Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Organizacja turystyki i wypoczynku dla dzieci, młodzieży Na co NGO-sy powinny zwrócić uwagę? Dowiedz się 24.04 o 15.00 na #ngoplLIVE >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Stowarzyszenie Krakowski Klub Dialogu Bernarda Offena

Stowarzyszenie Krakowski Klub Dialogu Bernarda Offena
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Pastelowa 13
Kod pocztowy
30-386
Miejscowość
Kraków
Województwo
małopolskie
Powiat
Kraków
Gmina
Kraków
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000110282
REGON
35630087000000
NIP
6762204388
Rok powstania
2001
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie powstało sześć lat temu, kiedy Polacy i Żydzi stali się gotowi, by ze sobą rozmawiać i potrzeba ta stawała się coraz pilniejsza. Po tragedii WTC uświadomiliśmy sobie również potrzebę prowadzenia dialogu z muzułmanami, których opinia publiczna oskarżała o rzekomą wrodzoną agresję i chęć niszczenia rodzaju ludzkiego. Wiedząc, jak wiele złego mogą uczynić fałszywe uprzedzenia postanowiliśmy poszerzyć naszą działalność o dialog międzyreligijny, wiedząc jednak, że będzie to przedsięwzięcie trudne. Dlatego też spotykamy się z młodymi Żydami z Ameryki i Izraela, by odpowiedzieć na ich pytania dotyczące stosunku Polaków do Żydów, żeby pokazać, że Polacy nie są antysemitami. Spotkania te, choć niełatwe i pokazujące, jak wiele jest miedzy nami zadawnionych żali i pretensji, owocują przyjaźniami i umożliwiają wzajemne zrozumienie. Organizujemy również spotkania z przedstawicielami świata islamu, żeby pokazać naszym rodakom, iż islam nie jest religią groźna czy niebezpieczną, że jego przebogata kultura jest kompatybilna z kulturą europejską i staje się jej częścią. Z roku na rok obserwujemy rosnące zainteresowanie naszą działalnością ze strony chrześcijan, żydów, muzułmanów, agnostyków i ateistów, czyli wszystkich tych, którzy pragną się czegoś więcej dowiedzieć o otaczającym nas, coraz bardziej złożonym, świecie. Oznacza to, że jest w nas potrzeba dialogu, która jest też potrzeba poznania - owo poznanie racji drugiej strony chcemy nieustająco ułatwiać.

Prowadzone działania:
Polsko-niemiecki projekt historyczny realizowany na zaproszenie Fundacji Internationaler Bund z Solingen przy współpracy z oddziałem krakowskim Fundacji IB oraz Stowarzyszeniem ”U Siemachy”. Projekt o roboczej nazwie ”Siedem lewych butów” ma na celu zapoznanie młodzieży polskiej i niemieckiej z historią II wojny światowej w jej rodzinnych miastach - Solingen i Krakowie. Działania polegają m.in. na poszukiwaniu materiałów archiwalnych (dokumentów, fotografii) dotyczących danego okresu, realizacji wywiadów ze świadkami historii.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
działalność na rzecz integracji europejskiej
Odbiorcy działań

Zarząd

Anna Trojanowska, Sekretarz
Łukasz Wilkosz, Wiceprezes
Aleksandra Łojek-Magdziarz, p-o Prezesa
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej