Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Wszystko o działalności odpłatnej w jednym miejscu! Kup kurs online "Jak NGO może sprzedawać produkty i usługi"

Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych

Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
77 441 50 25
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 13.30
Ulica
Damrota 4 lok. 35-36
Kod pocztowy
45-064
Miejscowość
Opole
Województwo
opolskie
Powiat
Opole
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Utrudniona
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Trzeba pokonać schody. Domofon nr 4.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000251336
REGON
16006391800000
NIP
754-28-54-541
Rok powstania
2006
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
15
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych jest niezależną organizacją pozarządową działającą na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w oparciu o zasady dialogu, demokracji i pomocniczości.

Naszą aktywność kierujemy do organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i inicjatyw nieformalnych działających na rzecz zaspokajania potrzeb lokalnych. Inicjujemy, animujemy, wspieramy zmiany społeczne. 

Naszym celem jest wspieranie organizacji pozarządowych poprzez usługi takie jak:

  • gromadzenie, aktualizacja i upowszechnianie  informacji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizacji pozarządowych,
  • prowadzenia usług doradczych z zakresu zarządzania organizacją, pisania projektów i problemów występujących w codziennym funkcjonowaniu organizacji,
  • prowadzenie szkoleń,
  • współpracy z administracją publiczną poprzez inicjowanie procesów tworzenia lokalnego prawa regulującego zasady współpracy organów administracji z organizacjami pozarządowymi i inicjatywami obywatelskimi.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
05.04.2013
– Nie ma nic piękniejszego niż ofiarowanie dziecku, które niedługo odejdzie, albo osobie starszej cząstki siebie. A towarzyszenie w cierpieniu jest czymś bardzo wartościowym. O swoich doświadczeniach w wolontariacie opowiada Sabina Ledwig, Wolontariuszka Roku 2012.
Publicystyka
31.12.2015
Szkoła – miejsce nauki, wychowania, życia, pracy? Czy system oświaty odpowiednio przygotowuje młode pokolenie do bycia świadomym, zaangażowanym i wrażliwym obywatelem? Te pytania są szczególnie bliskie dla tworzącego się właśnie partnerstwa tematycznego: Działania na rzecz wprowadzenia rzetelnej edukacji obywatelskiej do systemu edukacji formalnej (szkolnej), w ramach wdrażania Strategicznej Mapy Drogowej Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.
Publicystyka
30.06.2015
Od zeszłego roku w całej Polsce, w każdym województwie realizowane są projekty, których zadaniem jest wzmocnienie potencjału rad działalności pożytku publicznego. Co nam dały te projekty?
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej