Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).
Fundacja Akademia Mediów w likwidacji
W likwidacji
Kontakt
Adres rejestrowy
Ulica
Batorego 14 lok. 4
Kod pocztowy
31-135
Miejscowość
Kraków
Województwo
małopolskie
Powiat
Kraków
Gmina
Kraków
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000213241
REGON
07291701800000
NIP
548-24-18-975
Rok powstania
2004
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Akademia Mediów powstała w 2004. Głównym celem jej działania są media lokalne, zwłaszcza telewizje lokalne, jak również promocja kultury. W swojej działalności zorganizowaliśmy festiwale filmowe i wielokulturowe w Cieszynie i Sanoku, wystawy Młodego malarstwa polskiego w Niemczech, Francji, Szwajcarii i Brukseli, a także prestiżowe koncerty orkiestry Barocprompeter z Berlina i koncerty w roku Chopinowskim Janusza Olejniczaka w Poznaniu. Prowadziliśmy również przez 6 lat własną telewizję lokalną w Rzeszowie, która została zlikwidowana wraz ze zmianą obowiązujących przepisów.

W ubiegłym roku postanowiliśmy zorganizować w Rondzie Sztuki w Katowicach I Salon art.upcykling.pl. Jego celem było przybliżenie odwiedzającym nowych nurtów w wykorzystaniu odpadów, zużytych, niepotrzebnych jako nowych przedmiotów użytkowych o większej wartości artystycznej i finansowej oraz zapoznanie odbiorców z nowym nurtem w sztuce współczesnej.
W wystawie wzięło udział 32 artystów wybranych z ponad 70 zgłoszeń. Zainteresowanie wystawą jej wysokim poziomem i towarzyszącymi jej warsztatami spotkało się z pozytywnymi opiniami i dużym zainteresowaniem co skłania nas do poszerzenia naszych zainteresowań i podjęcia próby znalezienia Partnerów do wspólnych działań www.art.upcykling.pl

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
muzyka
film
sztuki wizualne, wzornictwo
literatura, czasopisma
ochrona zabytków, dziedzictwo, tradycja narodowa
edukacja kulturalna
działalność na rzecz integracji europejskiej
promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicą
pomoc Polonii i Polakom za granicą
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej