Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO

Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
608 839 784
Adres rejestrowy
Ulica
Osiedle Bolesława Chrobrego 33 lok. 58
Kod pocztowy
60-681
Miejscowość
Poznań
Województwo
wielkopolskie
Powiat
Poznań
Gmina
Poznań
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000218555
REGON
63465472000000
NIP
779-22-55-681
Rok powstania
2004
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2015
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

O CREO
Stowarzyszenie CREO jest organizacją pozarządową powołaną do życia w 2004 roku przez grupę zgranych i pełnych pasji młodych ludzi, którym bliska jest idea wolontariatu.Od początku nasz zespół cechował się niebywałą kreatywnością i ogromnym pokładem społecznej energii. Fakt, że wśród nas są również osoby niepełnosprawne przyczynił się do tego, że rozumiemy potrzeby grup wykluczonych i za cel stawiamy sobie łamanie stereotypów i pokonywanie wszelkich barier oraz ograniczeń. Dlatego w swoich działaniach cechujemy się otwartością i tolerancją. Uważamy, że nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które trudniej się osiąga. Zawsze stawialiśmy sobie ambitne cele i konsekwentnie, krok po kroku je realizujemy.

MISJA
Naszą misją jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i idei wolontariatu. Od początku istnienia CREO jest inicjatorem wielu akcji i projektów prospołecznych, co istotne ich realizację opieramy przede wszystkim na pracy wolontariackiej. Wśród naszych działań, priorytetowo traktujemy obszar edukacji i wychowania najmłodszych. Z tą myślą stworzyliśmy dwa innowacyjne programy edukacyjne dla szkół - WIELKODUCHY - dedykowany do szkół podstawowych oraz WOLONTARIAT Z KLASĄ - skierowany do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Założeniem obu programów jest praktyczne zapoznawanie dzieci i młodzieży z tematyką wolontariatu i społeczeństwa obywatelskiego oraz angażowanie ich do pracy wolontariackiej na rzecz potrzebujących poprzez tworzone przez nas Szkolne Kluby Wielkoducha i Wolontariatu. Mamy ogromną satysfakcję, że oba nasze projekty zyskały uznanie w oczach operatora prestiżowego Programu Szwajcarskiego i zostały wsparte grantami pozwalającymi rozwinąć nasze pomysły. Dzięki temu mieliśmy możliwość stworzyć kompleksowy i modelowy proces wdrażania wolontariatu w szkołach, co jest rozwiązaniem dotychczas niespotykanym w polskich szkołach. Sukces tych nowatorskich i innowacyjnych programów jest dla nas powodem do wielkiej dumy, ale też mamy poczucie ogromnej odpowiedzialności. Dlatego nie ustajemy w wysiłkach nad doskonaleniem i uskutecznianiem naszych działań.

PROGRAMY EDUKACYJNE
Dzięki naszym programom edukacyjnym WIELKODUCHY oraz WOLONTARIAT Z KLASĄ już setki młodych wolontariuszy zaczęły pomagać potrzebującym, czerpiąc z tego ogromną satysfakcję i radość, zdobywając nowe umiejętności, wiedzę i doświadczenie. To ogromny i bezcenny kapitał na przyszłość dla całego naszego społeczeństwa. Wierzymy, że im mocniej będziemy rozwijać ideę wolontariatu wśród najmłodszych tym większa jest szansa, że jeżeli my kiedyś będziemy w potrzebie to znajdą się osoby dla których nie będziemy obojętni. Wierzymy, że w każdym z nas jest Wielkoduch - trzeba mu tylko pomóc rozwinąć pelerynę i wskazać gdzie i w jaki sposób można pomagać potrzebującym. Bo fajnie jest pomagać.

DZIŚ I JUTRO
Dziś CREO to doświadczona organizacja pozarządowa z dziesięcioletnią tradycją. Obecnie współpracujemy z kilkudziesięcioma organizacjami i instytucjami społecznymi w Polsce. Stworzone przez nas programy realizowane są w kilkudziesięciu placówkach edukacyjnych w Wielkopolsce. Z ogromnym entuzjazmem i zachwytem w inicjowane przez nas działania angażują się dzieci, nauczyciele i rodzice. Z szacunkiem i uznaniem o naszej działalności wypowiadają się przedstawiciele administracji publicznej, a nasze działania realizowane są pod patronatem Kuratorium Oświaty i Wojewody Wielkopolskiego.Corocznie w nasze liczne akcje i projekty angażuje się kilkuset wolontariuszy.Jesteśmy stale obecni w mediach, realizujemy również kampanie marketingowe. Przez ostatnią dekadę udało nam się stworzyć prężną i dynamiczną organizację pozarządową podążającą w jasno określonym kierunku. Przez lata budowana solidność i wiarygodność jest dla nas rzeczą fundamentalną a jednocześnie zobowiązaniem do dalszej intensywnej pracy. Wszak jest jeszcze wiele dobrego do zrobienia.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dzieci i młodzieży
działalność wychowawcza i formacyjna dzieci i młodzieży
pośrednictwo wolontariatu dla organizacji pozarządowych

Zarząd

Ryszard Michalski, prezes
Małgorzata Cieślak, wiceprezes
Izabela Kleczyńska, członek zarządu
Aleksandra Michalska, członek zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej