Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Praca w NGO. Najgorszy pomysł świata, czy realizacja marzeń? Zapraszamy 31 maja o 15.00 na #ngoplLIVE! >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Fundacja Śnieżka
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
14 680 54 90
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
poniedziałek - piątek w godz. 7.00 - 15.00
Ulica
Dębicka 44
Kod pocztowy
39-207
Miejscowość
Brzeźnica
Województwo
podkarpackie
Powiat
dębicki
Gmina
Dębica
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Jest podjazd dla wózków.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000231088
REGON
18003135700000
NIP
8722233226
Rok powstania
2005
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2005
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, istniejącą od 2005 roku. Naszym fundatorem jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA. Prężnie rozwijając swoją działalność staliśmy się organizacją, która wspiera realizowaną przez Śnieżkę strategię działalności społecznej, będącą elementem działań jakie firma realizuje na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Jako Fundacja nasze działania realizujemy zarówno lokalnie, jak i ogólnopolsko, adresując je szczególnie do dzieci i młodzieży. Kluczowymi obszarami naszej działalności jest:

EDUKACJA I WSPARCIE ROZWOJU

Szeroko pojęte działania edukacyjne obecnie realizujemy poprzez autorskie inicjatywy i programy społeczne. Pierwszy z nich – „Dziecięcy Świat w Kolorach” – to duży projekt o zasięgu ogólnopolskim, drugi program, „Prze-Ogarniacze”, jest realizowany lokalnie, na terenie powiatu dębickiego. Wspieramy także rzeczowo lokalne międzyszkolne konkursy edukacyjne i sportowe i wciąż rozwijamy nasze działania na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży.

Dzięki Fundatorowi, FFiL Śnieżka SA, który nie tylko wspiera nasze cele statutowe, ale też finansuje bieżącą działalność, wszystkie środki, jakie pozyskujemy od darczyńców możemy przeznaczać na działalność statutową. Nie pobieramy żadnych opłat ani prowizji.

W roku 2021 FFiL Śnieżka SA przekazała na rzecz naszej fundacji kwotę 542 tys. PLN.

W roku 2021 nasza fundacja otrzymała również darowizny rzeczowe od Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. w łącznej kwocie 37.638,06 PLN.

NASZE WCZEŚNIEJSZE DZIAŁANIA

Do 2021 roku działalność Fundacji oparta była o dwa filary: Edukację i Ochronę Zdrowia, a zadania te realizowaliśmy głównie lokalnie.

W zakresie edukacji, poza prowadzonym programem „Mały Świat Dużego Pieniądza”, realizowaliśmy wsparcie działalności edukacyjnej szkół, czy innych jednostek prowadzących działalność oświatową, kulturalną lub sportową. Przez lata angażowaliśmy się we współfinansowanie wielu cennych inicjatyw, rozwijający dzieci i młodzież w wielu dziedzinach (m.in. konkursy, olimpiady, czy zawody sportowe).

Nasze działania na rzecz ochrony zdrowia, które realizowaliśmy do 2021 roku skupiały się na pomocy osobom przewlekle chorym i niepełnosprawnym, m.in. poprzez dofinansowywanie kosztów leczenia, czy rehabilitacji (np. zakup leków, koszty operacji, rehabilitacji, różnego rodzaju terapii, a także zakup sprzętu niezbędnego w powrocie do zdrowia). Pod naszymi skrzydłami w tym czasie znalazło się kilkudziesięciu stałych podopiecznych, których wspieraliśmy w procesie leczenia.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
02.11.2017
300 uczniów z siedmiu szkół z Dębicy i okolic rozpoczęło przygodę z ekonomią w ramach II odsłony programu edukacyjnego „Mały Świat dużego pieniądza”, który realizuje Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa” w partnerstwie z FFiL Śnieżka SA. W tegorocznym projekcie bierze udział trzykrotnie więcej dzieci niż rok wcześniej.
Publicystyka
14.10.2014
Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa” już po raz trzynasty przyznała stypendia w ramach autorskiego Programu Pomocy Stypendialnej. W tym roku pomoc na edukację i rozwój pasji otrzyma 63 uczniów i studentów.
Publicystyka
06.10.2014
Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa” już po raz trzynasty przyznała stypendia w ramach autorskiego Programu Pomocy Stypendialnej. W tym roku pomoc na edukację i rozwój pasji otrzyma 63 uczniów i studentów.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej