Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO

Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
508 024 833
Adres rejestrowy
Ulica
Wergiliusza 2C lok. 3
Kod pocztowy
60-461
Miejscowość
Poznań
Województwo
wielkopolskie
Powiat
Poznań
Gmina
Poznań
Adres biura
Ulica
Kochanowskiego 8A lok. 2
Kod pocztowy
60-845
Miejscowość
Poznań
Województwo
wielkopolskie
Powiat
Poznań
Gmina
Poznań
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000218555
REGON
63465472000000
NIP
7792255681
Rok powstania
2004
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2015
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Wielkoduchy

Wielkoduchy

Zwierzaki w DPS

Zwierzaki w DPS

Maraton Wolontariatu

Maraton Wolontariatu

Klub Starszaka

Klub Starszaka

Wolontariusze w DPS

Wolontariusze w DPS

Miniatura Wielkoduchy
Miniatura Zwierzaki w DPS
Miniatura Maraton Wolontariatu
Miniatura Klub Starszaka
Miniatura Wolontariusze w DPS

Przekaż 1% podatku i razem z nami rozwijaj wolontariat w Polsce!

Jako Stowarzyszenie CREO stawiamy sobie za cel inspirowanie do wspólnych działań społecznych i innowacyjnego podejścia do rozwijania idei wolontariatu.

O CREO

Stowarzyszenie CREO jest organizacją pozarządową powołaną do życia w 2004 roku przez grupę zgranych i pełnych pasji młodych ludzi, którym bliska jest idea wolontariatu. Od początku nasz zespół cechował się niebywałą kreatywnością i ogromnym pokładem społecznej energii.

Za CEL stawiamy sobie łamanie stereotypów i pokonywanie wszelkich barier oraz ograniczeń. Jesteśmy otwarci na współdziałanie – lubimy grać zespołowo, a każde nowe partnerstwo jest dla nas powodem do dumy. Współpracujemy z z wieloma organizacjami i instytucjami społecznymi.

Nasz zespół buduje grono ekspertów i ekspertek działających na rzecz osób starszych, osób z niepełnosprawnościami, specjalizujących się w tematyce rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i rozwijania działań wolontariackich. Lubimy się rozwijać i angażować w nowe inicjatywy.

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

  • wspieramy rozwój społeczeństwa obywatelskiego poprzez realizację programów edukacyjnych w szkołach,
  • szkolimy i doradzamy w zakresie dostępności, starości, niepełnosprawności – na terenie Wielkopolski i całego kraju,
  • realizujemy projekty, które są bliskie idei integracji i przełamywania barier,
  • rozwijamy wolontariat angażując w działania wszystkie grupy wiekowe.

MISJA

Naszą misją jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i idei wolontariatu. Od początku istnienia CREO jest inicjatorem wielu akcji i projektów prospołecznych.

Jednym z naszych priorytetów jest obszar edukacji i wychowania najmłodszych. Z tą myślą stworzyliśmy innowacyjne programy edukacyjne dla szkół: Wielkoduchy, Wolontariat z Klasą oraz DziałaMY!

Dzięki nim setki młodych wolontariuszy i wolontariuszek zaczęli pomagać potrzebującym, czerpiąc z tego ogromną satysfakcję i radość, zdobywając nowe umiejętności, wiedzę i doświadczenie. Mamy ogromną satysfakcję, że nasze programy zyskały uznanie w oczach operatora prestiżowego Programu Szwajcarskiego oraz Narodowego Instytutu Wolności i zostały wsparte grantami pozwalającymi rozwinąć nasze pomysły. Dzięki temu mieliśmy możliwość stworzyć kompleksowy i modelowy proces wdrażania wolontariatu w szkołach, co jest rozwiązaniem dotychczas niespotykanym w polskich szkołach. Sukces tych nowatorskich i innowacyjnych programów jest dla nas powodem do wielkiej dumy, ale też mamy poczucie ogromnej odpowiedzialności. Dlatego nie ustajemy w wysiłkach nad doskonaleniem i uskutecznianiem naszych działań.

Chcemy wzbudzać trwałą zmianę na lepsze – zmieniając stereotypowe postrzeganie osób starszych i osób z niepełnosprawnościami, sprawiać by dostępność była normą. Dlatego szkolimy, doradzamy i przybliżamy tematykę prowadząc warsztaty w firmach, czy instytucjach. Stawiamy na merytorykę, praktyczne doświadczanie i podejście indywidualne.

DZIŚ I JUTRO

Dziś CREO to doświadczona organizacja pozarządowa z siedemnastoletnią tradycją. Współpracujemy z wieloma instytucjami, firmami i innymi organizacjami pozarządowymi. Każde partnerstwo to nowe wyzwania, inspiracje i dobre działania, które możemy realizować wspólnie. Stworzone przez nas programy realizowane są w ponad 100 szkołach w Wielkopolsce. Z ogromnym entuzjazmem i zachwytem w inicjowane przez nas działania angażują się dzieci, nauczyciele i rodzice. Z szacunkiem i uznaniem o naszej działalności wypowiadają się przedstawiciele administracji publicznej, a nasze działania realizowane są pod patronatem Kuratorium Oświaty i Wojewody Wielkopolskiego.

Corocznie w nasze liczne akcje i projekty angażuje się kilkuset wolontariuszy. Jesteśmy stale obecni w mediach, realizujemy również kampanie marketingowe. Przez ostatnią dekadę udało nam się stworzyć prężną i dynamiczną organizację pozarządową podążającą w jasno określonym kierunku. Przez lata budowana solidność i wiarygodność jest dla nas rzeczą fundamentalną a jednocześnie zobowiązaniem do dalszej intensywnej pracy. Wszak jest jeszcze wiele dobrego do zrobienia.

W każdym z nas jest Wielkoduch - trzeba mu tylko pomóc rozwinąć pelerynę i wskazać gdzie i w jaki sposób można pomagać potrzebującym. Bo fajnie jest pomagać.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Szkolenia i wydarzenia
02.09.2022
Poznań
Bezpłatne
Zapraszamy do udziału w konkursie CREO: WOLONTARIAT Z KLASĄ 2022, w którym kompleksowo wesprzemy minimum 10 szkół z Poznania w rozwijaniu działań wolontariackich i angażowaniu uczniów i uczennic w działania prospołeczne!
Publicystyka
30.05.2022
Zachęcamy do udziału w projekcie Poznańska Akademia Wolontariatu! Wolontariat jest dla nas wielką wartością, którą warto przekazywać dalej. Poprzez działania szkoleniowe i wzmacniające połączone ze wsparciem praktycznym chcielibyśmy wyjść naprzeciw problemom związanym z deficytem wolontariuszy.
Szkolenia i wydarzenia
30.05.2022
Poznań
Bezpłatne
Zapraszamy na warsztaty w ramach projektu Poznańska Akademia Wolontariatu! Wolontariat jest dla nas wielką wartością, którą warto przekazywać dalej. Poprzez działania szkoleniowe i wzmacniające połączone ze wsparciem praktycznym chcielibyśmy wyjść naprzeciw problemom związanym z deficytem wolontariuszy.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dzieci i młodzieży
działalność wychowawcza i formacyjna dzieci i młodzieży
animowanie działań wspólnot lokalnych
pośrednictwo wolontariatu dla organizacji pozarządowych

Zarząd

Ryszard Michalski, prezes
Natalia Urbanowicz, członek zarządu
Aleksandra Michalska, członek zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
24132010163313485520000001
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej