Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja Demos
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
12 632 11 88
Telefon
12 425 07 55
Adres rejestrowy
Ulica
Jana Pawła II 102
Kod pocztowy
33-240
Miejscowość
Odporyszów
Województwo
małopolskie
Powiat
tarnowski
Gmina
Żabno
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000121390
REGON
85262924400000
NIP
993-03-03-923
Rok powstania
2003
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja

  • tworzenie bazy wypoczynkowo - rekreacyjnej dla dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo - wychowawczych (w szczególności ze Stowarzyszenia "U Siemachy")
  • fundowanie stypendiów dla młodzieży ubogiej pragnącej kontynuować naukę po maturze
  • wspieranie placówek opiekuńczo - wychowawczych
  • szkolenie i aktywizacja liderów młodzieżowych

Prowadzone działania

  1. Finansowe i organizacyjne wspieranie działalności placówek opiekuńczo - wychowawczych dla dzieci i młodzieży znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Ścisła współpraca w tym zakresie ze Stowarzyszeniem "U Siemachy" i prowadzonymi przez nie placówkami.
  2. Utrzymywanie obiektów służących realizacji zadań opiekuńczo - wychowawczych nastawionych na podopiecznych placówek dla dzieci i młodzieży. Fundacja utrzymuje i rozwija bazę szkoleniowo - wypoczynkową w Odporyszowie i Zubrzycy Dln.
  3. Udzielanie stypendiów młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej, która pragnie zdobywać wykształcenie i doskonalić swoje umiejętności zawodowe. Warunkiem otrzymania stypendium jest ścisły i długoterminowy związek z zarejestrowaną i legalnie działającą placówką opiekuńczo - wychowawczą.
  4. Organizowanie Małopolskich Forów Liderów Młodzieżowych. Dwa razy w roku we współpracy z Małopolskim Urzędem Marszałkowskim i Stowarzyszeniem "U Siemachy" organizowane jest spotkanie młodych liderów z Małopolski o charakterze szkoleniowo - integracyjnym.
  5. Tworzenie nowoczesnych narzędzi służących popularyzacji wiedzy o wychowaniu. Dotychczas współdziałając z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim, Urzędem Miasta Krakowa, Stowarzyszeniem "U Siemachy" i firmą Digital Bonus przygotowano dwie prezentacje poświęcone problemom kultury masowej i uzależnień: "Dorastanie" i "Trzy Żywioły".

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
porządek, bezpieczeństwo publiczne
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
działalność na rzecz integracji europejskiej
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej