Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Fundacja Pomocna Ręka
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 428 40 08
Telefon
22 781 37 11
Adres rejestrowy
Ulica
Lisa-Kuli 7
Kod pocztowy
05-270
Miejscowość
Marki
Województwo
mazowieckie
Powiat
wołomiński
Gmina
Marki
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000236087
REGON
14019326900000
NIP
1251352033
Rok powstania
2005
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2006
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Pomocna Ręka została założona w 2005 r. przez Pawła i Zofię Chojnowskich w celu pomocy dzieciom, młodzieży oraz dorosłym osobom niepełnosprawnym ze szczególnym uwzględnieniem dzieci niepełnosprawnych, osób niezaradnych życiowo oraz rodzin potrzebujących wsparcia i pomocy. Jako organizacja pożytku publicznego działamy od 2006 r.
Realizujemy następujące projekty:

  • Rehabilitacja i Terapia Osób Niepełnosprawnych- zajęcia w naszej placówce w Markach k/Warszawy, m.in.: arteterapia, dogoterapia, muzykoterapia, logopedia, terapia pedagogiczna, Integracja Sensoryczna, NDT Bobath, PNF, fizjoterapia, MDS, MRR, EEG Biofeedback.

  • Ośrodek Asystenta Osoby Niepełnosprawnej; wsparcie wykwalifikowanego asystenta w podnoszeniu zaradności życiowej i kompetencji społecznych. Asysta w szkole ma za zadanie pomóc dziecku w zrozumieniu lekcji, utrzymaniu koncentracji, zwróceniu uwagi na najistotniejsze zagadnienia, rozwoju zainteresowań, nauce planowania, organizowania, rozwoju umiejętności interpersonalnych, nauce przestrzegania zasad panujących w danej placówce, pomoc w przemieszczaniu się po placówce, w załatwianiu spraw w sekretariacie. Osoby dorosłe mogą liczyć na asystenta w takich obszarach aktywizacji społecznej jak np. w załatwieniu spraw urzędowych, transporcie, przemieszczaniu się komunikacją we wskazane miejsce oraz powrót do domu, spędzaniu wolnego czasu, towarzyszeniu podczas wydarzeń kulturalnych, wspólnej aktywności rekreacyjnej, a także pomoc w zakupach, prowadzeniu gospodarstwa domowego, opiece pielęgnacyjnej.

  • Wypoczynek dla dzieci (lato w mieście, ferie zimowe oraz wyjazdy kolonijne).

  • Imprezy kulturalne na rzecz osób niepełnosprawnych oraz integracji społecznej m.in. Festyn integracyjny „Przeżyj to z nami”, Dzień Dziecka, Mikołajki, Wigilie.

  • Bank Żywności SOS - pomoc dla podopiecznych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

  • Szkolenia z zakresu nabycia kompetencji w zawodzie Asystenta Osoby Niepełnosprawnej oraz praw dziecka niepełnosprawnego.

Od momentu założenia Fundacja objęła opieką ok. 400 dzieci z terenu całego woj. mazowieckiego, z tego ok. 110 osób uczestniczy w projektach na stałe.
W roku 2014 Fundacja wprowadziła usługę asystenta ON na terenie woj. podlaskiego; powiatów: łomżyńskiego, zambrowskiego i na terenie Łomży.

Dotychczasowe projekty jakie realizowaliśmy finansowane były w większości ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, oraz Starostwa Powiatu Wołomińskiego, Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Samorządu Województwa Mazowieckiego, Banku Żywności SOS w Warszawie.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
ochrona zabytków, dziedzictwo, tradycja narodowa
animacja społeczno-kulturalna
edukacja kulturalna
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
prawa dziecka
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji

Zarząd

Paweł Chojnowski, Prezes Zarządu Fundacji
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej