Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Wszystko o działalności odpłatnej w jednym miejscu! Kup kurs online "Jak NGO może sprzedawać produkty i usługi"

Stowarzyszenie Ludzi III Wieku "Świerczewski Krąg"

Stowarzyszenie Ludzi III Wieku "Świerczewski Krąg"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
691 522 988
Adres rejestrowy
Ulica
Grabowa 22b
Kod pocztowy
61-473
Miejscowość
Poznań
Województwo
wielkopolskie
Powiat
Poznań
Gmina
Poznań
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000213920
REGON
63463038000000
NIP
783-15-93-354
Rok powstania
2004
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2015
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Kilka lat temu mieszkańcy poznańskiego Osiedla Świerczewo, którzy budowali je przed 30-40 laty, dzisiejsi seniorzy, zapragnęli, aby miejsce ich zamieszkania stało się bardziej przyjazne ludziom starszym. Z marzenia, aby trzeci wiek ludzkiego życia był godny, pełnowartościowy i satysfakcjonujący zrodził się pomysł powołania do życia klubu seniora oraz Stowarzyszenia Ludzi III Wieku "Świerczewski Krąg".

Nasze stowarzyszenie zostało zarejestrowane w 2004 r. Realizujemy - głównie we współpracy z Miastem Poznań - program na rzecz poprawy i ochrony jakości życia seniorów. Szczególną wagę przywiązujemy do działań prozdrowotnych mających na celu spowolnienie procesu starzenia i zapewnienie samodzielności osobom starszym, tak długo, jak to tylko możliwe.

Prowadzimy klub seniora - Dom Seniora na Świerczewie - który od połowy marca 2009 r. działa w nowej lokalizacji, przy ul. Grabowej 22 B w Poznaniu, gdzie, ramach Miejskiego Programu Seniorzy, powstał kompleks budynków mieszkalnych dla osób starszych - wybudowany przez PTBS Wielkopolska. Zaproponowana przez nas nowatorska oferta wspierania seniorów w ich miejscu zamieszkania - novum w Poznaniu - spotkała się z aprobatą i poparciem władz Miasta Poznania. Honorowy Patronat nad realizacją przedsięwzięcia przyjął Prezydent Miasta Poznania, Pan Ryszard Grobelny.

Naszą działalnością obejmujemy 70 osób. Kierujemy do nich propozycję obejmującą profilaktykę zdrowia, nieformalną edukację, działania usprawniające psychicznie i fizycznie oraz udział w życiu społecznym i kulturalnym.

Staramy się zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby starość, która jest naturalnym etapem życia człowieka, nie kojarzyła się z samotnością, odrzuceniem, beznadziejnością, pominięciem i brakiem perspektyw – aby miała pozytywny wizerunek i zasłużoną, dobrą jakość.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej