucje. Największą pomoc stanowi przekazanie 1% podatku . Ta pomoc to ponad 40% budżetu fundacji. Każdy może mieć wpływ na to jak będzie wyglądało życie chorego dziecka i jego rodziny, dlatego fundacja zaprasza do różnych akcji charytatywnych: "Pola Nadziei", "Wrocławski Bieg Sponsorowany", "Nakrętki dla Hospicjum", "Nadzieja zamiast Bukietu", o których można przeczytać na www.hospicjum.wroc.pl.

Fundacja prowadzi także akcję "Wypełnij Mój Świat Kolorami". We współpracy z rysownikami i ilustratorami na sufitach i ścianach w domach chorych dzieci zmienia się świat. Każdemu, kto słyszy o akcji, czy ogląda filmy z poszczególnych etapów, zmienia się perspektywa i poszerza świadomość - to doświadczenie, pokazujące jak widzi i czuje ciężko chory, mały człowiek.

Dzięki akcjom słowo "hospicjum" coraz częściej kojarzy się dzieciom, młodzieży i dorosłym z pomocą, troską, działaniem, ubarwianiem rzeczywistości. Buduje się przekonanie, że można pomagać na wiele sposobów. I tak właśnie jest. Świadczy o tym choćby wolontariat akcyjny, rodzinny, szkolny i pracowniczy. Każdy kto chce pomóc może zgłaszać się bezpośrednio do Koordynatora Wolontariatu.

Więcej informacji:

www.hospicjum.wroc.pl
www.facebook.com/wroclawskie.hospicjum
www.jedenprocentdladzieci.pl

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą lub jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej.

Zarząd

Beata Hernik-Janiszewska, Prezes Fundacji
Reklama

Masz konto na Facebooku?

Publikujemy tam najciekawsze treści z ngo.pl
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji