Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja "Trzeźwy Umysł"
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
61 855 33 81
Telefon
61 855 33 83
Adres rejestrowy
Ulica
Murna 3
Kod pocztowy
61-771
Miejscowość
Poznań
Województwo
wielkopolskie
Powiat
Poznań
Gmina
Poznań
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000213780
REGON
63465100500000
NIP
778-14-23-850
Rok powstania
2004
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł" to realizowana od 2001 roku ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.

Kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł" to projekt długofalowy, którego istotą jest współpraca z samorządami lokalnymi w całym kraju. Każdego roku do zaangażowanych w akcję miast i gmin trafiają pakiety edukacyjne w postaci różnorodnych kolorowych i atrakcyjnych wydawnictw adresowanych do dzieci, rodziców i nauczycieli. Przez ostatnie pięć lat współpracowało z nami 75% gmin w Polsce. Wśród nich znalazły się zarówno małe społeczności, jak i duże ośrodki miejskie (Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin). W akcji "Zachowaj Trzeźwy Umysł" 2006 uczestniczyło blisko 900 gmin.

Szczególnym atutem kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" są znani polscy sportowcy. Dotychczas swym autorytetem wspierali nas m. in. Robert Korzeniowski, Jerzy Dudek, Adam Małysz, Maciej Żurawski i Małgorzata Dydek. Ich udział podnosi rangę naszego przedsięwzięcia i sprawia, że przekaz profilaktyczny jest znacznie atrakcyjniejszy dla młodych adresatów.

Prowadzone działania
Organizacja kampanii społecznej "Zachowaj Trzeźwy Umysł" (profilaktyka antyalkoholowa, leczenie i proflaktyka a także oblicza współczesnych uzależnień) wśród dzieci i młodzieży.
Program zawiera następujące punkty:
"ZA KÓŁKIEM ZACHOWUJĘ TRZEŹWY UMYSŁ" to młodzieżowe patrole drogowe. Dzieci pod czujnym okiem dorosłych będą rozdawać nalepki na szyby samochodów i zobowiązania do nieprowadzenia pod wpływem alkoholu. To odpowiedź na policyjne statystyki dotyczące jazdy po pijanemu.

ZGODNIE Z USTAWĄ O PRZECIWDZIAŁANIU NARKOMANII przygotowaliśmy materiał edukacyjny dla gimnazjalistów i ich rodziców.

ANKIETA BADAJĄCA ZACHOWANIA RYZYKOWNE DZIECI I MŁODZIEŻY to przedsięwzięcie badawcze na wielką skalę! Sondaż zobrazuje stosunek dzieci i młodzieży do alkoholu i innych niebezpiecznych używek. Będzie to największe tego typu badanie ostatnich lat.

miniOLIMPIADA W CO NAJMNIEJ 5 GMINACH - to sportowe przedsięwzięcie, które jest nagrodą dla gmin i miast uczestniczących w „Zachowaj Trzeźwy Umysł". Trzeba wypełnić specjalny formularz i opisać wymarzoną imprezę sportową dla dzieci i młodzieży. Organizatorzy kampanii zapewniają medale, puchary, dyplomy!

"UCIEKAJ PRZED NAŁOGIEM" - proponujemy organizację akcji sportowej; chcemy, aby 31 maja 2007 roku w ramach obchodów Światowego Dnia bez Papierosa w całej Polsce odbyły się imprezy popularyzujące biegi. Policzymy, ile kilometrów udało nam się przebiec!

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
profilaktyka uzależnień
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej