Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Szukasz organizacji, której chcesz przekazać 1%? Znajdziesz ją w serwisie http://pozytek.ngo.pl/

Stowarzyszenie Krakowski Klub Dialogu Bernarda Offena

Stowarzyszenie Krakowski Klub Dialogu Bernarda Offena
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Pastelowa 13
Kod pocztowy
30-386
Miejscowość
Kraków
Województwo
MAŁOPOLSKIE
Powiat
Kraków
Gmina
Kraków
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000110282
REGON
35630087000000
NIP
676-22-04-388
Rok powstania
2001
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
35
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie powstało sześć lat temu, kiedy Polacy i Żydzi stali się gotowi, by ze sobą rozmawiać i potrzeba ta stawała się coraz pilniejsza. Po tragedii WTC uświadomiliśmy sobie również potrzebę prowadzenia dialogu z muzułmanami, których opinia publiczna oskarżała o rzekomą wrodzoną agresję i chęć niszczenia rodzaju ludzkiego. Wiedząc, jak wiele złego mogą uczynić fałszywe uprzedzenia postanowiliśmy poszerzyć naszą działalność o dialog międzyreligijny, wiedząc jednak, że będzie to przedsięwzięcie trudne. Dlatego też spotykamy się z młodymi Żydami z Ameryki i Izraela, by odpowiedzieć na ich pytania dotyczące stosunku Polaków do Żydów, żeby pokazać, że Polacy nie są antysemitami. Spotkania te, choć niełatwe i pokazujące, jak wiele jest miedzy nami zadawnionych żali i pretensji, owocują przyjaźniami i umożliwiają wzajemne zrozumienie. Organizujemy również spotkania z przedstawicielami świata islamu, żeby pokazać naszym rodakom, iż islam nie jest religią groźna czy niebezpieczną, że jego przebogata kultura jest kompatybilna z kulturą europejską i staje się jej częścią. Z roku na rok obserwujemy rosnące zainteresowanie naszą działalnością ze strony chrześcijan, żydów, muzułmanów, agnostyków i ateistów, czyli wszystkich tych, którzy pragną się czegoś więcej dowiedzieć o otaczającym nas, coraz bardziej złożonym, świecie. Oznacza to, że jest w nas potrzeba dialogu, która jest też potrzeba poznania - owo poznanie racji drugiej strony chcemy nieustająco ułatwiać.

Prowadzone działania:
Polsko-niemiecki projekt historyczny realizowany na zaproszenie Fundacji Internationaler Bund z Solingen przy współpracy z oddziałem krakowskim Fundacji IB oraz Stowarzyszeniem ”U Siemachy”. Projekt o roboczej nazwie ”Siedem lewych butów” ma na celu zapoznanie młodzieży polskiej i niemieckiej z historią II wojny światowej w jej rodzinnych miastach - Solingen i Krakowie. Działania polegają m.in. na poszukiwaniu materiałów archiwalnych (dokumentów, fotografii) dotyczących danego okresu, realizacji wywiadów ze świadkami historii.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
działalność na rzecz integracji europejskiej
Odbiorcy działań

Zarząd

Anna Trojanowska, Sekretarz
Łukasz Wilkosz, Wiceprezes
Aleksandra Łojek-Magdziarz, p-o Prezesa
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej