Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl
Fundacja "Pomocna Łapa"
Logo 1%
To jest organizacja pożytku publicznego
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
516 086 084
Telefon
500 190 172
Strona na Facebooku
Adres rejestrowy
Ulica
Czarnowoda 4
Kod pocztowy
22-442
Miejscowość
Czarnowoda
Województwo
Lubelskie
Powiat
Zamojski
Gmina
Adamów
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenia
KRS
0000233283
REGON
14012199100000
NIP
824-17-09-721
Rok powstania
2005
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Głównym celem fundacji jest wspomaganie rehabilitacji osób niepełnosprawnych z udziałem psów oraz poprawa jakości życia niepełnosprawnych przy pomocy psów asystentów. W tym celu fundacja pozyskuje i szkoli psy, a następnie przekazuje je osobom niepełnosprawnym, które wcześniej zgłosiły potrzebę posiadania psa pomocnika, i które przeszły test kwalifikacyjny.

Nasze psy przekazywane są nieodpłatnie, ale zawsze pozostają własnością fundacji, która sprawuje kontrolę nad ich pobytem w nowych domach.

Zadaniem fundacji jest także propagowanie wizerunku psa jako towarzysza i pomocnika człowieka poprzez szkolenia oraz programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży realizowane w przedszkolach, szkołach i szpitalach.

Abyśmy jednak mogli z sukcesem wypełniać nasze zadania, niezbędne są środki finansowe na pozyskiwanie i utrzymanie psów. Możemy liczyć wyłącznie na naszych darczyńców, ludzi wrażliwych i chcących, tak jak my, pomagać potrzebującym. Do tej pory, podczas organizacji fundacji, spotykaliśmy tylko takich. Dzięki nim mogliśmy rozpocząć naszą misję. Bardzo im wszystkim dziękujemy.

Prowadzone działania
Psy asystujące mogą doskonale wyręczać człowieka w wielu codziennych czynnościach, mogą mu być tak potrzebne jak jego oczy czy ręce. Potrafią podnieść z ziemi nawet pilniczek, otworzyć drzwi, zapalić światło, przynieść telefon czy coca colę z lodówki. Pomyślmy, jak pomocne mogą być dla osób niesprawnych ruchowo, poruszających się na wózkach.

Nasza fundacja przygotowuje takie psy i przekazuje je osobom niepełnosprawnym. Psy przechodzą długie szkolenie, podczas którego uczą się wielu czynności, ale najpierw podlegają socjalizacji, polegającej na oswajaniu ich z ludźmi, różnymi miejscami i sytuacjami. Szkolenie psa trwa dwa lata, tyle też musi często czekać na swojego pomocnika osoba, która się do nas zgłasza. Jednak dużo wcześniej poznajemy psa z jego nowym opiekunem. Razem spędzają, pod okiem instruktorów wiele godzin.

Kiedy pies jest gotowy do swojej nowej roli przekazujemy go, nieodpłatnie, osobie oczekującej, która pozostaje w kontakcie z trenerem i zawsze może liczyć na jego pomoc.
Fundacja przekazała do tej pory 7 psów w tym 3 dzieciom niepełnosprawnym.
W roku 2010 planowane jest przekazanie co najmniej dwóch kolejnych w tym jeden dla 7 letniego chłopca z Kobyłki.
W 2010 roku są kontynuowane zajęcia dogoterapeutyczne w dwóch ośrodkach dla dzieci niepełnosprawnych 1. Przedszkole w Warszawie na ul. Puławskiej, 2. Ośrodek w Zamościu na ul. Orlicz Dreszera.
Prowadzimy również projekt z jedną ze szkół podstawowych warszawskich "Pomocne rączki dla Pomocnej Łapy".
Bierzemy udział w licznych piknikach, konferencjach i innych przedsięwzięciach prezentując psa asystującego i jego pomoc.
Organizujemy kursy szkolenia, wykłady i warsztaty dotyczące lepszego zrozumienia psiego zachowania i psychiki.
Niestety pozyskiwanie szczeniaków, ich utrzymanie i szkolenie są bardzo kosztowne, dlatego wdzięczni jesteśmy za każdą formę pomocy. Tylko dzięki ludziom dobrej woli możemy pomagać innym.

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą lub jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej.

Obszary działań i ich odbiorcy

Odbiorcy działań
Reklama

Masz konto na Facebooku?

Publikujemy tam najciekawsze treści z ngo.pl
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji