Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenie "Godne Życie dla Dzieci"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
519 147 013
Adres rejestrowy
Ulica
Sienkiewicza 50 lok. 19
Kod pocztowy
39-300
Miejscowość
Mielec
Województwo
podkarpackie
Powiat
mielecki
Gmina
Mielec
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000236847
REGON
18004834600000
NIP
817-19-91-094
Rok powstania
2005
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2011
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Impulsem do powstania stowarzyszenia „Godne życie dla dzieci” była sfera ustawodawcza. Organizacja powstała w odpowiedzi na likwidację Funduszu Alimentacyjnego, aby walczyć o jego przywrócenie, co zakończyło się sukcesem. Inicjatorką powstania stowarzyszenia była obecna prezes organizacji Pani Alicja Łabęcka oraz grupa samotnych matek walczących o godne życie dla swoich pociech. Stowarzyszenie od początku istnienia jest organizacją zinstytucjonalizowaną. Funkcjonuje od 2004 roku. Obszarem aktywności statutowej stowarzyszenia jest województwo podkarpackie. Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Priorytetem działalności jest niesienie pomocy potrzebującym dzieciom. Wiele z nich wychowuje się w rodzinach niepełnych, patologicznych, czy też żyje w skrajnym ubóstwie. Stowarzyszenie stara się, aby wyrównać ich szanse we współczesnym świecie, aby ich życie – zgodnie z nazwą stowarzyszenia – było godne i przyzwoite. Oprócz dzieci podopiecznymi są także osoby starsze, chore, niepełnosprawne. Osobom tym brakuje funduszy już nie tylko na zakup podstawowych środków do codziennego funkcjonowania, żywności, ale także na lekarstwa, sprzęt medyczny (rehabilitacyjny) ratujący im życie. Jako stowarzyszenie, którego mottem przewodnim działania jest „godne życie” nie pozostajemy obojętni na te potrzeby.

Reklama
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej